Yaprak gübrelemesinden sonra yağmur

Şimdi bende şöyle bir yorum yapayım. Iç anadoludaki müşterilerimin yuzde 80 lik kısmı ot ilaçları ile birlikte Humikcan kullanıyor. Geri dönüşler hep olumlu. Bende bugüne kadar bir şikayet almadim.
Insanlar iki üç kere girmiyor oralarda tarlalara. Mecbur olarak atıyorlar ve başarıda sağlıyorlar.
Ha tabikide her ilacı ayrı ayrı atmak en doğrusu ama her zaman olmuyor.

Ayrıca ilaçlar buğdayın içine giriyor. Lakin genetik olarak çok etkilenmiyor. Fazla dozaj kullanıldığında ne olduğunu herkes bilir.
Doğan bey bi numaranızı gonderirmisiniz

Madde oranı aynı olduğundan.Şartlara göre fiyat fayda oranını düşünerek gübre kullanıyorum.Bahsedilen gübreler pahalı .
Üre 54-56 TL aralığında.

Bölgemizde normal üre 1300 utec 46 1700 lira

Normal üre attığın gibi uçuşa geçiyor 1 hafta yağmur yağmazsa %60 kaybediyorsun Utec tarzı akıllı yavaş salınımlı gübreler tarlada kayıpsız olarak yağmur bekleyebiliyor hemen hemen 10-11 sıfır kayıp 21. Günde %20 kaybediyor etkisi dönüşümü bitkiye ulaşma aşamaları ayrı bir avantaj

Gelelim hesaba 20 kg normal üre atacağına 15 kg utec kullanabiliyorsun kayıpsız net bitkiye verilen değer bu Benimle beraber normal üre atan Kişiler 7. Günde gelen yağışta gübrelerinin uçtuğunu gördüler bizimkiler hala kaplamadan dolayı tarlada görülür durumdaydı 7. Akşamı sağlam yağmur yedi ve eridi gitti ....

Diyeceğim o ki 30 kg normal atsanda yağmura denk getiremediğiniz sürece direk uçmaya ve kayıp yaşamaya başlıyacak Malum mevsimler değişti ne olacağı belli oluyor o yüzden kafada soru işareti kalmaması adına 4-5 yıldır üre olarak utec kullanıyoruz

IMG_8674.JPG

Yapraktan gübre uygulamasını dün gece saat 22:30 gibi bitirdim. Bu sabah saat 10:00'da yağmur başladı,yıkanma olur mu?

Mümkün mertebe yaprak gübrelerini gece atmamak gerekir. Hele ki bu aylarda yeterli sıcaklık ve nem olmadığı için gece atılan yaprak gübresi bitkiye geçemez geçsede çok az miktarda geçer iyi çalışması için güneşin çıkması nı bekler. Yayıcı yapıştırıcı kullandıysanız sorun yok ama kullanmadıysanız sabah çiği ile yıkanma riski var. Yıkanıp toprağa düşen yaprak gübresi bitkiye beklediğimiz faydayı sağlamaz zira yaprak besleme dozları toprak besleme dozlarından çoook çok az olduğu için devede kulak kalır.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Bölgemizde normal üre 1300 utec 46 1700 lira

Normal üre attığın gibi uçuşa geçiyor 1 hafta yağmur yağmazsa %60 kaybediyorsun Utec tarzı akıllı yavaş salınımlı gübreler tarlada kayıpsız olarak yağmur bekleyebiliyor hemen hemen 10-11 sıfır kayıp 21. Günde %20 kaybediyor etkisi dönüşümü bitkiye ulaşma aşamaları ayrı bir avantaj

Gelelim hesaba 20 kg normal üre atacağına 15 kg utec kullanabiliyorsun kayıpsız net bitkiye verilen değer bu Benimle beraber normal üre atan Kişiler 7. Günde gelen yağışta gübrelerinin uçtuğunu gördüler bizimkiler hala kaplamadan dolayı tarlada görülür durumdaydı 7. Akşamı sağlam yağmur yedi ve eridi gitti ....

Diyeceğim o ki 30 kg normal atsanda yağmura denk getiremediğiniz sürece direk uçmaya ve kayıp yaşamaya başlıyacak Malum mevsimler değişti ne olacağı belli oluyor o yüzden kafada soru işareti kalmaması adına 4-5 yıldır üre olarak utec kullanıyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 23817
Hocam siz kullandığınız için bilirsiniz. Diğer üre gübrelerinde etki süresi 80-90 gün,peki bu gübrenin süresi ne kadar?

Hocam siz kullandığınız için bilirsiniz. Diğer üre gübrelerinde etki süresi 80-90 gün,peki bu gübrenin süresi ne kadar?

Etki süresinin farklı olacağını düşünmüyorum abi en büyük özelliği etkililiği atıldıktan sonra 14 gün kayıpsız 21.günde %20 kayıplı olarak tarlada yağmur bekleyebilmesi Amonyumun uçmadan dengeli bi şekilde bitkiye ulaştırılması

Örneğin : bu yıl Benimle beraber aynı gün normal üreyi 15 kg atan kişi 7. Günde gelen yağmurdan dolayı tarlasına %60 kayıpla 6 kg üre verebilmiştir bende 15 kg utec kullandım kayıpsız bir şekilde yağmuru yakalamış oldum en büyük farkı etkililiği bu yavaş salınımlı olması

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96