JD ve MF arasında kaldık

JD m105 veya m95
MF 5430
2. El düşünüyoruz sizce hangisi daha güzel kararsız kaldık çünkü videolarda yorumlarda gördüğüm kadarıyla biri JD övmüş diğeri MF ikiside çok kaliteli ama ben yılda 1500 dönüm arazi işleyeceğim ve 60 civarı sağmal ineğim var saman çekerim slajı arpa vs sizce hangisi bana yeterli çünkü fiyatlar pahalı jD m85 düşündük küçük gelirmiş bilmiyorum biz bu yıl 300 dönüm işledik ve tarla kiraladık büyük yatırım yardımlarınız için teşekkürler

Bir çiftçi ve Caseci olarak, kullanacağınız yem karma 6 m^3 ve üzeri olması lazım, kepçe lazım.Kepçeli ekipmanda genelde 90 100 hp 380-420 n.m. tork aralığında traktör anketlerde rağbet görüyor.Avrupa serilerinde ise 500 n.m. 120 hp civarları traktörlerde vitrinde duruyor.MF 5435 veya JD 5095M olabilir.
70 hp traktör zemin bataksa 3 ton yüklede oturur kalır, çekmez.20 ton yüküde asfaltta taşır.75 hp traktörün frenli çekeceği yük, istiap haddi 19 ton civarıdır.Çift römork takmak trafik kurallarına uymaz.

Bir çiftçi ve Caseci olarak, kullanacağınız yem karma 6 m^3 ve üzeri olması lazım, kepçe lazım.Kepçeli ekipmanda genelde 90 100 hp 380-420 n.m. tork aralığında traktör anketlerde rağbet görüyor.Avrupa serilerinde ise 500 n.m. 120 hp civarları traktörlerde vitrinde duruyor.MF 5435 veya JD 5095M olabilir.
70 hp traktör zemin bataksa 3 ton yüklede oturur kalır, çekmez.20 ton yüküde asfaltta taşır.75 hp traktörün frenli çekeceği yük, istiap haddi 19 ton civarıdır.Çift römork takmak trafik kurallarına uymaz.
Teşekürler jondeere de yoğunlaştık yakıtı az 120 baş hayvanı 1 seferde kaç metreküple yenilenir şuan bende 4 metreküp var büyütmemiz gerekiyo

Bende 5085m düşünüyorum ama Türkiye'de mevcut olan 5m serileri çok kısa ve kaput tasarımı ortaçağdan kalma bir şey. Geçen ay bizim bayiyi arayıp yeni 5m serilerini sordum,sanırım önümüzdeki yıl gelebilir.