Ahır İnşaatı 1800 metre kare maliyeti Hesap

Kaç metre kare için veriyorlar bu fiyatı acaba? Kim veriyor?

hocam 1206 metre kare için 96 baş sağmal çadırdan çok kaliteli ve her ile her iklime uyar bence kapalı betona para gömmekdense portatif istediğinde ufalt istediğinde büyüt sistem süper... burdan marka vermiyeyim piyasanın büyüklerinden kafa firma zate...P

Ahır tek taraflı
23.5 eni
60 metre uzunluk

Şimdi 5 metre genişlikte yem yolu 300 metrekare yem yolu yem yolu c20 beton kullanılacak metreküp fiyatı 150 TL ortalama 6 metreküp beton gider 6×150= 900 TL + işçilik 300 TL toplam 1.200 TL
Sıyırıcı betonu 3.50 genişlik 210 metrekare 5 metreküp desenli beton 5×150=750 + işçilik 300 TL 1.050 TL
Sıyırıcı sistemi separatör pompa vs vs15.500TL

Yemlik kilt olmayacak galvaniz demir borulardan 3 metrede bir 1 metre destek 140 metre galvaniz boru metresini 58 TL den buldum 58×140= 8.120 TL

Yemlik beton olmayacak eşref beyden gördüğüm sunta dan olcak ustayla gorustum işçilik dahil 2.400 TL

Çatı olarak trapez sıcağa karşı yalıtımlı sac metrekaresi 22 TL 1410×22= 31.020 TL

Gübre çukuru kaba taslak 200 metreküp 5.000TL

Çelik konstrüksiyon çok maliyetli şimdi takıldığım nokta ileride çatılara güneş paneli yerleştirildiğinde taşıyamama gibi durum olmasın diye bu konuda fikir almak istiyorum şuana kadar tutar 65.940 TL çelik hariç şimdi arkadaşlar sizlerden ricam bana yardımcı olmanız işin içine girince hiçte tahmin edildiği gibi değil
Arkadaşım senin planda temel falan göremedim bunun alt yapısı olmayacak mı? Benimde senin projene yakın bir projem var Çelik konstrüksiyon epey maliyetli oluyor ben de senin gibi beton bölümleri yaptıktan sonra dışını yalıtımlı izalasyonlu çadır yapmayı düşünüyorum. Çadırın iç tarafına hayvan boynuzu ile yırtmasın diye bı tel veya yarın Birgün üzerini tamamlamaya da öncülük eder diye tuğla kaplamayı düşünüyorum. Çadırları araştırdım alev yürümeyen izalasyonlu güzel çadırlar var. 10 sene sonra sadece branda malzemesini çadırı yaptırdığını maliyetin %5 i gibi bir paraya değişiyor.
İnşallah gönlüne göre olur.

Arkadaşım senin planda temel falan göremedim bunun alt yapısı olmayacak mı? Benimde senin projene yakın bir projem var Çelik konstrüksiyon epey maliyetli oluyor ben de senin gibi beton bölümleri yaptıktan sonra dışını yalıtımlı izalasyonlu çadır yapmayı düşünüyorum. Çadırın iç tarafına hayvan boynuzu ile yırtmasın diye bı tel veya yarın Birgün üzerini tamamlamaya da öncülük eder diye tuğla kaplamayı düşünüyorum. Çadırları araştırdım alev yürümeyen izalasyonlu güzel çadırlar var. 10 sene sonra sadece branda malzemesini çadırı yaptırdığını maliyetin %5 i gibi bir paraya değişiyor.
İnşallah gönlüne göre olur.

çadırın iç tarıfına zaten yetkili firma ahşap veya tahta dan 1.5 metrelik bariyer yapıyor hayvanların cadıra temasını engellemek için boşuna masraf yapmayın derim...

• Beğen
Tepkiler: İlhan_7824
Bak kardeşim ben sana net maliyeti çıkarayım
42*25 metre kare ahır yapıyorum ben şuan tüm maliyetler çıkardım

Demir 80.000tl(kilit sistemi ve yataklık hariç) etrafının çiti dahil rakam

Demirci işçiliği 20.000tl-25,000tl arası

Beton işçiliği ustası 70.000tl iki katlı ev sağımhane slaj çukuru ertafının duvarı dahil

Betona gelince 550 metreküp gidiyor oda 80.000tl civarı

Çubuk DEMİR 10 ton gidiyor 28,500tl

Diğer blok masrafı 10,000tl

Çakıl kum vb. Diğer araya gidenler 10.000tl

Süt sağım ünitesi 50.000 çivarı markaya göre

Evin ince işçiliği 30.000tl

Traktör 80.000tl

Yem karma 40.000 ile 45.000 arası 8-10 m3 arası

Kilit ve yataklık hayvan başı ortalama 300tl-500tl arası gider

Varsa Başka aklına takılan sor kardeşim bunun dışında araya dereye 40-50 gider

Sadece burda yem deposu yok
Ve diğer giderler onlara

IMG_2964.JPG8c598cd1-d2ea-4689-80c9-7c9c6cbdb0cb.jpg
Burasını 2.ayda yaptım 19–32 m yani 7+5+7 şeklinde Demir 25.000 usta 5000
Kilit sistemi kurarsam 85 başlık

• Beğen
Tepkiler: ismail_17

Evet abi başta masrafa göğüs eğeceksin en iyisini yapıcaksın daha sonra yaptıktan sonra değişim zor ve maliyetli olur zamanla ahır kendini amorti edecektir ben rezillik çeken çok gördüm adam hiç hesap yapmadan hadi hesabında geçtim ucuz olsun diye malzemeden çalarak yapmış kış gelincede çatı uçmasin diye sitres çatıyı bağlayım kaçmasın uçmasin vs... Sıkıntıya girer insan yap sağlam bak keyfine

Merhabalar,

Ahir insaaatiniz ne durumda acaba?
Kompost altlikla mi devam ettiniz yoksa degisiklik yaptiniz mi?
Birde kompost altlikla devam ettiyseniz guncel masraflar,giderlerinizi ve ahirin fotogarflarini paylasabilir misiniz?
Tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ayhan