Ucuz ve pahalı mazot farkları

Yok abi onlar değildi. Bugün Aksaraya gidecem giderken görürüm tekrar ismini. Buraya yazarım

Bide kadoil var mavili başka aklıma gelmiyor bizim burda powerwax vardı pompa görevlisi opetten alıyoruz yakıtı demişti ucuzdu ama opete göre 30 kuruş adı değişti şuan lukoil oldu yakıtı on numaraydı 23 litre yakıtıyla 165 km yol yaptım 4 boş 4 yüklü şuan istasyon sahibi aynı adı lukoil oldu gene ordan alıyoruz traktöre bakalım nolacak şuan 4.74 motorin orda

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Bide kadoil var mavili başka aklıma gelmiyor bizim burda powerwax vardı pompa görevlisi opetten alıyoruz yakıtı demişti ucuzdu ama opete göre 30 kuruş adı değişti şuan lukoil oldu yakıtı on numaraydı 23 litre yakıtıyla 165 km yol yaptım 4 boş 4 yüklü şuan istasyon sahibi aynı adı lukoil oldu gene ordan alıyoruz traktöre bakalım nolacak şuan 4.74 motorin orda
Maşallah tt4 de koklamış. Bu arada petrol ofisinin bazı bayilerindeki mazotu fazla yakmıyor motor. Geçenki yazım yanlış anlaşılmasın.Eskil dekini içiyor ama 😀.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Maşallah tt4 de koklamış. Bu arada petrol ofisinin bazı bayilerindeki mazotu fazla yakmıyor motor. Geçenki yazım yanlış anlaşılmasın.Eskil dekini içiyor ama [emoji3].

Onu kokladı da ama gel gelelim o 23 litre bitince türkiye petrollerinden aldım 22 litre 80 km de bitti aldığıma pişman oldum [emoji28] dediğin gibi istasyondan istasyona değişiyor marka aynı olsa bile ama sana şunu söyleyim farklı yerlerden alma sabit yakıt kullan fark ediyor başka yakıt karışınca iyi olmuyor aynı benim TP den aldığım gibi olur sonuç. Almazdım aslında ama baktım ibre iyice düştü hava yapar felan alayım dedim yoldaydım bide.

• Beğen
gecen yaz harmanda tumocan pompa yedi.önce kooparatif mazotu kullaniyorduk.sonra karamandaki en ucuz yerden mazot aldik.ve pompa komple revizyon oldu.pompaci konya da. gelirken kullandigin mazottan yarim ltre getir dedi.götürdük usta mazot euro dizel sıkıntı yok dedi.ancak simdiki mazotlar cok ince her depoya (110lt) 1 lt civari onnumara yag koyun pompanin ve enjektorlerin ömrunu uzatirsiniz , tavsiyesinde bulundu.

Mavili istasyon TECO olabilir mi?

Onu kokladı da ama gel gelelim o 23 litre bitince türkiye petrollerinden aldım 22 litre 80 km de bitti aldığıma pişman oldum [emoji28] dediğin gibi istasyondan istasyona değişiyor marka aynı olsa bile ama sana şunu söyleyim farklı yerlerden alma sabit yakıt kullan fark ediyor başka yakıt karışınca iyi olmuyor aynı benim TP den aldığım gibi olur sonuç. Almazdım aslında ama baktım ibre iyice düştü hava yapar felan alayım dedim yoldaydım bide.

Az önce geçerken baktım adı Hypco ' ymuş.Mazot fiyatınada dikkat ettim 4.59 du. Daimi müşterilere indirimde yapılıyor. Bize yapıyorlar mesela.

Önceki yazımda dediğim gibi 2 kat fazla yakıyor diyende var, litre olarak çok yakıyor ama fiyat olarak aynıya geliyor diyende var. Ama biz memnunuz bu markadan. Yazın Aksaraya yolumuz düştüğünde alırız. Genelde sunpetten alırız o bize daha yakın ondanda memnunuz.

Bana güvenerek hemen 1 ton almayın sakın 😀. Deneye deneye...

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı

Az önce geçerken baktım adı Hypco ' ymuş.Mazot fiyatınada dikkat ettim 4.59 du. Daimi müşterilere indirimde yapılıyor. Bize yapıyorlar mesela.

Önceki yazımda dediğim gibi 2 kat fazla yakıyor diyende var, litre olarak çok yakıyor ama fiyat olarak aynıya geliyor diyende var. Ama biz memnunuz bu markadan. Yazın Aksaraya yolumuz düştüğünde alırız. Genelde sunpetten alırız o bize daha yakın ondanda memnunuz.

Bana güvenerek hemen 1 ton almayın sakın . Deneye deneye...

Hypco mu hiç duymadım sunpetin de iyi olduğunu duydum lakin bize uzak 20 km civarı uzaklığı ama sunpet opetin altyapısıymış galiba

• Beğen
Popüler firmaların pahalı olması marka satmasindan olabilir.Diger firmalar yüksek kârdan feragat ediyor olabilirler.Ayni rafineri den dolduruluyor deniyor.
Firmaların kendilerine özgü katgilari bu farkı doğuruyor olabir.Depoya hangi firmanın malinin konduğu bilinmeden tarafsiz deneme yapmak lazım.

Ucuz mazotu daha çok yaktığını iddia edenler var.
Şahsen balya işinde, biçerdöverde ucuz mazotu çok yaktığına dair bir işaret göremedim.
Biçerdöver, traktör ve otomobillerimizde yıllardır ucuz mazot tercih ederiz.burada dikkat edilecek nokta mazotun içine su karıştırmadığını bildiğiniz, güvendiğiniz esnaftan mal almak.
Yoksa mazot aynı rafineriden gelen mazot.

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Ucuz mazotu daha çok yaktığını iddia edenler var.
Şahsen balya işinde, biçerdöverde ucuz mazotu çok yaktığına dair bir işaret göremedim.
Biçerdöver, traktör ve otomobillerimizde yıllardır ucuz mazot tercih ederiz.burada dikkat edilecek nokta mazotun içine su karıştırmadığını bildiğiniz, güvendiğiniz esnaftan mal almak.
Yoksa mazot aynı rafineriden gelen mazot.
Ben bir ekleme yapayım Murat beyinde dediği gibi iş tamamen esnafın dürüstlüğünde şöyle izah edeyim ;
Örneğin BP den alıyoruz benzinden örnek vereceğim 95 oktan aldık ve BP de ultimate denen yüksek oktanlı olduğu söylenen var
İkisi arasındaki fark şu bu iki benzinde aynı gelir istasyon sahibi diğerine katkı koyarak aynı benzini ultimate yapar
Belkide ultimate dediği bile normal 95 olabilir
Bunu nerden bilebiliriz , ölçüm cihazı var performanslar araçları kullandığımız için kendi bölgemizde deneme yapıp o istasyondan alıyoruz araçlara
Shell'inde v-power'ı var onuda anlatayım bir aracımızda retard dediğimiz hatan alıyorduk mekanik olarak herşey denendi ama sorun geçmiyor bu sürede yakıt almaya istasyona gidiyoruz çalışan arkadaş x pompasına git diyor ben y olana yanaşıyorum sebebi ise o pompada v-power var diye , arkadaş ' abi böyle gelseydin ' dediği zaman orda v-power yok diyorum ve arkadaş bana diyorki 'abi istasyonda şu zamandır v-power yok , sana kim dedi ' bende diğer çalışanın söylediğini söylemiştim yok abi bilmiyor dedi yakıtı düzgün alınca hatada düzeldi tabi
Performans araçlarıma kendi bölgemden BP alırım kendi bölgemde oda bir istasyon var ordan arkadaşlarımda ordan alır ölçüm yaptık en iyisi , birtanede shell var oda iyidir ama şehir dışında hep shell alırım

Mazotu ise tanklara toptan şekilde alıyorum ama normal pompadan geliyor , ama comonrail traktörde şahsi tercihim petrolden gidip almak yada onun için güzel bi tank ile kullanmak