Öztunç mibzer restore ediyoruz

Slm.güzel olmuş.
Sezon sonlarında mibzerinizi yıkar,sonundada mazot püskürtme yaparsanız daha uzun ömürlü oluyor.
Küflenme olayı olmıyor.

Benim bir sorum olacak?
Benim mibzer bir tarafı örnegin her ikitarafıda 20 derece ayarlayınca digerine göre fazla döküyör.
Bi tarafını 20 digerini 22 ye ayarlama yapınca eşit döküyor.
Bunu nasıl ayarlayacagız?fotada ki derece kolunu kaydırdım ama ayarlanmadı.
Dereceli sarı pilastik yeri kaydırma yapsam düzelirmi?orasınında somun cıvata yerleride sabit tutturulmuş.yeni delik açsam kaç cm kaydırma yapmalıyım eşit olması için.

Slm.güzel olmuş.
Sezon sonlarında mibzerinizi yıkar,sonundada mazot püskürtme yaparsanız daha uzun ömürlü oluyor.
Küflenme olayı olmıyor.

Benim bir sorum olacak?
Benim mibzer bir tarafı örnegin her ikitarafıda 20 derece ayarlayınca digerine göre fazla döküyör.
Bi tarafını 20 digerini 22 ye ayarlama yapınca eşit döküyor.
Bunu nasıl ayarlayacagız?fotada ki derece kolunu kaydırdım ama ayarlanmadı.
Dereceli sarı pilastik yeri kaydırma yapsam düzelirmi?orasınında somun cıvata yerleride sabit tutturulmuş.yeni delik açsam kaç cm kaydırma yapmalıyım eşit olması için.
Çekili mşbzerlerde eğer ikitarafıda aynı ayarladın dönerek ekiyosan tarlayı ve sağ taraf çok atıyosa bu normaldir. Nedeni sürekli sola dönüş yaptığın için sağ tekerleğin daha çok tur atmasından dolayıdır fatklı bi ayar yapmanıza gerek yok. Aksine yanılır düzde ayarsız atarsınız bukezde.

• Beğen
Tepkiler: numanyarci
Teşekkür ederim.
Yok askılı tip,14 'lü.
Tarlanın her iki tarafını 4 sıra gittikten sonra aynı taraftan gel gitle ekiyorum.Askılı tipte kaldırmalarda,sarsıntıdan mahsüller bi tarafa kayma olsada hep aynı taraf eksiliyor.
Düz tarladada aynı durum mevcut,
1520764448699.jpg

Arkadaşlar, Öztunç'un gübre ve tohumu ayrı yere atan mibzeri var. Ancak mibzer borularında sıkıntı yaşıyoruz. öndeki borular düz olmadığı için kıvrılıyor. ve düzgün akışı engelliyor.kürek boruları çok geride kalıyor. bu boruların yerine ne kullanılabilir. çözüm önerileriniz neler. yardımcı olursanız çok sevinirim.

IMG_20190224_134632.jpgIMG_20190224_134632.jpgIMG_20190224_134711.jpg

Arkadaşlar, Öztunç'un gübre ve tohumu ayrı yere atan mibzeri var. Ancak mibzer borularında sıkıntı yaşıyoruz. öndeki borular düz olmadığı için kıvrılıyor. ve düzgün akışı engelliyor.kürek boruları çok geride kalıyor. bu boruların yerine ne kullanılabilir. çözüm önerileriniz neler. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 35562Ekli dosyayı görüntüle 35562Ekli dosyayı görüntüle 35563
Girtlakli tabir edilen borulardan olabilir.
Kullandiginiz borular çok sert galiba kirilma yapmış

Ekli dosyayı görüntüle 35562Ekli dosyayı görüntüle 35562Ekli dosyayı görüntüle 35563

Bende güngör mibzer var tahminen 30 yaşında vardır benimde böyle sorunum vardı ben yay boru taktım bu yıl denemek için birine çok memnun kaldım seneye hepsine yay boru takmayı düşünüyorum tavsiye ederim

Benim tarım özde bu yaylar takılı işine yarar birde hortumların cok sert galiba turuncu mibzer hortumu tak birde bu yazdan kirilma olmaz1478772054.jpg

Bende güngör mibzer var tahminen 30 yaşında vardır benimde böyle sorunum vardı ben yay boru taktım bu yıl denemek için birine çok memnun kaldım seneye hepsine yay boru takmayı düşünüyorum tavsiye ederim

Yay boru dediğiniz nasıl. Nerden bulabiliriz.
Ayrıca siyah borular çok yumuşak, sert değil. Sorun yukarıdaki delik ile kürek deliğinin farklı hizada ve yönlerde olması.
Gırtlak boruyu deneyeceğim bir kere ama emin değilim