Hayvancılık Çifliklerinin Kapasite Raporu Nasıl veriliyor.

04.10.2008
4,134
195

Merhaba ,

Sığır işletmeleri için kapasite raporu hangi kriterlere göre veriliyor. Mera Hayvancılıgında bir kriter var mıdır ?

Teşekkürler.

Merhaba ,

Sığır işletmeleri için kapasite raporu hangi kriterlere göre veriliyor. Mera Hayvancılıgında bir kriter var mıdır ?

Teşekkürler.

kapasite raporu şu anda ithal hayvan getirenler için gerekli ilçe tarıma gidiyorsun başvuruyorsun 10 gün içinde gelip ahırına bakıyorlar(işletme numarası olan ahırına) rapor süt ineği içinse kuru dönem için buza için yer varmı vs. die bakıyorlar. işin açığı bazıları gıcık tam sayısına göre verir bazılarıda ne lazımsa onu yazar.( çok abartılı fark olmamak kaydı ile)

size ne için lazımdı.

mera hayvancılığı ile bir kriter yok.

nette kapasite raporu formu diye arattır çıkıyor ordaki kriterlere bakıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: essess
İbo 71 peki isletme numarasi nasil alinir biz simdi koye ev yapiyoruz alt kati ihtiyac amacli ahir gosterdi 100 metrekare var orayla ithal dana getirebilirmiyiz nasil olur

ithal dana 40dan az gelmiyor şu an. evin altına işletme numarası eski evlere veriyorlar köyde örneği çok sizede verirler. ilçe tarıma gidiyosun onların programı var ada parsel söylüyorsun uydudan bakıyorlar numaranı veriyorlar o zor birşey değilde oraya kapasite raporu vermezler ithal dana için.

Bizinki eski ev degilki yeni yapiyoruz projeyi il özel idare onayladi

onu anladım da 100m2 ahıra ithal hayvan için gerekli kapasite raporunu vermezler. verselerde toprağım 40 hayvan sığmaz sende perişan olursun. birde bu ithal hayvannın konrolü var kan alımı var yani getiren biride sana 10 tanesini falan kolayına vermez. şöyle yapabilirsin getiren bir arkadaşa ortak olursun onun mandırada ortak bakarsınız hayvanı işletmeden çıkarmak sorun oluyor.

hııı anladım bu iş zor diyon yani topragım bı ıyı ahır yapamadık başkan şu devlet önunde bı ahır bulacaksın kiralayacaksın cart curt para kazanamıyoruz topragım her yolu denıyoruz öyle benim ortak hayvan alacagım arkadaşım yok