15 şeker fabrikası özellestirilecek

Şaka gibi... FB_IMG_1518620554481.jpg

Kime ve ne şekilde bir özelliştirme olacak acaba. Avantajda olabilir.. dezavantajda...

Yazıyı Devlete ek gelir sağlamak amacı ile satılacak kısmına kadar okudum. Eğer bu fabrikalar devlete yükse alacak çıkmaz zaten zarar eden yeri kolay kolay alacak çıkmaz. He Devlete yük değilde gelir kaynağı ise gelir sağlamak için neden satılır? Anlamadım...

bence geç kalındı yıllar önce yapılmalıydı devlet bu işi yapamıyor alpullu şeker fabrikası yıllardır kapalı bu sene açildı fiyat düşük olunca ekim az fabrika özelleşince trakyada pancar ekimi artar hayırlı olsun

Bilemeyiz zaman gösterecek umarım iyi olur ;) Ama iyi olma ihtimali kötü olma ihtimalinden daha yüksek... Bana iyi olacak gibi geliyor

Tam içini bilemem ama konya Torku ile çalışan çiftçiler Kayseri şeker özel ve çiftçilerin memnun olduklarını duydum bizim Malatya satılırsa vay merkezin yanında kocaman arazi ne nasıl olur bilmem

Yozgat Boğazlıyan şeker fabrikasına bağlıyız. Ödemelerin hepsi gününde yapılıyor. Pancar bedellerini yılbaşından önce aldık. Yozgat şeker fabrikası devletin daha hala para ödeyecek. Neden kötüye gitsin bu satışlar anlamadım. Kayseri şeker özelleşti Torku dan sonra en büyük fabrika ve işletme konumuna geldi, önceden parayı ödeyemiyordu çiftçinin. Eğer sağlam ellere ulaşacaksa bütün hepsi özelleşsin.

• Beğen
Tepkiler: apsiL

Özelleştirme yanlısı biriyim. Elbistan'ın özelleştirilmesine ayrı bir sevindim. Ekim yapacak çiftçilere sürekli kota ve bölge sıkıntısı çıkartıyorlar, özelde böyle bis sorun olmuyor. Kayseri şekerden geldiler yaz vakti, kota ve bölge sıkıntısı olmaksızın ne kadar ekerseniz ekin gelip alacağız diye taahhütde bulundular.

Özelleştirme yanlısı biriyim. Elbistan'ın özelleştirilmesine ayrı bir sevindim. Ekim yapacak çiftçilere sürekli kota ve bölge sıkıntısı çıkartıyorlar, özelde böyle bis sorun olmuyor. Kayseri şekerden geldiler yaz vakti, kota ve bölge sıkıntısı olmaksızın ne kadar ekerseniz ekin gelip alacağız diye taahhütde bulundular.

yanlış biliyorsun kayseri şekerde kota var. onlar kotası çok olupta pancar ekmeyen zenginlerdir ne kadar ekersen ek diyen.