Buğday uzmanları buyursun.

Biliyorum, bitkisel organik gübrelerde genellikle fülvik asit bulunur.Piyasada hümik asit diye geçtiği için arkadaşa öyle yazdım.Ayrıca hümik ve fulvik asitin daima beraber bulunduğunu unutmayalım.Yanlış anlamazsanız size bir sorum var.Hümikcan nasıl oluyorda yapraktan alınıyor.Bitkisel menșeli bir ürün değil.Galiba leonardit menşeli bir ürün.Hümik asitlerin çapı çok büyüktür ve bitki için yabancı bir maddedir.Bitkinin bu kadar büyük bir molekülü reddetmesi gerekmezmi
Fulvik asitinde, humik asidinde ham maddesi leonardittir. Uzun yillar süren oluşum sürecinden sonra ortaya çıkar. Senin dedigin ürünlerin hammaddeleri; pancar melasindan olma silempe, zeytin karasuyu, pirina'dir. Bunlarda da ayni humik ve fulvik asitlerde olduğu gibi şeker bazlı, sakkarit, polisakkarit, fruktoz, aldehit, keton gruplari bulunur. Sorunda buradan kaynaklanıyor. Yapı benzerliği.

Birde abicim humikcan ozel bir urun. Diger urunlere benzemez. Humikcanin sadece ar ge calismasi 4 yil surdu. Ve hala devam ediyor.

Arkadaşlar dekara/50-70 gr. şeklinde kullanıpta faydasını gördüğünüz gübreler "iksir" gibi birşey olmalı herhalde.

Yaprak gübresinden fayda görmek gerekirse;

Potasyum nitrat için d/200 gr. üstü
Magnezyum sülfat için d/200 gr. üstü
Mono amonyum fosfat için d/200 gr. üstü
Üre için d/200 gr. üstü
Çinko sülfat için d/100 gr. üstü
Calsium nitrat için d/200 gr. üstü
Olmalı ki fayda sağlasın. Yoksa öyle 50-100 gr. çaya şeker bile değil. Ben 100 gr. olarakkullandım bir faydasını görmedim.

• Beğen
Tepkiler: adymehmet
Arkadaşlar bir sorum var. Buğday ekerken tabanına dekara 20 kilo dap la ektik. Yüzüne ise 27 şubatta dekara 12 kilo üre attık. Şimdi sorum şu otlar için zehir herbisit atarken sulu gübre atsak mı? Atmasak mı ? Kimi uzmanlar diyorki bu kimyasal gübreler atıldıktan sonra belirli bir süresi var bitki atar atmaz almıyor bünyesine zamanla alıyor o yüzden diyorlar sulu gübre ile çakışıp birbirini olumsuz etkileyebilir diyorlar ne dersiniz ?

İçerisine bir bitki besleme koyup uygulama yapabilirsiniz hem bitkiniz sarsılmaz hemde sorun yaşamazsınız. Ayçiçeği nde interviks ile zinplus ürünümüzü aynı anda kullanıyoruz en geç 4 gün içerisinde ne bir durma ne bir sarartı olmadığını ve gelişim olarak ta fark yaptığını görüyoruz. Yani çakışma falan yok piyasada tescil siz merdiven altı çok ürün olduğu için bu şekilde konuşmuş olabilirler.