Su motorunun ateşleme sistemini değiştirme?

Yeni benzinli motorlarda kolay çalıştırma özelliği var. (Jikle değil.)

Kolu yormadan çalışıyor. Sanırım adı transitörlü ateşleme.

Birkaç yıl önce aldığımız su motoru var. Çalıştırırken ipi sertçe asılmak gerekiyor.

Bu motorun ateşleme sistemini değişir mi?

Yeni benzinli motorlarda kolay çalıştırma özelliği var. (Jikle değil.)

Kolu yormadan çalışıyor. Sanırım adı transitörlü ateşleme.

Birkaç yıl önce aldığımız su motoru var. Çalıştırırken ipi sertçe asılmak gerekiyor.

Bu motorun ateşleme sistemini değişir mi?
Senin motor lombardini galiba bendede 17 lik var hem ipli hem marsli en guzeli mars taktir 1000 liraya takilir benim orjinal marjli
00b87ff33114ff8450951ba6bb68010f.jpg

Motoru yeni aldim ikici el olarak hic kullanmadim daha denemedim bile
Hayirli olsun gule gule kullanin peki arkadas soyle bir oneride bulanabilirmiyiz egerki motoru lombardin ise kultuvator kapagindaki (kucuk parca varya basinca sibobun birini bosa cikarip motorun komperosor yapmasini engelleyen marsi kolay donmesi icin ) o kultuvator kapagindan taksa valant daha kolay donmezmi ama yaylandirirken valanti o basili kalmasi lazim cin mali su motorlarindaki gibi hic demedim ben ama siz deneyip bi cevap yazarsaniz arkadasa yardimci oluruz suan bende marsli motor yok ipli var deneme sansim yok yani

Cemal bey sıfırı için nerden fiyat aldınız ? O fiyat çok abartılı biz kullanıma hazır vaziyette 9 bin e veriyoruz. Arabası aküsü tulumbası klepesi dahil sadece alıcını takıp çalıştırıyorsun .
41df000c2618adad0003c6ef17fab1ad.jpg
caa3ac1f93eb3896220cdf30b3f1fbcb.jpg
Bu motoru tam tersi koyup satmaniz daha iyi olmazmi geri geri yanasirken alici sudan tarafta olur diye dusunuyorum
9e3307efeb144677c261f9e80bb62ac6.jpg
bu sekilde yani

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
Bölgeye göre değişebilir haklı olabilirsiniz. Fakat bu sistemin dezavantajı iple veya kolla çalıştırırken meydana gelebilecek kazalara açık oluşu. Marşlı sistemde sıkıntı Yok fakat elle çalıştırırken Allah muhafaza ters sararsa yada kol kayarsa şasiye çarparak elinizi kolunuzu yaralayabilirsiniz.

Bölgeye göre değişebilir haklı olabilirsiniz. Fakat bu sistemin dezavantajı iple veya kolla çalıştırırken meydana gelebilecek kazalara açık oluşu. Marşlı sistemde sıkıntı Yok fakat elle çalıştırırken Allah muhafaza ters sararsa yada kol kayarsa şasiye çarparak elinizi kolunuzu yaralayabilirsiniz.
Dogru oylede bir sikintisi var ama biz hep ters ceviriyoruz sasesiye ayagimizla destek alip ipe asilmasi daha kolay oluyor. her yigidin bir yogurt yeyisi varmis