Ekipmanın kötüsü insanı dinden eder.

Geçen yıl çift disk hms aldım çok memnunum dengeli atıyor akması kokması yok tavsiye ederim....

f50295dca345b55d9bf0d8e28f6bd46b.jpg

c009cac83525a7da63d210a953e4b306.jpg
fa7056e11cece435a43920e41679f1b5.jpg

Geçen hafta ekinlere gübre atarken,her gübre saçma işlemindeki kronik sorunumuz devam etti. Pistonlu aç-kapa nın tek girişli olması sebebiyle gübre saçma kapalı konumdayken, baskı yapan yay kovayı açıp gübreyi görüntüdeki gibi döküp beni çileden çıkarttı.
Ben hiç bir ekipman tercihinde yanlış yapmadım bu fırfır hariç. 3 yıldır kullanıyorum bu yıl bardağı taşıran son damla oldu ve en kısa zamanda çift diskli bir makineyle değiştirmeyi düşünüyorum.

Bundan dolayı arkadaşlar size diyeceğim,bir ekipmanın 2-3 bin lirası fazla olsun ama temiz olsun ve verimli olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 22709
Bizdekide tek pistonlu hortumun erkek ucunun arkasına vana taktırın pistonu değiştirmeye gerek yok işin bitince vanayı kapat hiç birşey olmaz fotoğraf istersen atabilirim

Bizim köyde bir akrabanınki var sadece bir sezon kullanılmış sıfır gibi. Markası AKÇİFTÇİ,800 litre,çift diskli ve açma kapama pistonu yatay olarak yerleştirilmiş,daha önce kullandığım icin biliyorum çok güzel bir makine.
Ben şahsen bu makine için 2000 liraya kadar bütçe ayırabilirim eğer anlaşırsak,daha üstü isterse 2000 lira daha ekler HMS ya da Dönder alırım.
Sizce saydığım özellikteki ikinci el bir makinenin ederi nedir?

Görüntüdeki makine HMS'nin A serisi,bunların birde S serisi var yatay karıştırıcılı ama çok pahalıdır. Yalnız güzel bir makinedir.

Ben gübreyi ithal kullandığım için akışda sorun olmuyor toz vs olmuyor dik karıstırıcı A serisinde en son iş bitimi 3-4 kg gübre kalır oda sarsıntıdan ve akışı açınca ufak bir müdahale ile boşalır Ben çok memnunum açıkcası yıllardır huni tiplerler dengesiz atım yaparak tarlayı 2-3 kat fazla çiğnemişiz[emoji3]

Titreşim olayını tam anlayamadım nasıl yapıyor titreşim hareketini, birde tavsiye edermisiniz HMS , dönder ve önallar arasında kaldım

Simdi ben daha 2 gun once onallari aldim cok kullanmadima hemen al arkadasm diyemem birde aygun var bizde iki makineyide kullaniyoruz suanlik guzel cok hassas bir makone arkasndaki cizelgeye gore ayarladiginjzda gramina kadar dogru atiyor ve atis tarzi cok homojen hms den iyidir ama donderi bilmiyorum titresim olayinada gelirsek firfirlarin uzernde tutreyen bi mekanizma yapmislar yani makinenin tıkanıp atmama gbi bi durumu yok herturlu atiyor benim hosuma gitti

Simdi ben daha 2 gun once onallari aldim cok kullanmadima hemen al arkadasm diyemem birde aygun var bizde iki makineyide kullaniyoruz suanlik guzel cok hassas bir makone arkasndaki cizelgeye gore ayarladiginjzda gramina kadar dogru atiyor ve atis tarzi cok homojen hms den iyidir ama donderi bilmiyorum titresim olayinada gelirsek firfirlarin uzernde tutreyen bi mekanizma yapmislar yani makinenin tıkanıp atmama gbi bi durumu yok herturlu atiyor benim hosuma gitti
Hassas gübre atması önemli bende gençlerin dik karıştırıcılı modeli var gördüğüm en ayarsız makina diyebilirim, iyice bıktırdı, fabrikasından fiyat aldım önalların 900 lt 9000 TL fiyat verdiler bakalım bi pazarlığa oturacaz, bu arada makineniz hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: Ethem ertürk

Çok kral makina tavsiye ederim..

buğra abi kullanım kılavuzundaki teorik hesaplar(iş genişliği-kilo) tutuyor mu? hidrolik jaklarını anlayamadım bir cakta 2 vana var diğerinde vana yok aynı t çıkışına bağlı. vanalı olan sağ sol kanadı kontrol için onu çözdüm fakat diğer tek ile birlikte mi kullanmam gerek?