ERKUNT 110 İKİYE BÖLÜNMÜŞ

Yalnız şunu belirtmek isterim şu an en iyi döküm yapan yerli firmalardan biridir erkunt

dökümü oldukça kaliteli belkide en kalitelisi ama buradaki hata dökümden değil bence direnç hesaplarından kaynaklı daha kalın veya tasarımı farklı olmalı motorun önüne jantına agırlık yıgmaktansa birazını gövde kalınlıgını arttırmakta kullanmalı gib

En sağlamı şaseli traktör...

:D :D

Demekki 5 105M aprayı hak ediyormuş :D :D

Şaka bir yana evet kesinlikle şase olmalı traktörlerde youtube yorumlarında bazıları ön ağırlık mesnedinin uzun olduğundan bölündü demişler ancak bu traktörlere ön hidrolik takıyorlar, ön kepçe takıyorlar, Kepçe neyse yarım falan şase atıyorlarda hidrolik montajında şase montajı yok ...

Tahminim dökümden ziyade bağlantı vidaları ya daha önce söküldü geri sıkılırken iyi sıkılmadı. Yada fabrika çıkışı vidalra loctite sürülmedi esneme esnasında gevşedi kendiliğinden Bence gevşek vidadan kırıldı

Şaka bir yana evet kesinlikle şase olmalı traktörlerde youtube yorumlarında bazıları ön ağırlık mesnedinin uzun olduğundan bölündü demişler ancak bu traktörlere ön hidrolik takıyorlar, ön kepçe takıyorlar, Kepçe neyse yarım falan şase atıyorlarda hidrolik montajında şase montajı yok ...

Tahminim dökümden ziyade bağlantı vidaları ya daha önce söküldü geri sıkılırken iyi sıkılmadı. Yada fabrika çıkışı vidalra loctite sürülmedi esneme esnasında gevşedi kendiliğinden Bence gevşek vidadan kırıldı
Evet bazı yer dokümden kırılmıs bazıyer vidalar çıkmış gibi sanki somun civatayi sıryırmış gibi.. belkide bazı somunlar gevşedi yük ötekilere fazla binmiş olabilir ama bu iş hatayı kabul etmez markayı kotü etkiler gevşemeyen somunlar var kilitli gibi...

çok net söylüyorum bu traktörün kullanıcısında fendi bölecek potansiyel var.
kesin efsane kral şöförün biri bölmüştür bunu.
4wd motora kafa kaldır yere vur yapmak çok fail bi hareket açıkçası traktörü bölmek büyük marifet diyebilirim.
bölünen motor Çin malı bile olsa bence kusur kullanıcıdadır.

çok net söylüyorum bu traktörün kullanıcısında fendi bölecek potansiyel var.
kesin efsane kral şöförün biri bölmüştür bunu.
4wd motora kafa kaldır yere vur yapmak çok fail bi hareket açıkçası traktörü bölmek büyük marifet diyebilirim.
bölünen motor Çin malı bile olsa bence kusur kullanıcıdadır.
Ne yani ben fotonu 3 kere boldum bende suçlu muyum [emoji4]

Bu konuda bir şey katmak isterim döküme loktait sürersen sarar sokemezsin ancak civata delikleri once helikoil takılıp daha sonra tork anahtarı ile tek tek değerinde torklanmali bu işlem montajda daha yapılmalı

Bu konuda bir şey katmak isterim döküme loktait sürersen sarar sokemezsin ancak civata delikleri once helikoil takılıp daha sonra tork anahtarı ile tek tek değerinde torklanmali bu işlem montajda daha yapılmalı
Dokum kovandaki yivli yerlerde dokumden acma mi bilmiyorum ki yivler dokum olsa kalitesiz olmaz mi? Bilgim yok ama