Ahır İnşaatı 1800 metre kare maliyeti Hesap

bencede maliyeti en düşük sistem kullanılmalı zaten çiftinin kar oranı ne kadarki anası danasını kurtarmıyor mal para etmiyor bu yıl
Abi şuan kaba bir hesap yaptım sadece maliyeti 75 bin civarı tutuyor 1800 metrekare ahır yem yolu ve sıyırıcı yolu beton alt yapiyi saymiyorum su tesisatı flasing hattı yani ortalama tek yönlü bir ahır 75 bin tutuyor eğer işin içine çelik girerse yandık birde abi bir sorum var kendi isteğime göre bir ahır planlamak için izin tapu ws belgeler gereklimi çünkü resmi yollarda yapacağım inşaat dayanıksız işe yaramaz gorulebilir

Çadır yapıyorlar cok ucuza mal oluyor bence onlarada bakabılırsın
Abi çadırda pahalı geldi ve ben ahırı zamanla büyüterek gideceğimiz ve planımız ona göre yaptık çadır yaparsak çadırı buyutemeyiz bide bizim orda yazları en az %70 nem var damlama yapabilir bilmiyorum ama çadır düşünmüyorum bir soru sorayım bilirsin ki saç sıcağı aşağı veriyor çatı yüksekliğini 6 metre yapsak sıcaklık etkili olurmu

60 mt uzunluk diyorsun, 180-200 baş desek. Yem yolunu çift taraflı kullabdıgını düşünerek. 180bin hedef bütcen olsun. Ama lütfen bir çok ahır gec ve bir çok tavsiye dinle. Kallem kalem + tolerans vererek hesapla yaklasık maliyesi . Örng: yem yolunun üZerinde traktör gidecek. Çelik hasır şart yem yoluna. Ve altını toprak üstü en az 20cm cakılla doldursan. 60m3 toplam 130ton gibi yani 5 araba mıcır gider yaklasık 1500-2000 tl arası. Celik hasır 2500- 3000 arası celik hasır hesapla mutlaka.

• Beğen
Tepkiler: Aliozdemir
60 mt uzunluk diyorsun, 180-200 baş desek. Yem yolunu çift taraflı kullabdıgını düşünerek. 180bin hedef bütcen olsun. Ama lütfen bir çok ahır gec ve bir çok tavsiye dinle. Kallem kalem + tolerans vererek hesapla yaklasık maliyesi . Örng: yem yolunun üZerinde traktör gidecek. Çelik hasır şart yem yoluna. Ve altını toprak üstü en az 20cm cakılla doldursan. 60m3 toplam 130ton gibi yani 5 araba mıcır gider yaklasık 1500-2000 tl arası. Celik hasır 2500- 3000 arası celik hasır hesapla mutlaka.
Tamam abi onlar hesaplanacak ve fazla fazla yazacağım kesin olsun diye siz çatı olarak ne kullanıyorsunuz trapez köpük vs... Ve metrekare fiyatı sizin yaptığınız ahır maliyeti paylaşırsanız sevinirim

Tamam abi onlar hesaplanacak ve fazla fazla yazacağım kesin olsun diye siz çatı olarak ne kullanıyorsunuz trapez köpük vs... Ve metrekare fiyatı sizin yaptığınız ahır maliyeti paylaşırsanız sevinirim

Abim mutlaka beya boyalı trapez kullan.
Yazın sıcak yansıtır.
Abim benim şuan 1200 tl hayvan bası fakat yem yolunu tek tataflı kullanacagım. İkinci etabıda yapınca daha aonra sanırım 800-900tl/baş maliyetim olacak

Abi çadırda pahalı geldi ve ben ahırı zamanla büyüterek gideceğimiz ve planımız ona göre yaptık çadır yaparsak çadırı buyutemeyiz bide bizim orda yazları en az %70 nem var damlama yapabilir bilmiyorum ama çadır düşünmüyorum bir soru sorayım bilirsin ki saç sıcağı aşağı veriyor çatı yüksekliğini 6 metre yapsak sıcaklık etkili olurmu

Beyaz trapez en ideali yaz için. 6 mt cok yuksek sanki ama süt ahırını tam bilmiyorum. Belki idealdir.

Abim mutlaka beya boyalı trapez kullan.
Yazın sıcak yansıtır.
Abim benim şuan 1200 tl hayvan bası fakat yem yolunu tek tataflı kullanacagım. İkinci etabıda yapınca daha aonra sanırım 800-900tl/baş maliyetim olacak
Ben şimdi 60 hayvan besliyeceğim 1800 metrekare içinde kompost şeklinde olacak gezinti alan eni 21.5 metre sıyırıcı 3.50 yem yolu 5 metre toplamda 1800 metrekare tek taraflı olacak daha sonra diğer tarafada yapılacak 21.5 metre toprak olucak yani abi senin hesapla sadece ahïr maliyet ne olur kabaca bol bol hesapla

Başka fikri olan abilerim varmı çünkü yarın herşeyi planlayacağız başka tavsiye olursa çok iyi olur[emoji23][emoji23]

27.4*36,2=992 m2 yaklaşık 100 başlık süt kapalı 2015 bayındırlık birim fiyatı 300000 TL. çatı için giden çelik malzeme 18000-20000 kg rüzgar +kar+1. derece deprem hesabı var.
resimden sonra yapılan imalatlar var. konya - akşehirde yapıldı.

Resimler ve ekler

• Sight_2017_09_12_113301_057.jpg
    Sight_2017_09_12_113301_057.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 261
tam da bu işte adam da para varsa böyle yapar ahırı yoksa hele birde ege bölgesindeyse çevirir iki kavakla çeker çadırı al sana ahır yusuftuyluoğlu abinin dediği gibi erzurumdaysa sac değil adam taş duvar öruyor yıne içeri buz gibi oluyor

• Beğen
Tepkiler: aek_42

tam da bu işte adam da para varsa böyle yapar ahırı yoksa hele birde ege bölgesindeyse çevirir iki kavakla çeker çadırı al sana ahır yusuftuyluoğlu abinin dediği gibi erzurumdaysa sac değil adam taş duvar öruyor yıne içeri buz gibi oluyor
Aynen katılıyorum. Ben ege bölgesindeyim çiftlik yapmayı düşünüyorum çift taraflı ortada yem yolu sadece hakim rüzgar tarafı kapatacağım Yeterli olacağını düşünüyorum.

Ben 29.5 metre boyunda 20 metre eninde çift taraflı 3 metresi yem yolu olacak şekilde çiftlik yapacam. Çatı yüksekliği en az 5m. Sadece tek tarafı duvar olacak bi de kapının olduğu tarafda duvar olacak yani L şeklinde. Ayrıca 235 metrekare gezinti alanı alacak maliyeti 3 aşağı 5 yukarı ne tutar?.