Buğdaylarda son durum

11.10.2017
477
323
26
Yozgat

Yer:YOZGAT SORGUN DOĞANLI KÖYÜ
Ekim Tarihi : 26.09.2017
Dekara 24 kg sertifikalı enola cinsi buğday 15 kg 20.20.0 gübre ile ekim yapıldı
4 şubatta dekara 13 14 kg üre atıldı
Haftaiçide map çinkosülfat üre ve humikcan uygulaması yapacaz holderle inşallah[emoji4]

IMG_4601.JPGIMG_4601.JPG

IMG_4598.JPG

Bu tip tarlada dalgalanma sebebleri nedir gübreleme konusunda dikkat ettim o yüzden olmasını beklemiyorum sizce nedir teşekürler şimdiden

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Yaprak gübresi için daha erken bence biraz daha beklenmesi lazim bitkinin sapa kalkma zamanı uygulama olursa bitkinin tam ihtiyaç duyduğu zamanda verilmiş olur şimdi üreyi vermişsiniz bitki sıcaklık ve yağmur durumuna göre daha üreyi tam olarak kullanamadı bence mary sonu yada nisan başı gibi uygulamayı yapsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim

Yaprak gübresi için daha erken bence biraz daha beklenmesi lazim bitkinin sapa kalkma zamanı uygulama olursa bitkinin tam ihtiyaç duyduğu zamanda verilmiş olur şimdi üreyi vermişsiniz bitki sıcaklık ve yağmur durumuna göre daha üreyi tam olarak kullanamadı bence mary sonu yada nisan başı gibi uygulamayı yapsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim

Şimdi kardeşlenmeye teşvik etmek için yaprak gübrelemesi yapmak istiyoruz sapa kalkma zamanıda uygulayacaz nasipse teşekürler

Yer:YOZGAT SORGUN DOĞANLI KÖYÜ
Ekim Tarihi : 26.09.2017
Dekara 24 kg sertifikalı enola cinsi buğday 15 kg 20.20.0 gübre ile ekim yapıldı
4 şubatta dekara 13 14 kg üre atıldı
Haftaiçide map çinkosülfat üre ve humikcan uygulaması yapacaz holderle inşallah[emoji4]

Ekli dosyayı görüntüle 23975Ekli dosyayı görüntüle 23975

Ekli dosyayı görüntüle 23976

Bu tip tarlada dalgalanma sebebleri nedir gübreleme konusunda dikkat ettim o yüzden olmasını beklemiyorum sizce nedir teşekürler şimdiden

Bu tarlalar sulu mu ? Kıraç mı ?

bizim orda bu aylarda ekinler süper olur hatta suan bir karış olan yerler var çok iştahlı ve yeşil ama nisanda yağmazsa 250 kg da kalır hersene böyle hatta bazen olur 100 kg kadar düşer yağmur olmazsa gerisi hikaye yağmur olsun bakmasanda 300 kg veriyo ama bakarsan 500 verir