15 şeker fabrikası özellestirilecek

Cargill, yeni tesisi için Marmara'da yer arıyor-Dünya

Türkiyede endüstriyel ürün, gıda ve hayvan besleme alanında
faaliyet gösteren Cargill, 3.üncü fabrikasını kurmaya hazırlanıyor.
Yeni tesisle şirket, ürettiği bitkisel trafo yağlarda da kapasite
artışına gitmeyi planlıyor. Ayrıca 2 ay içinde yapılacak yeni ürün
tanıtımıyla şirket, nişasta türevi ürünlerde 200 milyon TL lik yatırım
yapmayı hedefliyor.
Dünya'dan İrem Çetingöz'e açıklamalarda bulunan Cargill
Endüstriyel Ürünler Türkiye Genel Müdürü Ramadan Küçük, Türkiyede 50
yıldır gıda, endüstriyel ürün ve hayvan besleme alanında faaliyet
gösterdiklerini söyledi. Küçük, 650 çalışanlarının olduğunu belirtti.
Endüstriyel ürünler alanında Türkiyede 5 yıldır çalışmalar
yaptıklarını aktaran Küçük, bu alanda endüstriyel nişasta ve yağlar
olmak üzere 2 grupta hizmet verdiklerini anlattı. Endüstriyel nişasta
grubunda Orhangazideki tesislerinde çalışmalar yaptıklarını ifade
eden Küçük, buraya ek yatırım yaparak nişasta kurutucu projelerini
hayata geçirdiklerini kaydetti. Küçük, endüstriyel nişasta işine 0 ton
ile başlayıp, 5 yıl içinde 85 bin tona yükseldiklerini aktardı.

Haberin tam metni:

https://www.dunya.com/sirketler/cargill-yeni-tesisi-icin-marmarada-yer-ariyor-haberi-404529

bu firma başımıza bela olacakta Allahında hesabı var bakalım cargill efendi.

Türkiye de devletin 21 tane şeker fabrikası var diye biliyordum arkadaşlar 25 demişler özel sektörün 8 tane fabrikası var ancak üretim miktarına baktığımızda 25 fabrika 8özel sektör fabrikası kadar ancak üretim yapıyor verimi düşük özelleştirme ile bunların üretimleri arrırılması planlanıyor kaldı ki nşb kotası %10 dan %5 e düşürülerek şeker ihtiyacı da arttı, fabrikaların üretmesi dolayısyka çiftçilerin üretmesinin önü açık ve sözleşmelerde de bu garanti altına alınıyor yani fabrikayı alan yarın kapatıyorum diyemez yada burayı yıkıp avm dikemez ki özelleştirme kapsamındaki arazi de sadece fabrikanın oturduğu alan ile kısıtlandı

Türkiye de devletin 21 tane şeker fabrikası var diye biliyordum arkadaşlar 25 demişler özel sektörün 8 tane fabrikası var ancak üretim miktarına baktığımızda 25 fabrika 8özel sektör fabrikası kadar ancak üretim yapıyor verimi düşük özelleştirme ile bunların üretimleri arrırılması planlanıyor kaldı ki nşb kotası %10 dan %5 e düşürülerek şeker ihtiyacı da arttı, fabrikaların üretmesi dolayısyka çiftçilerin üretmesinin önü açık ve sözleşmelerde de bu garanti altına alınıyor yani fabrikayı alan yarın kapatıyorum diyemez yada burayı yıkıp avm dikemez ki özelleştirme kapsamındaki arazi de sadece fabrikanın oturduğu alan ile kısıtlandı
Eskiden tekel fabrikaları vardı, zarar ediyor diye özelleştirdiler, dedilerki daha verimli çalışacak sonra ne oldu . Hepsi kapandı, piyasada bulunan tekel sigaralari samsun Maltepe vesaire sigaraları piyasadan kalktı.
Adam zarar eden biyeri niye alır, daha fazla zarar etmek içinmi, yerinde başka şeyler yapacak o yüzden
Her zarar eden yeri fabrikayı satarsan elinde hicbişey kalmaz, yabancılara esir olursun,
Koskoca devlet zarar etmicek önlemleri alamıyormu

Bor şeker fabrikasını alan doğuş şirketi fabrikayı bir inşaat şirketine satmak için devletten izin istemiş bakalım ne olacak.

Fabrika enaz beş sene üretecek işçi çıkmayacak arsası inşaat olmayacak denmişti bakalım ne olacak.

Bor şeker fabrikasını alan doğuş şirketi fabrikayı bir inşaat şirketine satmak için devletten izin istemiş bakalım ne olacak.

Fabrika enaz beş sene üretecek işçi çıkmayacak arsası inşaat olmayacak denmişti bakalım ne olacak.
Sende inanmıştı
Şeker fabrikaları genelleme eski inşaatlar güncellemelerle ayakta durdular ama hepsi şehir içinde kaldı velevki arazileri büyük ve değerli er bu rant kapısı yandaş tarafından görmezlikten gelinmez

Bu doğuş o dögüş değil kesme şeker falan yapıp çay dağıtımı yapan bir şirket.

Arazilerin kupon olduğunu işin aslının fabrikaların arazilerinde toplu konut yapmak düğünü söyledik ama bazı arkadaşlar özelleştirmeyi savunmuştu.