Gübretaş humas

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Gübretaş huması buğdayda yada arpada kullanan oldumu.Humik+fulvik asit %22 organik madde + iz elementi içeriyor.Pas ilacı ile birlikte kulanmayı düşünüyorum..İlaç makinası ile yapraktan uygulamada ilaç makinasında tıkanma vb sorunlarla karışılaşırmıyım.

Leonardit menşeli ürünler yapraktan kullanılması pek tavsiye edilmez.Tanecik boyutu yüksek olduğu için bitki alamaz Basta azot ve çinko içeren gübreler kullanabilirsiniz.Üreyle çinko sülfatı eritip bitkisel menşeli organik gübreyle karıştırıp uygularsanız hem maliyeti düşük olur hemde ișe yarar

Insektisit ve fungusit ile beraber yapraktan gübreleme yapılabilir fakat herbisit ile beraber yaparken bir daha düşünmek gerekir.
Yalnız toz gübrelerin yapraktan alınımı (şelatlama) kolaylaştırması için amonio ve fulvik asit kullanılabilir.

Konuyla ilgisi var ki,az önce bir komşum ilaçlamaya basladı ve bende kullanacağı ilaçları merak ederek baktım.

Uygulama için holdere bakın neler kattı.
1. Geniş yapraklı ot ilacı
2. Dar yapraklı ot ilacı
3. Böcek ilacı
4. Pas ilacı
5. Sıvı çinko sülfat
6. Kompoze sıvı gübre
7. Yapıştırıcı

Evet arkadaşlar bunların hepsini aynı anda kullanacak. Sonucu merak ediyorum.

Konuyla ilgisi var ki,az önce bir komşum ilaçlamaya basladı ve bende kullanacağı ilaçları merak ederek baktım.

Uygulama için holdere bakın neler kattı.
1. Geniş yapraklı ot ilacı
2. Dar yapraklı ot ilacı
3. Böcek ilacı
4. Pas ilacı
5. Sıvı çinko sülfat
6. Kompoze sıvı gübre
7. Yapıştırıcı

Evet arkadaşlar bunların hepsini aynı anda kullanacak. Sonucu merak ediyorum.

Bütün işi bir kerede bitirmiş [emoji4]

Gubretasin humas kullanmistim 4-5 sene oluyor ilk ciktigi yil iyidi ilaclama memeleri az tikadi ve ekinde faydasi oldu ikinci yil bidonlar ya suydu yada camur memeler ile ugrasmaktan bikmistim bi dahada humas atmadim simdi nasildir bilmiyom iki senedir humikcani kullaniyom memnunum tavsiyem humikleri kullanmaya yakin ureticiden almak

• Beğen
Tepkiler: özgür
Herbisit ot ilacı ile birlikte aminoasit yada diğer bitki besleme ürünlerinin kullanımı pek önerilmiyor mantar işaçları ile atmak daha sağlıklı yada ayrı uygulama yapılabilir

Kullandığım ot ilacı mustang ve ralon.Senelerdir çino potasyum magnezyum ile attım zararı olmadı.Aksine faydasını gördüm.Bu karışıma ilaven amino asit kullanacam.Sebebi ise hangi ot ilacı olursa olsun atıldığında bitkere %10-15 zarar yapar.Bu sararma yada oluşabilecek zararı en iy şekilde onarım için amino asit çok iyi bir madde.

Insektisit ve fungusit ile beraber yapraktan gübreleme yapılabilir fakat herbisit ile beraber yaparken bir daha düşünmek gerekir.
Yalnız toz gübrelerin yapraktan alınımı (şelatlama) kolaylaştırması için amonio ve fulvik asit kullanılabilir.

Her ot ilacı başkadır.Gidipte piyasa 15 liraya 50 dekar yer ilaçlayan ilaçlarla karışım yapılırsa elbet birkiye zarar yada otların çlmesinde bir sorun oluştuurabilir.Benim kullandığım ilaç mustang.Defalarca yaprak gübreleri ile karışım yaptım senlerdir bu ilacı kullanırım hiç bir yan etkisini görmedim.Kim dediyse artık ot ilacı ile birlikte yaprak gübresi kullanılmaz olayını genele vuruyolar.Ot ilacı ile birlikte ama kaliteli ot ilacı ile birlikte bal gibide yaprak gübresi atılıyor ve mükemmelde oluyor.Ot ilacı ve yaprak gübresi dekara doz olayını aşmassan bu ilaçda sıkıntı olmuyor.Diğer ot ilacı hiç kullanmadığpım için bilmiyorum.

Arkadaşlar sorduğum soru farklı bölgelere gidiyor.Ben ot ilacı ile birlikte amino asit atacam.Humik asit fulvik asit atmayacam.Ot ilacı ile atımda denendi mustang adlı ilaçta hiç bir yan etki yok.Bu ot ilacı ile birlikte atılmaz denilen olayın hiçbir çalışılmasıda yok.Her ot ilacının içşndeki madde farklı.Her ilaçta atılmaz diye bir kanun yok.Mustang ot ilacı + ralon super ot ilacı ile birlikte çinko potasyum magnezyum amino asit bunları karıştırıp senelerdir attım zararını bırakın çok faydasını gördüm.uygun dozajda tabi.Benim sorduğum HUMAS 22 adlı humik+fulvik asidi kullanan varmı kullanan varsa bu konu hakkında yorum almak iştiyorum...

Gubretasin humas kullanmistim 4-5 sene oluyor ilk ciktigi yil iyidi ilaclama memeleri az tikadi ve ekinde faydasi oldu ikinci yil bidonlar ya suydu yada camur memeler ile ugrasmaktan bikmistim bi dahada humas atmadim simdi nasildir bilmiyom iki senedir humikcani kullaniyom memnunum tavsiyem humikleri kullanmaya yakin ureticiden almak

Bende memelerin tıkanma olayından korkuyorum.İş uzar elimizde kalır diye.Değerleri doğruysa eğer çok iyi bence.Kararsızım.Ot ilacı ile birlikte gübretaş forceful aminoasit kullanıyorum sonrasında 15 gün sonra pas ilacı ile birlikte humas 22 kullanmak istiyorum ama tıkanma olayı olursa iş zor olur...

Bende memelerin tıkanma olayından korkuyorum.İş uzar elimizde kalır diye.Değerleri doğruysa eğer çok iyi bence.Kararsızım.Ot ilacı ile birlikte gübretaş forceful aminoasit kullanıyorum sonrasında 15 gün sonra pas ilacı ile birlikte humas 22 kullanmak istiyorum ama tıkanma olayı olursa iş zor olur...
damla kesici memelerden alin. uclari degisebiliyor. genis delikli aldiginda tikanma olmuyor. 2 -4- 6 diye numaralari var. 4 numara ideal. 6 numarada cok su atiyor.

damla kesici tarla memelerinden kullanin. 2-4-6-8 diye numaralari var. 4 numara ideal. IMG-20180203-WA0013.jpg

Sans isi gubretasin humaslari sac gibi memeleri tikiyor hatta makineyi degistirmistik pompada gitmisti fiyati ne aminoasitti iyidi