Yavaş Salınımlı ÜRE kullanan varmı

arkadaşlar buğdaya üre atmayı düşünüyorum
doktor tarsa normal üre 50kg 65tl
doktor tarsa yavaş salınımlı üre 40kg 80tl

yavaş salınımlı üre kullanan bilgisi olan varmı fiyat biraz pahalı ama 15 dekar deneyeceğim

Gübretaş, beyaz inci alın. Hem granürlü hemde yavaş salınımlı 1400 tl idi.
Gübretaşın yavaş salınımlı üresi yok beyaz inci sadece granül yavaş salınımlı üreye gelecek olursak 2 yıl evvel utec 46 kullandım 40 kg çuvallarda yavaş salınım üre için yanlış bir tabir aslında uçmayan üre desek daha dogru olur tarlaya atıldıktan sonra yagış az olur veya yağmur yağmazsa güneşin etkisiyle azat kaybı oluyor normal ürede 7. günde %65 filandı yanlış hatırlamıyorsam uçmaya ürede 20. Günde %7 idi ama hesap edince hem kilo olarak az hemde fiyatı yülsek yağışı takip edip normal üre atmak daha mantıklı geldi

Utec 46 yada Keyegenin Eco-n kullanabilirsiniz Biz 4-5 yıldır utec 46 kullanıyoruz memnunuz....

0ccf5cd6280ef128c64942b1bf460de5.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ceryancı
Buğday sarı kalıyormuş normal üre gibi büyütmüyormuş. Kime sorduysam böyle dediler.

Bizim bu sene 5.yılımız olacak bu ithal üre utec 46 da... buğday-arpa-yulaf-tritikale bunlar da kullanıyorum bahsettiğiniz durumu yaşamadım biraz da kulaktan dolma dedikodusal olarak geldi bana Bildiğin üre dışı azot uçmalarına kayıplarına karşı üreaz inhibitaörü kaplamalı bir gübre Bizim kıraçların büyümeyen hali buysa büyüse ne olacak acep merak ettim valla [emoji3]
Bu yıl 12-15 kg utec üre 30-40 gün sonrasında da 12-15 kg 26 lık can atıcam bakalım

Bizim bu sene 5.yılımız olacak bu ithal üre utec 46 da... buğday-arpa-yulaf-tritikale bunlar da kullanıyorum bahsettiğiniz durumu yaşamadım biraz da kulaktan dolma dedikodusal olarak geldi bana Bildiğin üre dışı azot uçmalarına kayıplarına karşı üreaz inhibitaörü kaplamalı bir gübre Bizim kıraçların büyümeyen hali buysa büyüse ne olacak acep merak ettim valla [emoji3]
Bu yıl 12-15 kg utec üre 30-40 gün sonrasında da 12-15 kg 26 lık can atıcam bakalım

Verim kaç kilolarda seyrediyor bölgede?

Verim kaç kilolarda seyrediyor bölgede?

Ekim yaptığım bölgedeki kıraçlarda genelde rekor bende Seneye göre değişir 375-750 kg aralığında arpa buğday yulaf tritikale ekimi yapıyorum....full Kıraç

Arpada yıla ve iklime hastalığa göre 375-750 kg aralığında verim alıyoruz
Buğday 400-550 kate A1
Yulaf 350-500 kg arası (güzlük)
Tritikale 380-550 kg arası