Damlama sulamanın dekar maliyeti nedir?

Arkadaşlar, kırsal kalkınmayı destekleme projesine başvurmuşken, ne yazıkki o kadar komik bi durum yüzünden vazgeçtim sayılır. Kendi kişisel sulama kuyum olmasına rağmen yan tarafımda bulunan yine kendi malımız olan araziyi sulamak için Isparta dsi bölge müdürlüğünden yazı getirin dediler ve bende şarteller attı. Yazının çıkması en az 15 gün. Son teslim 1 mart. Her neyse yine devletimizin bi işe yaramayan prosedürleri.

Benim ögrenmek istediğim şey

Damlamanın dekar (1000m2) maliyeti tam olarak nedir?

Önerebileceğiniz filtre mevcutmu?

Kuyum 75 fıskiye çeviren bi kuyu.

Mısır ve ayçiçeği suluyacağım. Damlatıcı aralığı. Et kalınlığı, boru çapı vb. Şeyleri nasıl olmalı?

Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: erkan479
Bu arada bana 39 115 m2 için çıkarılan fiyat bu!

IMG_20180223_153252.jpg

• Beğen
Tepkiler: erkan479
•Dekara 710 metre hortum giter
22lik 12mil 1.6 30 cm damlatici araliği idealdir
•3+3 duble 125 lik+hidrosiklonlu filtre işinizi görür
•125lik boru ile hat çekilmesi gerekir suyu sıkıştırmamak adına.
Filtre tuğra konya=5600 tl
Yukarda bahsettiğim damlama 235 krş tan başlar 265 e kadar var
Ortalama 166 tl+8tl (vana ) dekar damlama
Ana hat borusu 125 lik kaç adet giderse siz hesaplarsiniz uzakliğa göre.

•Dekara 710 metre hortum giter
22lik 12mil 1.6 30 cm damlatici araliği idealdir
•3+3 duble 125 lik+hidrosiklonlu filtre işinizi görür
•125lik boru ile hat çekilmesi gerekir suyu sıkıştırmamak adına.
Filtre tuğra konya=5600 tl
Yukarda bahsettiğim damlama 235 krş tan başlar 265 e kadar var
Ortalama 166 tl+8tl (vana ) dekar damlama
Ana hat borusu 125 lik kaç adet giderse siz hesaplarsiniz uzakliğa göre.
Ben 17 lik 0.8mm hortum kullanıyorum maliyet düşüyor 3 yıl kullandım bu yıl tekrar serecem

Ben 17 lik 0.8mm hortum kullanıyorum maliyet düşüyor 3 yıl kullandım bu yıl tekrar serecem

Bizim tarlalarimiz toplulaştirma geçirdiği için 250 ile 275 metre uzunluğunda o yüzden kafadan seriyoruz ortadan bölmeyiz bu yüzden bizim için ideal boyut bu şekilde 2 bar'a kadar yükleme yapiyoruz 12 mil ve 30 cm damlatici araliği olmazsa 275 metre su çekmez ve maliyet daha fazla olur. Aslinda kisa araziler için sizin dediğiniz daha mantıklı ama bizimki için şartlar ve uygunluk bu şekilde.

Bizim tarlalarimiz toplulaştirma geçirdiği için 250 ile 275 metre uzunluğunda o yüzden kafadan seriyoruz ortadan bölmeyiz bu yüzden bizim için ideal boyut bu şekilde 2 bar'a kadar yükleme yapiyoruz 12 mil ve 30 cm damlatici araliği olmazsa 275 metre su çekmez ve maliyet daha fazla olur. Aslinda kisa araziler için sizin dediğiniz daha mantıklı ama bizimki için şartlar ve uygunluk bu şekilde.
Bizim tarlalardanda toplulastirma geçti ortalama 300 metre civarı oldu toplulastirmadan sonra ilk ekecegiz bizim sistem 17 lik mecburen ortadan serecem polyneti vana açıp kapatmamak için ana boruyu tarlanın ortasından goturecem polyneti 2 ye bolecem

tarlanın uzunlugu kuyunun mil kil durumunu bilmiyoruz 270 metre damlatıcı uzatacam tarlam sıfır egim dersen 25 lik damlama 12 mil 1.6 30 cm iyi seçim olur 22 lik damlama 235 metre uzatırsın enfazla yok eger tarla nın bir ucundan diger ucuna rakım farkı 2 metreden fazla dersen 25 lik damlama 90 metre ye düşer olmaz filtre ye pahalı diyenler olmuş netafim yarı otomatik iyi seçim eger kuyun mil kil çoksa hidrosiklon da alman gerekir

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik