Hububatta Tek Diskli mi Baltalı mı

Buyrun cenaze namazına Tarım öz ekimi 2014 model mibzer sıra aralarına dikkat beynim yandı incelerken [emoji3]

IMG_8310.JPG

Peki abi yerleri nadasa bırakma var mı? yani ektiğin yerler nadas yerler olabilir mi... çok iyi hazırlanmıs tarlada disklerde sekme olmadığı için çok stabil atmış olabilir zira diskli mibzerler pancar yeri gibi ceviz-portakal büyüklüğünde kesek olan yerlerde bu akdar stabil ekim yapamayabiliyor...

Geçen sene mart ayında pulluk ile sürülüp öylece bekletilen yeri eylül ayında iki kez kultivatorle sürmeme rağmen düzeltemedim ve irili ufaklı bir sürü kesek vardı. Bende öylece üzerine ekim yaptım işte görüntü...

Evet diskli çekili mibzer

Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım yerler disklerin sektiği ve tohumu stabil atmadığı yerler...
Çekili olduğunu ise tarla bu kıyıda bitmiş ekime diğer kıyıdan başlamışsınız normalde sıra sonu olur sizinki oval bitmiş oradanda çekili olduğunu anladım ;)

Not benim çizdiğim yerlere orjinal resimde bakınız daha net belli oluyor...

Resimler ve ekler

• 20180221_134334.jpg
    20180221_134334.jpg
    256.3 KB · Görüntüleme: 162
Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım yerler disklerin sektiği ve tohumu stabil atmadığı yerler...
Çekili olduğunu ise tarla bu kıyıda bitmiş ekime diğer kıyıdan başlamışsınız normalde sıra sonu olur sizinki oval bitmiş oradanda çekili olduğunu anladım ;)
Ekerken portakal büyüklüğünde kesekler vardı birde az miktarda ağaç gibi olmuş sirken kokleri

• Beğen
Tepkiler: ORION
Sorsan kullanıcıları çok memnun [emoji3] yersen tabi denk atıyor diyor ölçüyor mu orası malum iç sesi denk attı diyor birde savunuyor Hasatta sövmek için ekerken malum marka 97 model diskli Bozkurt’um daha güzel ekiyor [emoji3]
Kardesim ben memnunum niye benimle ugrasiyon anlamis degilim gel yarin ektim tarlalari incele busene 950 donum yer ektim piyasaya birtane sikayetci olan varsa soler hodri meydan senin makine ayarsizsa hepsidemi ayarsiz oluyo anlamiyom seni

Evet aynen öyle ama ot olan aniza ekim olan ve taşlı arazilerde baltalı olmuyor iste yani her tarlamız uygun değil baltaliya

Ot kısmına katılıyorum maalesef ayçiçeği kalıntısı vs varsa ekim zor olabiliyor... burada tarla hazırlama tekniği değişmesi gerekiyor... Taş kısmında ise bence denemeden karar vermeyiniz bende taşlı tarla yok denemedim ama tahminim iyi iş çıkaracağı yönünde...

Ot kısmına katılıyorum maalesef ayçiçeği kalıntısı vs varsa ekim zor olabiliyor... burada tarla hazırlama tekniği değişmesi gerekiyor... Taş kısmında ise bence denemeden karar vermeyiniz bende taşlı tarla yok denemedim ama tahminim iyi iş çıkaracağı yönünde...
Yalnız eğimli arazide diskli mibzerin kayarak gittiği doğru ama 80 90 cm değil 15 20 cm civarı buna engel olmak için ya acik yada kapalı gitmelisiniz

Yalnız eğimli arazide diskli mibzerin kayarak gittiği doğru ama 80 90 cm değil 15 20 cm civarı buna engel olmak için ya acik yada kapalı gitmelisiniz
Abi yanlis anlama dedigimi ama seni ve ya malini kotulemek icin soylemiyorum zira coyote26 da 3 tane diskli mibzer var :D cekilir

Her turlu kotu iste elle tutulur yani yok :D

Fiyati ucuz az yer ekiyorum bu yetiyor diyenlere saygi duyar susarim :)

Ama iyidir diyorsaniz bunu sadece biz okumuyoruz bu internette iz olarak kaliyor seneler sonra bile foruma uye olmayan birileri okuyabilir... Bizim soyledikleriniz referans alabilir...

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Abi yanlis anlama dedigimi ama seni ve ya malini kotulemek icin soylemiyorum zira coyote26 da 3 tane diskli mibzer var :D cekilir

Her turlu kotu iste elle tutulur yani yok :D

Fiyati ucuz az yer ekiyorum bu yetiyor diyenlere saygi duyar susarim :)

Ama iyidir diyorsaniz bunu sadece biz okumuyoruz bu internette iz olarak kaliyor seneler sonra bile foruma uye olmayan birileri okuyabilir... Bizim soyledikleriniz referans alabilir...
Estağfirullah kardeşim gönül ister ki bi ulkemizdeki üreticiler de kuhn seedflex gibi ürünler üretse keşke ama yinede bizler kullanmayız çünkü 100 veya 200 dekar kıraç arazisi olanlar için çok maliyetli olur

• Beğen
Tepkiler: ORION