Ekipmanın kötüsü insanı dinden eder.

üre gübresini 16 mt attığından bende şüpheliyim hele ki rüzgarlı havalarda . ancak daha az atan makina derken ne kadarlık mesafeyi katetiğini bilmesem de biz çift pervaneli makinanın ayarını 12-13 metreye ayarladık çünkü ilaç makinasının kanat genişiliği 12 mt . Şubat ayından süne ilacı atımı bitene kadar buğdayın içine aynı izden 8-9 defa giriyoruz.

Benimki de tek pervane sözde 12 metre atıyor devri biraz fazla yaptınmı 18 metre ye varıyor bu yüzden ayarı az açıp ara yerlerden tekrar gidiyorum böylece daha dengeli atılıyor

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Bizde de Donder marka makina var. Hidrolik hortumunun üzerinde vana var tarlaya giderken kapadiginizda gübre kapakları açılmıyor iyi düşünülmüş. Makina cok dengeli gübre atıyor. Biz alırken piyasada ki makinalara göre fiyatı biraz daha ucuzdu. Yeni makina alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
bda837a72c664b9913371ee6aecb8c7b.jpg
5dbc27fe763574cff73c32a5e094f111.jpg
822c6acfc12b1e060356d98f38c54268.jpg

Atım mesafesi katalogda yazdığı gibi 36 değilde 16-17 metre atsın,benim ilaçlama makineside zaten 16 metre olduğu için yeterlidir.
1000 lt. kapasiteli çift diskli bir makine ile parseller yan yana olursa,bir günde rahatlıkla 500 ila 800 arası dönüme gübre atılabilir.

Bizim makine 8 çuval gübre alıyor ve tek diskli. Saat 12:00'da gübre saçmaya başladık ve saat 16:00'da yemek molası verdik. 1 saat moladan sonra tekrar başladık ve 19:00'da işlem bitti. Toplamda 270 dönüm araziyi 6 saatte bitirdik ve parsellerde çok dağınıkti.

Bizde de Donder marka makina var. Hidrolik hortumunun üzerinde vana var tarlaya giderken kapadiginizda gübre kapakları açılmıyor iyi düşünülmüş. Makina cok dengeli gübre atıyor. Biz alırken piyasada ki makinalara göre fiyatı biraz daha ucuzdu. Yeni makina alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
bda837a72c664b9913371ee6aecb8c7b.jpg
5dbc27fe763574cff73c32a5e094f111.jpg
822c6acfc12b1e060356d98f38c54268.jpg

Hayırlı olsun makineniz çok kaliteli kıymetini bilin. Yaklaşık 2 ay önce bizim ekipman satan arkadaşın deposunda bu nakinenin aynısı vardı. Fiyat sordum 8.000'den aşağı vermem dedi. Sanki biraz fazla gibi geldi bana.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Hayırlı olsun makineniz çok kaliteli kıymetini bilin. Yaklaşık 2 ay önce bizim ekipman satan arkadaşın deposunda bu nakinenin aynısı vardı. Fiyat sordum 8.000'den aşağı vermem dedi. Sanki biraz fazla gibi geldi bana.
Makina gerçekten kaliteli bizde 800 Luk güngör vardı. 12-13 yıllık onu verip üste 5000 TL para vermiştik. Fiyat baya artmış açıkçası yanlız bir kaç bayiye sormakta fayda var pazarlıkta en ucuz ile en pahalı arasında 1500 TL fark vardı.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96

Arkadaşlar benim anlamadığım 18 metre gübre saçıyor iyi ama gübreyi üst üste hiçmi denk Getirmiyorsunuz ya da hiç mi boşluk kalmıyor bence daha az atan makine daha iyi dir diye düşünüyorum

Ben daha az atan makineden ziyada ilaçlama makinesi ile aynı iş genişliğine sahip olması iyi olur aynı izlerden çalışabilirsiniz. izli ekim yapılırsa, orta kol uzunluğu ile devir ayarlandığında boşluk ve bindirme olmaz diye tahmin ediyorum.
İrtem in gübre serpme makineside fena değil inceleme fırsatım olmuştu.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Bugün biraz araştırdım dönder 900 lt 8000tl, hms 900 lt 7250 tl , önallar 900 lt titreşimli 9000 tl dediler, fiyatlar uçmuş

• Beğen
Tepkiler: GörkemÇetin
Konuyu biraz açıklar mısınız?

Parça sıkıntısı çektiğim zaman Konya malı alırsam 1 haftaya elimde kırılıyor

Sıkmalı Agrulas marka çayır biçme makinem şaftına ot doluyor o yüzden 165 lik tamburlu biçiyorum

Ünlü pulluğun arası doluyor

Balya yükleme makinem balya patlatıyor

Daha sayamayacağım nice şeylerle karşılaşıyoruz ve Bunları sadece yerli makinelerde yaşıyoruz traktör konusuna hiç girmedim bile,iş disiplininden çok uzağız ülkece

Parça sıkıntısı çektiğim zaman Konya malı alırsam 1 haftaya elimde kırılıyor

Sıkmalı Agrulas marka çayır biçme makinem şaftına ot doluyor o yüzden 165 lik tamburlu biçiyorum

Ünlü pulluğun arası doluyor

Balya yükleme makinem balya patlatıyor

Daha sayamayacağım nice şeylerle karşılaşıyoruz ve Bunları sadece yerli makinelerde yaşıyoruz traktör konusuna hiç girmedim bile,iş disiplininden çok uzağız ülkece

Söylediklerinizin tamamına katılıyorum ki bu yüzden bu konuyu açtım. Fakat yerli markalar arasındada en iyi marka hangisiyse onu tercih etmeliyiz. En azından iyi olarak bildiğimiz markalar,adını hiç duymadığımız markalardan daha iyi olacağını düşünüyorum.

Önalların titreşimli olanını duymuştum. Peki bu yerli markanın titreşimli ürünleri,kullanıcılar tarafından nasıl değerlendiriliyor,randıman veriyor mu?
Titreşimli gübre serpmelerin çalışma prensipleri hakkında bilgim yok, yanlızca gaspardo, kuhn ve amazon gibi markaların bu sistemi kullandığını biliyorum. Bikaçgün sonra önalların fabrikasına gidip detaylı olarak inceleyip bilgi alacağım.

Geçen hafta ekinlere gübre atarken,her gübre saçma işlemindeki kronik sorunumuz devam etti. Pistonlu aç-kapa nın tek girişli olması sebebiyle gübre saçma kapalı konumdayken, baskı yapan yay kovayı açıp gübreyi görüntüdeki gibi döküp beni çileden çıkarttı.
Ben hiç bir ekipman tercihinde yanlış yapmadım bu fırfır hariç. 3 yıldır kullanıyorum bu yıl bardağı taşıran son damla oldu ve en kısa zamanda çift diskli bir makineyle değiştirmeyi düşünüyorum.

Bundan dolayı arkadaşlar size diyeceğim,bir ekipmanın 2-3 bin lirası fazla olsun ama temiz olsun ve verimli olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 22709

bende gençler marka var benim makinaya kuresel vana takmış fabrika jak
ile hortum arasına vanayı kapatmassan od açıyor