Fabrika yemi olmadan sut inekciligi yapabilirmiyim

Arkadaslar mrb. Sorum su sekilde. fabtika yemi vermeden .gunde 25 lt sut alinabilir mi. 30 bas inekle Kirikkalede bu isi yapmayi dusunuyorum. Sulu ve kirac olmak uzere 350 donun arazimiz var. Bu isi gercekten yapmak istiyorum..bir de 30 inekle maliyet ve kar oranlari hakkinda ne dusunursunuz. Cevaplar icin tesekkurler

Arkadaslar mrb. Sorum su sekilde. fabtika yemi vermeden .gunde 25 lt sut alinabilir mi. 30 bas inekle Kirikkalede bu isi yapmayi dusunuyorum. Sulu ve kirac olmak uzere 350 donun arazimiz var. Bu isi gercekten yapmak istiyorum..bir de 30 inekle maliyet ve kar oranlari hakkinda ne dusunursunuz. Cevaplar icin tesekkurler
Pek olmaz bizde 1 gün yem vermeyince hemen düşüyor sütler fark ediyor hemen

Fabrika süt yemi dengeli bir kesif yemdir
İşletme sahibi kendiside yapabilir bilgili tecrubeli olunca
Burda onemli olan imkanlar ya kendin üretip depolayacaksin yada uygun zamanda satin alip depolayacaksin
Maliyeti disurmek için secenekler önemli
Kaba yem işide var sut ineginde yonca misir cok önemli
Bunlar vaktinde depolammali kışın alinirsa pahali olur

• Beğen
Tepkiler: fthtkz01
Biz kendi yemimşzi kendimiz kardık zamanında eğer kendin üretebilirsen karlı bir iş bize sadece soya ve pamuk küsbesi almak kalıyordu arpa fiy yulaf Mısır çavdar hepsini kendimiz ektik buna ek olarak yazın yonca kışın Mısır slajı da var dediğim gibi biraz daha karlı ama zor bi iş Şöyle de yapabilirsiniz kendi yemeğinizi kararsınız yetersiz gelirse günde üç öğün sağar üç öğün yemem verirsiniz

Cevaplar icin herkese tesekkur ederim . Bugday arpa yulaf silaj yonca. Fig. Bunlari kendi arazimde uretebilirim. Bu urunlerle bana bi rasyon yaoabiirmisiniz. . Ort. 20 yada 25 lt sut almak icin. Fabrika yemi kullanmadan..

öncelikle forma hoşgeldin hemşerim bende kırıkkaleliyım fabrika yemsiz yapabilirsin belki ama mısır bugday bir çok şeyın hepsini zor karşılarsın kırıkkalenin neresındensın

Hep kaba yem verirsen iyi bir süt alırsın ama az alirsin. Az da olsa kesif yem vermelisin. Bol daneli mısır silajı ve güzel ot silajları da güzel olur IMG-20171207-WA0010.jpg

Hep kaba yem verirsen iyi bir süt alırsın ama az alirsin. Az da olsa kesif yem vermelisin. Bol daneli mısır silajı ve güzel ot silajları da güzel olurEkli dosyayı görüntüle 22996

Kandemir sen çok takip ediyorsun şimdi günde sütlü bi ineğe 20 kilo mısır silajı 10 kilo reygrass 3 kilo yonca 3 kilo süt yemiyle günde ortalama bi 30 kilo süt alınırmı

Kandemir sen çok takip ediyorsun şimdi günde sütlü bi ineğe 20 kilo mısır silajı 10 kilo reygrass 3 kilo yonca 3 kilo süt yemiyle günde ortalama bi 30 kilo süt alınırmı
Burda hayvan refahı ve genetik kabiliyet de önemli. Bunlar göz önünde bulunacak 30 kilo sütün yağ oranı ne bekliyorsunuz bu da önemli. Canlı ağırlık ne kadar? Bu soruların cevabıyla sorunuz cevap bulur.