Buğdaylarda son durum

5 Şubat 2018

IMG_2928.JPG

IMG_2932.JPG

Bazı yapraklarda kuruma gibi lekeler var.
Normalde bayrak yaprak oluşum döneminde opera max kullanıyorduk.
Lekeler için ne kullanmalıyız?

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bandırma bölgesi adaliade cinsi buğdaylarda ayın 19 u itibarı ilee son durum havaların sıcak gitmesi ile bölgemizde buğdaylar çok hızlı bir gelişim ve pas hastalığı gibi benzer başka hastalıklar baş gösterdi verim kaybını önlemek için iyi gözlemleyip ilaçlı mücadelenin yapılması gerekiyor son resimde ekli buğdaydaki hastalık belirtisi gözle görünüyor buğdayı elinle köküne bakarken toz gibi pas çıktı resmen kış mevsiminde olmamıza rağmen herkese bol bereketli bir yıl dilerim 20180218_135308.jpg20180218_135250.jpg20180218_134920.jpg

Bandırma bölgesi adaliade cinsi buğdaylarda ayın 19 u itibarı ilee son durum havaların sıcak gitmesi ile bölgemizde buğdaylar çok hızlı bir gelişim ve pas hastalığı gibi benzer başka hastalıklar baş gösterdi verim kaybını önlemek için iyi gözlemleyip ilaçlı mücadelenin yapılması gerekiyor son resimde ekli buğdaydaki hastalık belirtisi gözle görünüyor buğdayı elinle köküne bakarken toz gibi pas çıktı resmen kış mevsiminde olmamıza rağmen herkese bol bereketli bir yıl dilerim Ekli dosyayı görüntüle 23389Ekli dosyayı görüntüle 23390Ekli dosyayı görüntüle 23391

Bu son resimdeki kulleme hastaligi.

İnput ilacı uygulandı tarlaya hastalığa istinaden bakalım sonucuçlarını göreceğiz abdül

Basf firmasindan bur yetkili ile konustuk. Eger ilaclamayi sadece kokbogaz hastaligi icin kullanmiyorsaniz yani kokbogazi hastaliginin yaninda diger yaprak hastaliklarinin da kontrol edilmesini istiyorsaniz inputu normal dozunda ek olarakta herhangi bir pas ilacinin uzerinde yazan dozun 3 te 1 ini katarsaniz daha etkili sonuc alirsiniz dedi.

• Beğen
Tepkiler: gkhAn ve Aygün 10
Mühim olan hastalık gelmeden ilacı uygun zamanda uygulamak dolayisi ile havaların iyi gitmesi hastalıkla iyi ortam hazırladı. Hızlı gelişim sağlayan bugdaylarda ilk fırsatta ilaç uygulaması yapilmasinin gerekli oldugunu düşünüyorum. Ayrıca input un etiketinde 3 lu karışım için uygun olmadığı yazıyor mümkünse sadece yaparak gubreleri ile atılmasını tavsiye ediliyor. Allah herkesin emeginin karşılığıni versin hayırlısı ile biçmek kısmet olsun.

3 lu karisimdan bahsetmedim sadece 2 fungusit ilacinin karisimindan bahsettim. Eger iki fungusidi karistiriyorsaniz ek olarak insektisit veya yaprak gubresi karistirilmamasi daha iyi olur.
Teşekkürler, bizde ilaç satan arkadaslar ne derse o bilgiye göre iş yapıyoruz. İnternetten ilacın özelliklerini incelerken gordum. Açıkcasi önceki yıllarda yabancı ot ilacı ile karıştırdigimiz zamanlar oldu. Dolayısı benim açımdan egitimin eksikliği bir kez daha ortaya çıktı. Cok azla kulaktan duyma şeyler ile isyapiyoruz. Allah hayırlısi ile toplamayı kısmet etsin.

• Beğen
Tepkiler: abdül34