Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

Fiyat 8500 de çok iyi... gübre makinesine bu gün revize ettim ama güzelce çalışmazsa alacam bende. zeno biraz abartıloyor bencede sanki bana rauch :)
Gübre ve ilaç makinalarını imkanlar doğrultusunda ekonomik ömrünü kaybetmeden değiştirmek en mantıklısı.

Hayırlı olsun Erkan

Hayırlısı olsun dönderde size ait galiba biz dönderden çok memnunuz dönderle arasında iyi yada kötü ne farkları var?
Dönderi dün verdik. Dönderde iyi bir makina. Bizim ki biraz keyfi değiştirme oldu. Bunlarda içeride karıştırıcı yok. Titreşim ile gübreyi döküyor. O yüzden toz yapma şansı falan yok. Ayrıca 3 adet delik mevcut. Daha stabil bir gübre akışı oluyor. Yani artısı daha fazla diyebiliriz. Eksi olarak biraz alçak. Traktöre takması zor olacak gibi. Gerçi dönder de zor oluyordu. Ama bu biraz daha ona göre alçak.

Hayırlı olsun Erkan abi

Maaşallah. Hayırlı olsun. Güzel seçim olmuş. Merdiven ve çadır çok güzel özellik. Ayrıca bunda atma genişliği ayarı varmı?
Ayarı var. +2 ile -2 arasında değişen atma ayar skalası var. Makinayı getiren arkadaş 0' da kullanın. Yeterli olur dedi.

Hayırlı olsun kullanım sonrası yorumlarını bekleriz, fiyat çok iyi bize 900 lt için 9000 tl fiyat vermişlerdi. VFS ve SOLİS olarak iki model var galiba özellikleriyle ilgili bilginiz varmı
İlk çıkanlar da sanırım VFS yazıyor. İki model yok bildiğim kadarıyla. Bizimkinin etiketi Solis ve VFS yazan görmedim hiç çevrede alanlarda. Etiketi daha yapıştırmadım. Bugün bayiden aldım.

Hayırlı olsun güle güle kullanın

Maşallahı var valla helal olsun güzel makına yapmışlar zeno meno hikaye herşeyimiz on numara artık
Hayırlı olsun erkan
Ülkemizde ilerleme var. Önallar gibi bazı firmalar artık yavaş yavaş Avrupa ile arayı kapamaya başladı. Zaten mekanik yönden herşeyi yaparız gibi düşünüyorum. En zor kısım bundan sonrası olacak. O da elektronik ve yazılımsal kısımlar. Bunun içinde firmaların artık bu konulara da önem vermesi gerek. Şayet avrupa veya dünya markası olmak istiyorsalar. Çiftçiler de artık vizyon sahibi yeni nesil olarak geliyor. İşte misal hıza duyarlı sistem, makina içindeki gübre miktarını ölçen sensörler gibi sistemlerde yavaş yavaş istenmeye başlıyor. Önalların bu konularda çalışmaları var. Sitemizde de paylaşıyorlar. İnşallah daha da geliştirirler ve diğer yerli firmalarımıza öncü olurlar. Yerli firmalarımızın artık bu konularda uzman elektronik ve yazılım mühendislerini de işe almaları gerek. Kendime de pay çıkarayım....:D Şaka bir yana inovasyona ne kadar önem verirsek, o kadar ilerleriz. Bundan 5-10 yıl öncesinde bu makinalar hiç yoktu. Avrupa kullanıyordu. Ama şimdi bizde de üretilmeye başladı. Bir 5-10 sene içinde de dediğim noktalara önem verirsek, yetişebiliriz diye düşünüyorum. Firmalarımız lamba tesisatını bile çekmeden ürünleri veriyorlar. Artık bunları aşmamız lazım. Iso-bus, terminal ve yazılım konularına geçmeliyiz.

Maşallah Albenisi Var..
Hayırlı Uğurlu Olsun [emoji106]

Maşallah Makinenin Albenisi Var..
Hayırlı Uğurlu Olsun [emoji106]

Hayırlı olsun.titreşim sisteminin farkı nedir
Bunlarda karıştırıcı olmuyor küfenin içinde. O yüzden gübreyi toz yapmıyor ve sıvamıyor. Titreşim ile pervaneye döküyor.

hayırlı olsun , güle güle kullanın.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız peki Güngör veya dönder hiç düşündünmü

Bizde zaten Dönder vardı. Yatay karıştırıcılı amazon tipi denilenden. Bu makina hoşumuza gitti. Modern bir makina. 4-5 senede bir gübre serpme makinamız eskimeden ve değer kaybetmeden yeniliyoruz. O yüzden bu markayı tercih ettik.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın gasporda ne kadardi
900 Lt modeli 13.500 TL. Branda yok.

Hayırlı uğurlu olsun

Hayırlı olsun çok güzel görünüyor

Hayırlı uğurlu olsun erkan videolarını bekliyoruz

Titreşimli gübre makinesi duymamistım. Hayirli olsun.

İyi günlerde kullanın

Hayırlısı olsun iyi günlerde kullan süper bir tercih yapmışsın[emoji1303][emoji1362]

Şahane makina modern tarım örneğisiniz. Hayırlı uğurlu olsun

Güzel makina yapmış Önallar , yenilikçi firmalardan biri , yaptıkları ürünler bizlere grur veriyor. Yıllar önce Önallar ilaçlama makinanız vardı uzun zaman kullandık. O günlerinden şimdiki geldikleri noktayı görünce takdir ediyoruz. Bu makina biraz daha makul fiyata satılsa geleneksel makina satışlarını çok azaltır

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Erkan bey + 2 yada - 2 atma genişliğini ayarlamaya değilde gübre yoğunluğunun ortada yada yanlarda olmasını ayarlamaya yarıyor bilginiz olsun
Bilgilendirme için teşekkürler. Ben makina geldiğinde söylenen tarife göre yanlış anlamışım. Dediğiniz gibi yoğunluk ile alakalımış. İklim koşullarından dolayı ortaya çıkan gübrenin durumuna göre ortaya yoğun atma yaparsa + yönde, yanlara yoğun atma yaparsa - yönde ayarla optimum dağıtma yoğunluğu ayarlanıyormuş.

Güzel makina yapmış Önallar , yenilikçi firmalardan biri , yaptıkları ürünler bizlere grur veriyor. Yıllar önce Önallar ilaçlama makinanız vardı uzun zaman kullandık. O günlerinden şimdiki geldikleri noktayı görünce takdir ediyoruz. Bu makina biraz daha makul fiyata satılsa geleneksel makina satışlarını çok azaltır

Hayırlı uğurlu olsun birader [emoji4]

Hayirli olsun Erkan, gule gule kullanin.

Hayırlı olsun kardeşim, iyi günlerde kullanın. Önallar markanın ilaç atma ve gübre serpme makinesini çok yakından takip ediyordum birisini senin alman çok iyi oldu. Artık makinenin + larını - lerini tarafsız olarak gözlemleyip bizlere paylaşacağından eminim tekrardan hayırlı olsun

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...[emoji6]
Hayırlı olsun kardeşim, iyi günlerde kullanın. Önallar markanın ilaç atma ve gübre serpme makinesini çok yakından takip ediyordum birisini senin alman çok iyi oldu. Artık makinenin + larını - lerini tarafsız olarak gözlemleyip bizlere paylaşacağından eminim tekrardan hayırlı olsun
Işe koşalım detaylar gelcek.
Erkan abi bekliyoruz deneyimlerini goruslerini ahmet abiden bizde gecen yil koksal marka 12tonluk romork aldik usenmedik luleburgazdan ciktik yola eskiden tanirim ahmet abiyi ticaretinizde malinizda hayirli olsun
Ahmet abi ile dün kulağını çınlattık. Dedim hemen yerden dükkanı tanıdılar. Kim o falan diye sordu.
Hayırlı olsun güle güle kullanın

Öntar ve üntar zaten aynı ailenin markaları ve son yıllarda gerçekten çok güzel makineler yapıyorlar ürünlerinin hepsinde ce belgesi var ve Avrupa’ya satıyorlar bu şekilde yeniliklerle bize gelin canımızı yiyin[emoji122]

Öntar ve üntar zaten aynı ailenin markaları ve son yıllarda gerçekten çok güzel makineler yapıyorlar ürünlerinin hepsinde ce belgesi var ve Avrupa’ya satıyorlar bu şekilde yeniliklerle bize gelin canımızı yiyin[emoji122]

Merhaba Güray Bey güzel yorumlarınız için teşekkürler. Bir konuyu aydınlatmak için yazıyorum bu hususta hassasız çünkü biraz; firmamızın hiç bir başka marka ile bağlantısı yoktur. Tek markamız Önallar’dır. Bir çok bölgede bu isim kargaşasının sıkıntısını yaşıyoruz tabi bazı firmalarda bu benzerlikten yararlanmaya çalışıyorlar bunun da etkisi var, bu yüzden burada belirtmek istedim.

Tekrar teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım bütün forum üyelerine.
Ali