Dijital traktör saati geriye alınır mı?

14.10.2010
2,244
4,079
Amasya

Baktığım traktörlerin bildirilen saati görünümlerini tutmuyor.Traktör saatinden yaşlı görünüyor.
Eski analog kadranlarda matkap benzeri aletlerle traktör saatini geri aldıklarını duymuştum.
Dijital saat için bir sistem geliştirmiş olabilir mi, sayın (!) ilgililer.
Malın değerini doğrudan etkileyen bu durum mümkün müdür?Yapılmışsa nasıl tespit edebiliriz?

gösterge panelinin elektriğini söküyorlar saat de yazmıyo diye biliyorum

ve türktraktörün yerli traktörlere koyduğu göstergeler hep bozuluyor genellikle ibreleri bozuluyor,kafayı yiyor

Hemen cevaplayayim yaşamış biri olarak. Dedemlerin traktör 2017 hayat T4080. 80 saatteydi ve dijital göstergesi bozuldu. Servis yenisiyle değiştirdi ve şuan saati 15. Servise dedik yeni saati i 95 yapın diye yapamayız demişler. Yani dijital saat de geri alınır alınmaz değil. O yüzden dikkat

• Beğen
Tepkiler: megahakan
İstediğin saate çekerler direk kendi gözümle gördüm. Bildiğim bir traktörü 2.el ilanda 3 bin saat geri çekildiğini gördüm. Dolayısı ile 2.el traktör alırken dikkat etmek gerekmektedir. Lastik üretim yıllarıni dikkate almakta fayda var. Biraz da olsa faydası olabilir.

Benin de merak ettigim bir konu...

Satış için kasıtlı olarak yapılmışsa hırsızlığın diğer adı.

gösterge panelinin elektriğini söküyorlar saat de yazmıyo diye biliyorum

Garanti bitene kadar dokunmaz garanti bitince fişini çeker satana kadar yazdırmaz o zaman.

ve türktraktörün yerli traktörlere koyduğu göstergeler hep bozuluyor genellikle ibreleri bozuluyor,kafayı yiyor

Bozulup değişme tamam ama değişimi satışa göre ayarlamak mümkün.

Hemen cevaplayayim yaşamış biri olarak. Dedemlerin traktör 2017 hayat T4080. 80 saatteydi ve dijital göstergesi bozuldu. Servis yenisiyle değiştirdi ve şuan saati 15. Servise dedik yeni saati i 95 yapın diye yapamayız demişler. Yani dijital saat de geri alınır alınmaz değil. O yüzden dikkat

Teşekkürler.

Özellikle class markalarında 10000 den sonra sıfırlıyor diyorlar doğru mu arkadaşlar

Claas için 10000 de sıfırlama az ama belki sahipleri doğrusunu bildirir.

Gösterge panelinde problem olursa yenisi ile değişirse düşer Yada panel bağlantı fişleri çıkarılırsa saymaz Bilgisayar bağlantısı ile de düşürülebilir

Bilgisayar bağlantısı ile de...(Üçüncü yol)

bizimde oldu o durum 5380 saatte iken ekran arızalandı değiştirincede sıfırlanmış oldu şu anda 100 saat oldu. yani 100 saatte kız gibi motorum var :))

Deutz veya Caseydi.Toplantıda söyledin,unuttum Buğra.

İstediğin saate çekerler direk kendi gözümle gördüm. Bildiğim bir traktörü 2.el ilanda 3 bin saat geri çekildiğini gördüm. Dolayısı ile 2.el traktör alırken dikkat etmek gerekmektedir. Lastik üretim yıllarıni dikkate almakta fayda var. Biraz da olsa faydası olabilir.

Teşekkürler.

Benim tlde 7460 saatte zaten :D

:)

Bütün cevaplar için teşekkürler.Bildik kişiden veya yakın çevreden almakta yarar var.En azından yükleyip kapısına yıkabiliriz.

Abi ben gecen tl100 baktim 2. Elde estrak servisinin traktoruydu kuru tarimda kullanilmis 4500 saat yaziyordu arka lastikler fireatone %50 lerde idi firestone orjinal lastikleri turkiyede yok sanirim muhtemelen saati dogru gibi geldi bana. Ben traktore muateri oldum iceri girdim satildi dediler :D hemde o gun satilmis ...

Uzun lafin kisasi tekerlek markasindan icindeki dosemelerin asinmasindan govde boyasindan (kaput yeniden boyanir ama govdeyi boyamak zordur butun hortumlari vs sokmek lazim) govde degiseninden vs bir miktar anlamak mumkun saati 15000 saatte bile parlak duranlar var tabi :D

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...tor-johndeere-7930-2007-model-521201411/detay (2007 mod 15000 saat)

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...aktor-johndeere-7530-2011-mod-521954036/detay (2011 mod 10000 saat)

Bu ilanları verenler güvenilir satıcı olabilir kişisel tahminim yönlendirme olarak almayalım... Tanımadığımız kişilerden bu mantıkla ararsak bir süprizle karşılaşma ihtimaliz düşer bence

Böyle bişey yapmak yaptırmak tamamen emek hırsızlığı öte dünyayı düşünen yok sokakta yürürken bile çok kişinin hakkı geçmiştir üzerimize hepsinin zerresinin hesabını vereceğiz Allah : “dünya aldanıştan başka bişey değil” derken onu ilâh edinmemizin hesabını çok fena soracak.Şüphesiz ki Allah’ın azabı ne korkunçtur.

Abi ben gecen tl100 baktim 2. Elde estrak servisinin traktoruydu kuru tarimda kullanilmis 4500 saat yaziyordu arka lastikler fireatone %50 lerde idi firestone orjinal lastikleri turkiyede yok sanirim muhtemelen saati dogru gibi geldi bana. Ben traktore muateri oldum iceri girdim satildi dediler :D hemde o gun satilmis ...

Uzun lafin kisasi tekerlek markasindan icindeki dosemelerin asinmasindan govde boyasindan (kaput yeniden boyanir ama govdeyi boyamak zordur butun hortumlari vs sokmek lazim) govde degiseninden vs bir miktar anlamak mumkun saati 15000 saatte bile parlak duranlar var tabi :D

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...tor-johndeere-7930-2007-model-521201411/detay (2007 mod 15000 saat)

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...aktor-johndeere-7530-2011-mod-521954036/detay (2011 mod 10000 saat)

Bu ilanları verenler güvenilir satıcı olabilir kişisel tahminim yönlendirme olarak almayalım... Tanımadığımız kişilerden bu mantıkla ararsak bir süprizle karşılaşma ihtimaliz düşer bence

gercekten temızdı o motor

• Beğen
Tepkiler: ORION