DEKARA +400KG YONCA VEREN YERLER İÇİN SIKMALI BİÇME MAKİNESİ TAVSİYESİ

12.06.2017
1,811
1
5,065
22
Aksaray

Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim. Fuarda bazı makineler için fiyat aldık.

Kuhn 302 =22.500euro=100bin tl(liste fiyatıda satış fiyatıda aynı)

Harmak dm-300= Satış fiyatı 60bin liste fiyatı 76bin tlymiş.

Bunlardan başka herhangi bir yerli marka veya ikinci el avrupa makina alınırmı? Mesela Kayahan Ertuğrul, Kwerneland , Claas, Pottinger , Lely, Fella ,Krone...

Turbolu 7480 herhangi bir markanın 3metreligini çekebilirmi?

Sıkmalı kullanan abiler yerli-avrupa markalarını kalite-bakım-yedek parça olarak analiz edebilir mi?

images.jpg

Temsili resim

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Kuhn 300 2006 modelleri hakkında görüşleriniz nelerdir ayrıca fiyatları çok yüksek olan makineler
Açıkcası bende bilmiyorum. Bilgi açmak için konuyu açtım. Burda yazan olmadıda başka bir abimden bilgi aldım. 2.el asla alma diyor. Kendide kuhn kullandığı halde 2.el avrupa veya yerli alma diyor. Yerlilerden Kayahan Ertuğrul'u öneriyor.

Sent from my SM-J500F using TrakKulüp mobile app

Akif çok mu yonca var makinalar da baya pahalı imiş.
Amcamla bizim toplam 80 dekar var. Bunun 60ı babamın. Hepsinin biçimini balyalamasını babamla ben yaparım. Hms 165 var küçük geliyor.

Hemde balya makinesiyle piyasaya çalışmaktan bıktık. 5 senedir balya bağlama 1tl. Süt bile 1.40 oldu 😀 en azından bu ışte senelik fiyat güncellemesi var. Ve balya makinesi çok arıza yapıyor , çok bakım istiyor. Oyüzden buna niyetlendik.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Amcamla bizim toplam 80 dekar var. Bunun 60ı babamın. Hepsinin biçimini balyalamasını babamla ben yaparım. Hms 165 var küçük geliyor.

Hemde balya makinesiyle piyasaya çalışmaktan bıktık. 5 senedir balya bağlama 1tl. Süt bile 1.40 oldu en azından bu ışte senelik fiyat güncellemesi var. Ve balya makinesi çok arıza yapıyor , çok bakım istiyor. Oyüzden buna niyetlendik.

Maşallah.
size güzel bir biçer birde büyük makina lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Akif sizin bölgede yonca çok büyük çayır bicmede çok olur
En iyisi oralarda araştırıp ona göre karar vermen
Bizim bölgede pek fazla büyük çayır biçme yok
Zaten bizde olsada çayır yerleri sıkıntılı taşa köke vurma ihtimali var işi biter
Büyük makinalar düzgün yer ister
Benimde 2 tane 165 tanburlu var yetisemezsem piyasa çalışan arkadaslara bictiriyorum bir taraftan cayirlari
Büyük makina olsa cabuk olur işler ama hem pahali hemde çayır bicerken sıkıntılı yerlerde kırar kopaririz diye korkuyorum

• Beğen
Akif sizin bölgede yonca çok büyük çayır bicmede çok olur
En iyisi oralarda araştırıp ona göre karar vermen
Bizim bölgede pek fazla büyük çayır biçme yok
Zaten bizde olsada çayır yerleri sıkıntılı taşa köke vurma ihtimali var işi biter
Büyük makinalar düzgün yer ister
Benimde 2 tane 165 tanburlu var yetisemezsem piyasa çalışan arkadaslara bictiriyorum bir taraftan cayirlari
Büyük makina olsa cabuk olur işler ama hem pahali hemde çayır bicerken sıkıntılı yerlerde kırar kopaririz diye korkuyorum
Bizim araziler düzlük ve en küçük parça tarla 10 dekar abi. Toplulaştırma yapıldı.Tarlalar genellikle taşsız , temiz.
Makineyi almasak bile babamın şöyle bir düşüncesi var:

Max 35 tlye 1 dölümü(2500m2yi) biçtiririz. Tırmık yok dert yok. Hem onun biçtiği yerlede daha güzel balya bağlanıyor, hatta o biçtiğinde en az 2500 m2de 1 balya(20tl) fazla çıkar. Buda başkasına biçtimemize rağmen kendi biçmemizden iyi olur diyor.

Kendimiz 2500 m2de Tümosanla biçim+tırmık =1.5 litre felan yaktırıyoruz. Tabi artı olarak onun tırmık kıvamını beklemek extra 1 gün uykusuz kalmak var bizdekinde İsmail abi.

Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim. Fuarda bazı makineler için fiyat aldık.

Kuhn 302 =22.500euro=100bin tl(liste fiyatıda satış fiyatıda aynı)

Harmak dm-300= Satış fiyatı 60bin liste fiyatı 76bin tlymiş.

Bunlardan başka herhangi bir yerli marka veya ikinci el avrupa makina alınırmı? Mesela Kayahan Ertuğrul, Kwerneland , Claas, Pottinger , Lely, Fella ,Krone...

Turbolu 7480 herhangi bir markanın 3metreligini çekebilirmi?

Sıkmalı kullanan abiler yerli-avrupa markalarını kalite-bakım-yedek parça olarak analiz edebilir mi?

Ekipmanda elektronik aksam mı var kardeşim bu kadar para yapan ne varki bunda

• Beğen