ACİL YARDIM EDİN

Aynı sorun bende de vardı. Düven 4 ay önce doğum yaptı bir türlü sagdirmadi önce doğum sonrası şişlikler var aciyordur bu yüzden sagdirmiyordur dedik ama nerde tekmesini yemedigim yerim kalmadı. On ayağını bağladım olmadı arka ayağını bağladım olmadı. En sonunda boynun dan yular ile kafayı hareket ettiremeyecek şekilde bağladım arka tarafına da tekmelik taktım bu şekilde makineyi bağladım. Bu şekilde 15 20 gün uğraştım ancak alıştı. Yani elle uğraşma tak makinaya. Tepince çıkar tiyo memelikleri ama sonradan alisiyo

Hayvanın bulunduğu yerin karşı duvarına halkalı çivi takılıyor veya ön kısım demirli ise ön ayak geriye çevrilip havaya askıya alınıyor, ip ön tarafa sabitlenip hayvan 3 ayak bırakılıyor, tekme atmaması lazım.Ayrıca hayvanın üst ön taraftan belini elle sıkarak belini aşağıya alması sağlanır, arka bacak ile karın arasında kalan ince deri elle tutulursa yine tekme sallayamaz.

• Beğen
Tepkiler: captanalp
Meme ucu bazen doğuştan kapalı bile oluyor
Meme kanalı sorunlu olabiliyor
Ilkine duve de veterinerin dediği gibi duzelebilir yada meme calismazsa ceker o meme sut vermez
Bu arada ağrısı sancisi olur tekme atar arkadaşların önerdiği tekmesavar kullan iyi olur
Ilkine duve nasil alisir sa öyle gider sabırlı ol
Benimde oldu benzer çalışmadı meme cekti 3 meme kaldi kestirdim
Acilabilirde tikanabilirde vetrriner bakmış varsa daha tecrubeli göster onada
Gecmis olsun

kardeş büyük bi ihtimal hayvanın sancısı var meme iyi sağım yapılmazsa sertleşmeye başlıyo bu ağrı yapar mastirtis olma ihtimali yüksek meme içi kremler var onlardan yap ama önce memyi iyice sağmalısın bide antibiyotik yap seltavet olabilir süte geçmez not ben çok tevrübeli değilim ancak benzer durumlarda ben fatydasını gördüm
bide ismail abi angusculuk konusunda sana bi soru sormuştum müsait olduğunda bi bakabilirmisin