Toplulaştırma kararı iptal edilebilir mi

Merhaba

Uzunköprü nün Çakmak köyüne yapılan baraj sayesinde sulanamayan bayır dediğimiz tarlalara toplulaştırma kararı alındı.
Bunun yanında köyümüzün Meriç nehri kıyısında çeltik ekilebilen bir ovası mevcut. Ova 1986 da hem düzlenip hem de toplulaştırılmıştı. Tüm tarlalar dikdörtgen olup bir başında sulama kanalı bir başında yol mevcut. Gayet verimli bir şekilde tarım yapabiliyoruz.

Bayır toplulaştırması için köye geldiklerinde ovayı da bir kez daha toplulaştırma yapalım diye sormuşlar. O dönemki muhtar ve o sırada kahvede bulunan birkaç kişi yapın demiş.

Bayır arazileri için toplulaştırma fena olmamış. En azından Her tarlanın bir kenarından yol geçiyor.

Ancak ova için yapılan tam bir felaket olmuş. Her tarlAdan %5 kestikleri gibi intikal yapılan hisseli yerleri bir araya toplamışlar. Biz de hisseli yerleri ayırırlar temiz tapu verirken daha iyi toplarlardı diye düşünmüştük.

Özetle ovada ki toplulaştırmadan neredeyse kimse memnun değil.
Çoğunluğu sağlayacak şekilde ovada ki toplulaştırma kararını iptal ettirebilir miyiz?
Bu konuda görüş ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız

Insallah bir orta yol bulunur
Keşke yillar önce miras yolu ile tarla bölme işinin önüne gecilebilseymis
Bazi yerler cok kötü traktör dönmez tarlalarda
Üstelik traktörler gunden güne büyüyor
Toplu büyük is gibisi yok herbakimdan avantaj
Ömrümüz sinirlarda yollarda geçiyor
Yillar önce 400 dnm tek parca yerde hicar ile çalışma imkanim oldu cok guzel is oluyor
Bizede gelecek toplulastirma bakalim bekliyoruz
Basta dedigim gibi Hayirlisi ile orta yol bulunur inşallah

Bu toplulastirmaya devlet destekliyo kadastro direniyo 1 yildir ugrasiyom ben bizim burda kadastro ozele gecti dedi onlar yapiyo artik dedi daha 2 gun once ilceye geldiler sadice cuma gunu geliyolar ciktim daireye dedimki benim 7 parca olan yeri tek tabu yapcam yani tevhit dediki olmaz neden olmaz dedim ne amacla kullancan il ozel idare izin vermiyo sasirdim dedim neden vermiyo napcan dedi bende meyva bahcesi kurcam devlet en az 10 dekar tek tabi istiyo dedim olmaz diyo bosa masraf yaparsin dedi gorevli bende sastim kaldim musait zamanda il ozel idareye sorgulaticam ada parselleri bakalim sonuc ne olcak parca basi 100 150 arasi ozel idare 600 lira kadastro 300 500 de ivir zivir tutiyomus

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87

toplulaştırma maliyet olarak çok yüksek dir peki hiç düşündünüzmü türkiyenin heryerinde toplulaşdırma yapılıyor bunun parasını kim veriyor

kim verecek tabiki çiftçi veriyor. neden mi her tarladan 8 ila 10 arası kesersen ne olur ortaya bayaca büyük yerler çıkar. örnekte vereyim. bir arkadaş anlattı bursa nın bir köyünde tapulaştırma yapılmış arazideki tedaş ın elektirik direkleri çiftçilerden kamulaştırılır tedaş o yerleri bir yerden istemiş ve 8 dölüm civarıda yer kazanmış.

Bu toplulastirmaya devlet destekliyo kadastro direniyo 1 yildir ugrasiyom ben bizim burda kadastro ozele gecti dedi onlar yapiyo artik dedi daha 2 gun once ilceye geldiler sadice cuma gunu geliyolar ciktim daireye dedimki benim 7 parca olan yeri tek tabu yapcam yani tevhit dediki olmaz neden olmaz dedim ne amacla kullancan il ozel idare izin vermiyo sasirdim dedim neden vermiyo napcan dedi bende meyva bahcesi kurcam devlet en az 10 dekar tek tabi istiyo dedim olmaz diyo bosa masraf yaparsin dedi gorevli bende sastim kaldim musait zamanda il ozel idareye sorgulaticam ada parselleri bakalim sonuc ne olcak parca basi 100 150 arasi ozel idare 600 lira kadastro 300 500 de ivir zivir tutiyomus
Abi tevhit olarak aratınca bu mesajını gördüm. Konuyu hortlatacağız da. Toplulaştırmada istediğiniz yerleri birleştirebildiniz mi? Yoksa tevhit mi yaptınız önce?

Abi tevhit olarak aratınca bu mesajını gördüm. Konuyu hortlatacağız da. Toplulaştırmada istediğiniz yerleri birleştirebildiniz mi? Yoksa tevhit mi yaptınız önce?
Yok daha tek tapu yapamadım 2 senedir ugrasıyorum ama bizim köye bu yıl içinde tekrar kadastro gelicekmiş toplulaştirma degilde sadice yanyana olan parsellerri birleştircekmiş onu bekliyorum o zaman zarfinda 3 parsel daha aldım simdı 2 parselle de pazarlik icindeyim 12 13 parca yeri tek tapu yapcam 45 dekar oluyor toplamda

• Beğen
Yok daha tek tapu yapamadım 2 senedir ugrasıyorum ama bizim köye bu yıl içinde tekrar kadastro gelicekmiş toplulaştirma degilde sadice yanyana olan parsellerri birleştircekmiş onu bekliyorum o zaman zarfinda 3 parsel daha aldım simdı 2 parselle de pazarlik icindeyim 12 13 parca yeri tek tapu yapcam 45 dekar oluyor toplamda

Hayırlı olsun abi işin rast gitsin.🧿
Toplulaştırmada sanırım büyük parçanın yanına küçükleri taşıyorlarmış. İstediğim yere tarlaları getirtmek için 2 parçayı tevhid yaptırmak zorunda kalacağım anlaşılan. Yoksa büyük parça olarak sayamayacaklar ayrı ayrı.

Hayırlı olsun abi işin rast gitsin.🧿
Toplulaştırmada sanırım büyük parçanın yanına küçükleri taşıyorlarmış. İstediğim yere tarlaları getirtmek için 2 parçayı tevhid yaptırmak zorunda kalacağım anlaşılan. Yoksa büyük parça olarak sayamayacaklar ayrı ayrı.
Sağolasın teşekkürler
Benimki hepsi birbirine sınır tarla kenarlada an falan yok birleştirmeye engel hiçbişe yok bikenarı dere boyu bi kenarıda yol boyu yolda arazı yolu ana yol değil

• Beğen