Damızlık koçu kestim

09.10.2015
308
201

Herkese hayirli formlar Abilerim Kardeşlerim 6 senden beri yetiştirip büyüttüğüm damızlık koçumu kestim ve koyun işini tamamen bitirdim hobi amaçlı yapıyorduk kesip kesip yemek için yapıyoduk koyunu artık yeter dedik ve dişileri sattım koçuda kestim 11 tane vardı son 2 koyunum fotoğrafını çekebildim öbürlerini çekemedim. Herkese iyi Pazarlar
20180218_111116(0).jpg20180218_111046.jpg20180216_175505.jpg20180212_163451.jpg20180212_163521.jpg20180212_163455.jpg20180212_163539.jpg

Sadece pancar kuspesi ve slajla hayvanlari bu hale getirmek zor is. Masallah iyi bakilmis duruyolar. Hic yem yonca arpa kirmasi filan yemedimi bunlar
Hacıabi yem vermemmi yem veriyorum tabii arpa hiç vermedim yeşil ot getiriyordum bos vaktim olduğu zamar bizim köydeki koyuncular imreniyordu küspeyle koyuna bakılmaz diye kendileri yılların koyuncuları benim gibi koyuna bakamıyorlar. Hoş benim bi avantajım var koyun sayısının az olmasıydı birde 6 seneden beri el arabasında veriyordum yiyeceklerini.

• Beğen
Tepkiler: acemi_
Hacıabi yem vermemmi yem veriyorum tabii arpa hiç vermedim yeşil ot getiriyordum bos vaktim olduğu zamar bizim köydeki koyuncular imreniyordu küspeyle koyuna bakılmaz diye kendileri yılların koyuncuları benim gibi koyuna bakamıyorlar. Hoş benim bi avantajım var koyun sayısının az olmasıydı birde 6 seneden beri el arabasında veriyordum yiyeceklerini.
Pancar kuspesi ve slajla bakiyodum diyince baska sey vermedin sandim. Bende 3 4 yil önce saanen keci aldim denemelik. Ayni senin sistemde bakiyoduk. Sagolsun bizim dede hayvanlari gütmuyonuz yazik bunlara diye diye babami 8 10 keciye coban etti :) babamda bikinca sattik kurtulduk

• Beğen
Tepkiler: Kpt.r ve ilhan_mkp
Pancar kuspesi ve slajla bakiyodum diyince baska sey vermedin sandim. Bende 3 4 yil önce saanen keci aldim denemelik. Ayni senin sistemde bakiyoduk. Sagolsun bizim dede hayvanlari gütmuyonuz yazik bunlara diye diye babami 8 10 keciye coban etti :) babamda bikinca sattik kurtulduk
o saanen macerası bu ülkede genel sorun biliyon bunları kapalı hayvan bakacaklara tavsiyemdir hayvan gütmüş aile büyüğü onayı olmadan evde bakım denemeyin [emoji6]

Yorumlarınız için Teşşekür ederim. Koçu tartmadım 100 kg ve üzeri kesin gibi vallaha koç tayrova da dişiler karışıktı Bu koyunların anneleri romanovdu sonra doğu ferizyaya döndüler melez bi ırk oldu