JD ve MF arasında kaldık

Teşekürler jondeere de yoğunlaştık yakıtı az 120 baş hayvanı 1 seferde kaç metreküple yenilenir şuan bende 4 metreküp var büyütmemiz gerekiyo
50 baş hayvan için 4 m^3 ve 6 m^3 arasında kalmıştık, 6 m^3 aldık, gayet rahat yetiyor, çabuk karıştırma yapıyor, 5 m^3 Tosun Tarım kullanan arkadaşta var,120 baş hayvan için 10 m^3 kullanışlı olur, ek ilave yapanlarda oluyor fakat karıştırma süresi uzuyor, ilave ile zahmetli oluyor + yakıt artar.Elektrikli olsa daha da güzel olur.
10 baş hayvan için ortalama 1 m^3 karılmış yem gerekir.Kolay gelsin.

50 baş hayvan için 4 m^3 ve 6 m^3 arasında kalmıştık, 6 m^3 aldık, gayet rahat yetiyor, çabuk karıştırma yapıyor, 5 m^3 Tosun Tarım kullanan arkadaşta var,120 baş hayvan için 10 m^3 kullanışlı olur, ek ilave yapanlarda oluyor fakat karıştırma süresi uzuyor, ilave ile zahmetli oluyor + yakıt artar.Elektrikli olsa daha da güzel olur.
10 baş hayvan için ortalama 1 m^3 karılmış yem gerekir.Kolay gelsin.
Teşekürler dün karar verdik dikey 12 metreküp fimax alacağız

Her markanın kullanmaya değer modelleri vardir Ben cevremde olan markalardan örnek vereyim Mf 5000 serisinden jd 6000 serisinden Claas 400 serisinden baslar bu modellerin alti ise sadece markayi kullanip göz boyamaktır

Fatih abininde dedigi gibi markalari seriye gore tercih etmek lazim mf 5000 serisi jd 5m serisinden ustun ama jd 6000 serisinden baslar fakat 6d degil onlar alman degil eski kasa 6020 6030 serileri veya yeni halleriyle 6m 6r serileri alman mallaridir ve mfnin 5000serisiyle cok rahat yarisip hatta mfnin 6000serisine denk olurlar

John deere'in 5m serisi için yorum yapan arkadaşların hepsi haklı. Fakat avrupada satılan 5m serileri piyasada olsaydı bunca olumsuz yorum yapılmazdı. Serinin tamamı euro4,common rail enjeksiyon ve güzel bir tasarıma sahip. Ayrıca MF'de olmayan 32/16 şanzıman var.

2170_IMG_8737.jpg
Beklemeye değer.

Her markanın kullanmaya değer modelleri vardir Ben cevremde olan markalardan örnek vereyim Mf 5000 serisinden jd 6000 serisinden Claas 400 serisinden baslar bu modellerin alti ise sadece markayi kullanip göz boyamaktır
Teşekürler yanlış tercih yapmaktan kurtardınız siz öyle dedikten sonra ayrıntılı şekilde karşılaştırma yaptık anladık MF 5 serilerinde önde

100 bin TL yi aşmayacak 90 HP ve üzeri sağlam önericeğiniz traktör varmı
100 bini asmayacak bi traktor yok ha mf 3.085/3.105 alirim dersen 2004/2008 arasi onlarda kral makinalar 5400 serisi için 150 bin lik bi butce ayirmaniz lazim piyasada cok temiz az kullanilmis bu seriden bulabilirsiniz tabi tercih mf olursa jd olursa 6220se önerrim 5 m serisini eskitecek bi nakine yada bi 6330 premium safkan geyik bunlar uzun ömürlü

Bu modellerin sifirlari yok 0 lari t5. 105 electro command diye cikiyor fiyati bilmiyorum sitede temsili bir fiyat vardir illaki duaer bayiye gidince
Hatırladığım kadarıyla bir arkadaş 2016 model almış yanlış hatırlamıyorsam TL ve TLA çok ğüzel sağlam olduğunu biliyorum 20 bin küsür saatlerde kullananı duymuştum ama sahibinde şuan 2006 2005 model var 70 80 bin arası beni 2 yıl idare etse yeter daha sonra değiştirririm

Hatırladığım kadarıyla bir arkadaş 2016 model almış yanlış hatırlamıyorsam TL ve TLA çok ğüzel sağlam olduğunu biliyorum 20 bin küsür saatlerde kullananı duymuştum ama sahibinde şuan 2006 2005 model var 70 80 bin arası beni 2 yıl idare etse yeter daha sonra değiştirririm
Bu mantik pek benim tarzim degil.. beni. Ihtiyacim olan ekipman 5 li kerneland ayrintilarina girmiyorum bunu cekecek 200 hp traktorler 300 bin lira en az ama 200 bine eski model t7040 johndeere 7930 gibi traktorler var bu lari alirim aradaki 100 lira fark ile pulluk alirim...

Yani sunu demek iatiyorum 2007 model tl100a eger 100 hp traktor lazim Ise... size omur boyu yeter

Bu mantik pek benim tarzim degil.. beni. Ihtiyacim olan ekipman 5 li kerneland ayrintilarina girmiyorum bunu cekecek 200 hp traktorler 300 bin lira en az ama 200 bine eski model t7040 johndeere 7930 gibi traktorler var bu lari alirim aradaki 100 lira fark ile pulluk alirim...

Yani sunu demek iatiyorum 2007 model tl100a eger 100 hp traktor lazim Ise... size omur boyu yeter

Güzel bir tavsiye teşekkürler peki 100 HP traktöre 5 li pulluk taksam çeker herhalde sert toprakta var yani taşlı yumşakta var birde artık yonca ekicem mekanizyasyon gerekli yanlışım olursa lütfen duzeltin
Ekim için şakalaklı mibzer
Ektikten sonra merdane çekilir
Ot biçme makinası
Ot toplama Tırmığı
Ekimden önce toprak hazırlığı nasıl yapılır daha önce ne ekildiğinemi bağlı örneğin daha önce buğday ekilen tarla pulluk çekersin goble vs.

• Beğen
Tepkiler: hellboy-07