Hızlı tren

Merhabalar bölgemizde hızlı tren projesi var.hatta hesaplamalar yapılmış kimin ne kadar yeri istimlak edilecek belli oldu ve köy/mahalle muhtarlıklarına asıldı.şimdi bu civar da yerler 8 10 bin bayırlar 10 15 bin ovalar ederi.burda ödemeler devlet tarafından nasıl yapılacak her vatandaşla nasıl mutabakat sağlanacak ve yakın zamanda böyle bi olayla karşılaşan varsa bilgi verebilir mi?süreç nasıl işliyor..

Merhabalar bölgemizde hızlı tren projesi var.hatta hesaplamalar yapılmış kimin ne kadar yeri istimlak edilecek belli oldu ve köy/mahalle muhtarlıklarına asıldı.şimdi bu civar da yerler 8 10 bin bayırlar 10 15 bin ovalar ederi.burda ödemeler devlet tarafından nasıl yapılacak her vatandaşla nasıl mutabakat sağlanacak ve yakın zamanda böyle bi olayla karşılaşan varsa bilgi verebilir mi?süreç nasıl işliyor..

Bundan 5 6 sene once bizimde 12 donum arazimizin tam ortasindan 4 donum kadar aldi tarla neredeyse tam uc es parcaya ayrildi. Para olarakda normal ederinin cok ustunde para verdi devlet istimlah ederken vermeme gibi bir sansiniz yok ancak paraya itiraz edebilirsiniz bizim yan koy itiraz etti biz o donem 6 liradan aldik onlar bir yil sonra 7 liradan aldi hatta tum koy bu yoldan faydalandi tarlasi cukur corak olanlar bu yolun hafriyati ile doldurttu. Bizimde cok isimiz vardi ama yaptirmadik sonucta onlarinda isine geliyo dokmeye yer aramiyolarlar ekstra masraf etmiyolar

Edirne nin nersinde yaşıyorsunuz. Ben merkez deyim, ve muhtarlıklara haber geldiğini ilk kez sizden duyuyorum

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci73

Bende kirklareli yolu uzernde bir koyde yasiyorum hizli trenin bzm oralardan gecicegni duydum ama bnde muhtarliklara yazi geldigini duymadm

Screenshot_2018-03-01-22-17-57.png
Burasi bizimdi demir yolu geldi yikti gecti gitti 110 bin lira verdi ilk önce iyi para sandik sonra cok uzulduk mahallemize cok yakindi alt kati 30 hayvan aliyordu ust katta da kucuk bir evimiz vardi ama sehir manzaraliydi :(((