kazayağı yayı nasıl takılır

arkadaşlar bugün bayağı uğraştım dik yaylı kazayağının yayının birtanesi düşmüş onun yedeğini takamadım, kazayağının yanında ucu yarım kesik bir boru var, bu borunun ucuyayın takılacağı yere getirdim daha önce böyle takmıştım ama bu sefer yay hiç esnemedi, yerine geriremedim. internetten de araştırdım bu konuda hiç video yok. eğer bilen birisi varsa videolu anlatım yapabir mi?

arkadaşlar bugün bayağı uğraştım dik yaylı kazayağının yayının birtanesi düşmüş onun yedeğini takamadım, kazayağının yanında ucu yarım kesik bir boru var, bu borunun ucuyayın takılacağı yere getirdim daha önce böyle takmıştım ama bu sefer yay hiç esnemedi, yerine geriremedim. internetten de araştırdım bu konuda hiç video yok. eğer bilen birisi varsa videolu anlatım yapabir mi?

Levye yi yayın arasına takıp yayı takacağınız yere levye nin ucunu koy. Keyvenin öbür tarafından kaldır . Çekiçle vurarak yaya yerine geçirmeye çalış

boru biraz kısa ve ellerim yulaf tohumu ile uğraşmaktan yara olmuş o yüzden pek kuvvet uygulayamadım, borunun içinden geçecek bir demir de bulamadım biraz uzatıp güç almak için. yayı alttan urgan bağladım ortasından urganı bükerek esnettim fakat bu seferde yay yerine değil aşağı doğru uzadı, bunun bir kolay yolu olmalı lakin ya ben beceremedim yada kolay yolunu bilmiyoruz.

Yaya geçecek 1 metre civarı boru bul.yayın bir ucunu yerine monte et.diger ucuna boruya geçir.borunun ucunu yayın geçeceği mile tak ve manila şeklimde güç uygula ve aynı zamanda boruya geçirdiğin yaya çekiçle vurarak boruda kaydır.rahatlikla gececektir

Ben yayın bı tarafını takarım diğer tarafına inşaat telini birkac kat Manila veya levye ile asilttirinca kopmayacak sekilde 20 cm uzunluğunda aşağı yukarı bağlarım.manila ile telden yararlanarak yayı sürdürürüm.yerine denk geldi de çekiçle tıklayınca çok kolay bir şekilde oturur yerine