Ahır İnşaatı 1800 metre kare maliyeti Hesap

anlaşılan siz beni yoracaksınız bak kandemir arkadaşda meraklı benımde bılgım bır yere kadar yetiyor ama senın ahır hem tek traflı dıyon hem neden 23 metre yapıyon bak 60 metre uzunluğa 20 yada o keyfıne kalmış ister üç metreye koy ister ıkı metreye her direk için size ufak bir hesap ama benımkı kara düzen öyle mühendisce değil ama doğruya yakın direkler üç metre yükseklikte olsa bir direk için 18 metre onluk demır gider bir tane onluk demirin filizi 12 metre 12 kg felan geliyor oraya kaç tane etre gider onuda hesaplayalım her 15 cm ye yapsan bır tane etre her etre en fazla 1.5 metre den olur bir direk için yani 30 metre 8 lik demir gider oda ettimi 2 bucuk sekızlık oda 20 kilo bilemedin 22 kilo demır yapar zaten o kadar etreyede gerek yok da noldu şimdi bir direk için yeni bir direk için en baba 40 kilo demir gider ona göre hesapla şimdi bir direk için bide beton hesaplayalım
onuda hesapladım beş direğe metre beton gider bundan sonrası sende yukarı kiriş de dolanacaksın onuda toplam direk kadar hesap et yada çok küçük yap direklerin yarısı kadar hesap et ortaya direk koymayı nasıl yapıyorlar bılmıyorum geçen yıne bu formda gördum adam 600 metre kapalı alan yapmış ortada direk yok çatı nereye nasıl basıyor benim kafam basmıyor
Abi şu fikir nasıl ilerde geri kolayca takılacak parçalardan biraz çalsak yani çekimlerden biraz kıssak daha sonra güneş paneli veya başka olumsuz koşullar kar.ruzgar vs olursa o parçaları alıp montaj edilebilirmi sence

Abi şu fikir nasıl ilerde geri kolayca takılacak parçalardan biraz çalsak yani çekimlerden biraz kıssak daha sonra güneş paneli veya başka olumsuz koşullar kar.ruzgar vs olursa o parçaları alıp montaj edilebilirmi sence
ben çatı işinden anlamam bu sene bizimkiler bi garaj yaptı arabalar için bana kalsa u demiri kullanırdım onlar çekti profili geçti bu kişiye bağlı yani üstünde ev olmayacagı ve tugla olmayacagı için o kadar çok fazla direkmiş cartmış curtmuş gerek yok yav bide bu işler kendine bağlı adam kalıp çatacak gidiyor keresteciden alıyor tahtayı ben giderim mesela bir köye kavak her yer dolu 20 metre mal verecek kavak al hızarcıyı götur kestir keresteciye götur dıldır yırmı metre en az kar 5 bın tl al sana para bunlar sana bağlı

ben çatı işinden anlamam bu sene bizimkiler bi garaj yaptı arabalar için bana kalsa u demiri kullanırdım onlar çekti profili geçti bu kişiye bağlı yani üstünde ev olmayacagı ve tugla olmayacagı için o kadar çok fazla direkmiş cartmış curtmuş gerek yok yav bide bu işler kendine bağlı adam kalıp çatacak gidiyor keresteciden alıyor tahtayı ben giderim mesela bir köye kavak her yer dolu 20 metre mal verecek kavak al hızarcıyı götur kestir keresteciye götur dıldır yırmı metre en az kar 5 bın tl al sana para bunlar sana bağlı
Avrupa'da bazı çiftlikler ahşaptan 50 yıllık çiftlikler varmış ama abi ben serbest gezinti alanlı yapacam saman sericem yataklık olarak programda görmüştüm baya oldu çok güzel verimli hayvanlar rahat refah ve gezinti alanı beton olmicak sadece yem yolu sıyırıcı yolu
Maliyeti düşürmek için öyle düşünmek lazım ki binaya zarar vermeyecek ama sağlam olcak anlaşılan yine kafayı yiğecem :):)

24x15 yapıyorum. %75 tamamlandı. 65bin total maliyet. Eke bak bu ayın giyatları. Cogu arazime indi. Buna göre maliyet cıkar derim. Fakat makas ve ayakları (ikinci el)10bin düş, fazlasını statmıştım. Toplam 55bin Image1519652958.839074.jpg

24x15 yapıyorum. %75 tamamlandı. 65bin total maliyet. Eke bak bu ayın giyatları. Cogu arazime indi. Buna göre maliyet cıkar derim. Fakat makas ve ayakları (ikinci el)10bin düş, fazlasını statmıştım. Toplam 55binEkli dosyayı görüntüle 23630
Süt içinmi besimi yapılacak kaç baş hayvan başına düşen metrekare ve resim varsa çok güzel olur örnek olmuş olursunuz

Arkadaşlar normal saclar var ucuz metrekaresi 10 12 civarı sade sac ince profillerle yapılsa örnekleri çok bizim eski ahır var profil ve sac dan param olduğunda profilleri saclar sokulebilirmi veya vidalama ile monte etsek yani betonla sabitlemesek aynı sokaklardaki demir direkler gibi daha sonra sökülebilir bir sistem yapsam ustayla konuştum bugün bayağı bilgili adam maşallah daha sonrada param olunca değiştirebilme imkanım ölümü dediğim sistem ile sokulme maliyetli olur fakat sokulunce atilmayacak ya kullanılır yada satilir