yabrak gubresi

Bu karışımda humikcan var. Humikcanin icinde de dogal selatlama ajanlari mevcut. Ekstra olarak humikcanin icinde kendi uretmis oldugum madde var. Buda alimi kolaylaştırıyor.

Ben bir ara iyice meraklanmıştım bu damla sulama gübreleri hakkında. Fakat kime sorduysam yapraktan uygulamada alınım zayıf olur dedi. Edta ile falan şelatlamak lazım diyorlar. Kararsız kaldım bende.

Ben bir ara iyice meraklanmıştım bu damla sulama gübreleri hakkında. Fakat kime sorduysam yapraktan uygulamada alınım zayıf olur dedi. Edta ile falan şelatlamak lazım diyorlar. Kararsız kaldım bende.
Selatlanacak olanlar cinko demir bakir gibi mikro elementler. Makrolar zaten alinabiliyor. E icinde humikcan da var. O yuzden sıkıntı olmuyor. Ha sade attin mi evet cinko demir vs nin alinimi zordur.

Topraga mi atacaksin yapraga mi. Usenmeden bi numune aliver tahlil yaptir. Demir eksik ise tabiki faydasi olur. Birde topraga atacaksan ropragin ph degeride onemli agam. Ph yuksekse is yapar. Ama dusukse sulfat pek faydali olmaz.
Yaprak patron ic anadolu yuksektir toprak tahlini yaptirdik analiz firmalari kimsalida kepiride et topragida ayni degeri verdi [emoji28]

İlaç makinasının filtrelerinin canını okumasın? Uygulaması rahat olsun bitkidende kolay yıkanmasın istiyoruz

Makina filtresinde sorun yaratmıyor üst kapaktan hümik dökerken üst filtren bulunsun bir yandan su bir yandan hümik dök problem olmaz .... ben ekim öncesi dekara 2-2.5 litre attım makinanın dışı baya hümiklendi [emoji3] her depoda makinanın dışını fırçaladım kolay yıkanmıyor

Makina filtresinde sorun yaratmıyor üst kapaktan hümik dökerken üst filtren bulunsun bir yandan su bir yandan hümik dök problem olmaz .... ben ekim öncesi dekara 2-2.5 litre attım makinanın dışı baya hümiklendi [emoji3] her depoda makinanın dışını fırçaladım kolay yıkanmıyor

Ben dekara 400ml uygulayacagım. Beraberinde kök boğaz ilacı, yaprak gübresi ve böcek ilacı olacak.

Ben yapraktan 500 ml atıyorum problem olmuyor

Yaprak uygulamasını bütün hububata yapıyor musunuz? (arpa buğday) ( sulu-kıraç) Ne zaman uygulayacaksınız? Şu tarifimi uyguluyorsunuz?
Doğan bey bugün insektisit ve herbisit uygulaması yaptım. Bu ayın 25'in de ise fungusit uygulamasıyla beraber daha önce yazmış olduğunuz reçeteyi de katarak uygulamak istiyorum. Arpalarımızda ufak çaplı sararmalar var umarım hümikcan bunu giderir.

Yazdığınız reçeteyi tekrar edelim en azından eksik ya da fazla olmaması için.

1. Uygulama:
Hümikcan d/300-400 ml.
Mono Amonyum Fosfat d/100 gr.
Çinko sülfat d/100 gr.
Amid Azotu (üre) d/100 gr.

Bu uygulamadan 15-20 gün sonra
2. Uygulama:

Hümikcan d/300-400 ml.
Potasyum Nitrat d/100 gr.
Magnezyum sülfat d/100 gr.
Calsiyum nitrat d/100 gr.

Bariz bir fark yaratıyor mu peki, foto vs var mı?

Yaratmasa aksamı canlandırmasa kullanmam zaten Daha önceki yıllar 200-400 ml hümikcan ve 250 gram da 20-20-20 TE toz gübre eritip atıyordum faydasını gördüm memnunum foto şuan kayıtlı yok doganbey nickli arkadaşın çalışmalarında vardır sayfasında mevcut Facebook’tan bakabılırsınıZ....

Geçen sene enişteme tavsiye üzerine kullandırdım 200 ml vermişlerdi komşu tarlalara nazaran 20-40 kg farkı görmüş bu sene 1000 dekar için 300 ml üzerinden alacak memnun kalmasa kullanmaz Leonardit menşeili içerik Zengin bitkisel dandik çakma ürün değil