Universal 643 ler 2005 model

ec25b56663ac98dccc70586d3e3acdb0.jpg

2005 modeller Hattat üretimi olanlar, almayın kesinlikle. Alırken ucuz diye alırsın, satacağım dersin yarı fiyatına bile zor müşteri bulursun. 1998-1999 civarı Unıversal U 448(LONG) bunlardan al, çok daha iyi. En azından satabilirsin. Fıat'tan pek bir farkı yok, parça sorunu da yaşamazsın. Ya da daha düşük model FIAT 640 al, Ford 5000 al, düşük model 265 MF al, ama kesinlikle 643 alma.

Kısaca, ne alırsan al ama 643 alma.

2005 modeller Hattat üretimi olanlar, almayın kesinlikle. Alırken ucuz diye alırsın, satacağım dersin yarı fiyatına bile zor müşteri bulursun. 1998-1999 civarı Unıversal U 448(LONG) bunlardan al, çok daha iyi. En azından satabilirsin. Fıat'tan pek bir farkı yok, parça sorunu da yaşamazsın. Ya da daha düşük model FIAT 640 al, Ford 5000 al, düşük model 265 MF al, ama kesinlikle 643 alma.

Kısaca, ne alırsan al ama 643 alma.
usta bu dediğin seriyi kimse önermiyor.
ne gibi sorunlar yaşanıyor. bu modellerde.
kronik sorunumu var yoksa imalattan yetersiz donanımmı.

643 almayi dusunuyosaniz bencede almayin ne kadar fiat 640 a benzesede bir degiller butcenize gore 15-20 bin arasi bu traktorden daha iyi 50-70 bg arasi traktorler mevcut mesela 768 steyr kullanimi kolay yakiti iyi 15 bin tl civari rahatlikla bulunur birazdaha cikmak isterseniz size kalmis bisi

usta bu dediğin seriyi kimse önermiyor.
ne gibi sorunlar yaşanıyor. bu modellerde.
kronik sorunumu var yoksa imalattan yetersiz donanımmı.
En buyuk sorunu döküm kalitesi. Bikac sök taktan sonra yalama olur. Genelde söz konusu traktorlerde hep yag kacaklari vardir buda dokun kalitesizliginden dolayi civatalarin düsük torkta sıkılmasindan. Bunun disinda baska bi problemi yok diye biliyorum

En buyuk sorunu döküm kalitesi. Bikac sök taktan sonra yalama olur. Genelde söz konusu traktorlerde hep yag kacaklari vardir buda dokun kalitesizliginden dolayi civatalarin düsük torkta sıkılmasindan. Bunun disinda baska bi problemi yok diye biliyorum
gövde dökümü kötü olunca daha ne sorun olsun [emoji2]
yalama olma olayınıda hiç anlamıyorum kolay yalama olan malzemelere hala helicoil kullanılmıyor kucakla para veriliyor kerameti kaç kuruş kullanmıyolar.

Belki kullaniyolardir nerden biliyosun :) helicoil kullansa bile sonucta onuda yine gövdeye sıkacak govde yine dandik gövde
gövde tarafı ilaçlı oluyor helicoil sürekli dışa kastığı için yumuşak aleminyumda bile diş bozulması ıvır zıvır olmuyor.
tek hattat için demiyorum ama sabotaj gibi kasıtlı ömürden yiyen uygulamalar var.
ama adamlarda haklı fanatizm var.

gövde tarafı ilaçlı oluyor helicoil sürekli dışa kastığı için yumuşak aleminyumda bile diş bozulması ıvır zıvır olmuyor.
tek hattat için demiyorum ama sabotaj gibi kasıtlı ömürden yiyen uygulamalar var.
ama adamlarda haklı fanatizm var.
Bicok uygulamada faydasi olacaktir ama traktor olayi cok farkli. Hele cift ceker traktör sürekli öne dogru zorlayacak. Helicoil ilk takildigi yerden kolayca cikabilir

• Beğen
Tepkiler: Gurcan
Bizim burda alanlar pişman oldu. Nereye el atsalar ellerinde kaldı. Yalvar yakar ölü parasına takas ettiler. Biri pancar yüklerken ortadan bölündü öteki harmanda teker koptu. Arkadaşım aldı 2 kez conta yaktı sıkıntılı traktör. Fiat 60/70 serisine benzeyenler fena değil.