Traktörmü? Çapa makinasımı?

Dostlar ilk mesajım bu olacak selamlar herkese
Sorum; 77 dönüm içinde 3,5 dönüm yeri çevirdim ve hobi bahçesi şeklinde kullanmayı düşünüyorum boş zamanlarımda suyu vs çıkardık evi yaptık etrafını çevirdik

Şimdi kümes köpek kulübesi ardiye ve plastk borudan sera yapmayı düşünüyorum
Size sorum esnafım aynı zamanda,boş zamanlarımda kullanmak için çapa makinasımı alayım? Traktörmü?

Diktiğimiz ağaçların arası 5 er metre traktörün artıları araya da sığar römorkla taş getiririm ıvırı zıvırı taşırım diye düşündüm
Çapa makinasının artısı da seraya bile girer
Az yakar ağaçların dibine kadar yanaşır vs sizin önerileriniz nelerdir?

Bütçe de 10bin bir ford 3000 lik alıp geçeyimmi yoksa????

Edit; geriye kalan 70 dönüm yeri komşu sürüyor buğday yulaf vs ekip biçiyor bize de cüzi bir rakam veriyor traktör alsam becerebilirmiyim? Pek de anlamam tsrla tapan işlerinden

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Dostlar ilk mesajım bu olacak selamlar herkese
Sorum; 77 dönüm içinde 3,5 dönüm yeri çevirdim ve hobi bahçesi şeklinde kullanmayı düşünüyorum boş zamanlarımda suyu vs çıkardık evi yaptık etrafını çevirdik

Şimdi kümes köpek kulübesi ardiye ve plastk borudan sera yapmayı düşünüyorum
Size sorum esnafım aynı zamanda,boş zamanlarımda kullanmak için çapa makinasımı alayım? Traktörmü?

Diktiğimiz ağaçların arası 5 er metre traktörün artıları araya da sığar römorkla taş getiririm ıvırı zıvırı taşırım diye düşündüm
Çapa makinasının artısı da seraya bile girer
Az yakar ağaçların dibine kadar yanaşır vs sizin önerileriniz nelerdir?

Bütçe de 10bin bir ford 3000 lik alıp geçeyimmi yoksa????

Edit; geriye kalan 70 dönüm yeri komşu sürüyor buğday yulaf vs ekip biçiyor bize de cüzi bir rakam veriyor traktör alsam becerebilirmiyim? Pek de anlamam tsrla tapan işlerinden
77 dönümü de düşünürsek traktör mantıklı bahçede işde görür serada iş yapmaz ama traktör de alınca bi okadar para da ekipmana gider kazayağı pulluk römork gibi

• Beğen
Tepkiler: Portalkal
Çapa makinası daha mantıklı zaten devlet %50 hibe ile veriyor ama küçük traktör de düşünüle bilir bizde 20 dönüm kiraz var Çapa motoru ile tarlayı sürüyoruz traktör ilede gübre taşımak vs traktör çapa makinası gibi süremez yanaşamaz ve köklere çok iner illa traktör diyorsan bizim işleri mf 135 görüyor

• Beğen
Abi durumun musaitse ve bu isleri yaparken keyif aliyorsan her ikisinide al kimseye gel su tarlami sur,ek ,bic deme zaten capa motoru kaci kac kurus hem zamanin gecer hem mal sahibi olursun
Bu sene traktoru alirsin seneye romork alirsin pulluk vs. Derken yawas yawas tamamlanir gider

• Beğen
Se

Evet arkadaşlar mf 135 aldım ne akla hizmetse kaz ayağını 5 liye düşürttüm bahçede rahat hareket etsin diye ama ağaç diplerini nasıl geçerimi hesap etmedim haliyle:)
Şimdi size 2 sorum var
1.soru; kaz ayağı 135 liğin arkaya büyük geliyor,rotovatör denilen aletlerdenmi almalıyım? Yoksa kazayağıyla devammı edeyim ki,çimen ekmeyi düşünüyorum 3,5 dönüm 4 dönüm civarı bahçeme
2.sorum ise

Rotovatör nereden hamgi marka almalıyımki 135 i yormasın hem de cep yakmasın ama sağlam olsun?

• Beğen
Tepkiler: mahmutkorlu