Hırsızlık iyice arttı

Arkadaşlar farkında mısınız? Hırsızlık son zamanlarda iyice arttı, eskiden kapımız camımız açık yatardık korkmazdık şimdi kilit üstüne kilit vuruyoruz. Dün akşam birkaç veletten oluşan çocuk hırsız çetesi yöneticiliğini yaptığım apartmanda hırsızlık yapmışlar. Allah dan ayakkabıdan başka bir şey çalmamışlar. Ama bunlarında gelecekleri farklı değil tabiki. Şimdiden gayet belli. Belki tanıyanınız varsa ailesini veya polisi uyarsın diye videolarını aşağıda paylaşıyorum sizlerle. Belki bunu yaparsak gelecekleri kurtulur.

[video=youtube;OqWoTbeM-gk]https://www.youtube.com/watch?v=OqWoTbeM-gk[/video]

Dis kapi devamli acikmi duruyo
Boyle acik durdukca daha cok hirsizlik olur binadaki herkese soliycen kapiyi kapatin diye uyari yazisi yaz kapiya kapiyi kapatiniz diye bende 16 daireli binada oturyom giren cikan belli degil ama giris kapisi devamli kapali oluyo

Hak yiyene hiç tahammulum yok. Hırsızın elini tecavuzcunun ç..ünü kessinler. Orta asyada türklerde en fazla hapis cezası 10 günmüş. Hırsızın çaldığı altınları eritip ağzına döküyorlarmış. Veya adam öldürenin kafası kesilirmis. Zina yapana ölüm. Ufak tefek kavga v.s. Şeylerde 10 gün hapis. Özümüze dönelim bakın suç kalıyormu. Devleti dolandıran yetim hakki yiyen oluyormu. Deveye diken insana "SEVEN" yaraşır.

Dis kapi devamli acikmi duruyo
Boyle acik durdukca daha cok hirsizlik olur binadaki herkese soliycen kapiyi kapatin diye uyari yazisi yaz kapiya kapiyi kapatiniz diye bende 16 daireli binada oturyom giren cikan belli degil ama giris kapisi devamli kapali oluyo

Yok Cemal bey kapı hep kapalıda sanırım biri önden girip yan kanadın kızaklarını boşaltmış önden, yaşlı bir teyze geçerken açılıyor kapı. Farkında değil teyzede gidiyor. Öyle ama zaman zaman akşam saatlerinde çöpler toplanırken apartman havalandırılmak için kapı açılıyor tabi.

Hak yiyene hiç tahammulum yok. Hırsızın elini tecavuzcunun ç..ünü kessinler. Orta asyada türklerde en fazla hapis cezası 10 günmüş. Hırsızın çaldığı altınları eritip ağzına döküyorlarmış. Veya adam öldürenin kafası kesilirmis. Zina yapana ölüm. Ufak tefek kavga v.s. Şeylerde 10 gün hapis. Özümüze dönelim bakın suç kalıyormu. Devleti dolandıran yetim hakki yiyen oluyormu. Deveye diken insana "SEVEN" yaraşır.

Valla o dediğini bizim ülkede kabul ettiremessin bence. Korkudan kimse birşey yapmaz o yüzden idamı getirmiyorlar ya zaten. Ya ucu kendisine veya bir yakınına dokunursa diye korkuyorlar.

DIKKATLİ OKUYUN Bir zamanlar bizim köylüler akşam vakti anayolda birilerinin kamyona hayvan yüklemeye çalıştıkları ve bu konuda zorlandıkları görünce merhametli davranmışlar ve durup adamlara yardım etmişler.
Köye döndüklerinde yüklemeye yardım ettikleri hayvanların kendilerinin ve köyden diğer komşuların hayvanı olduğunu anlamışlar.
Ama iş işten geçmiş. :)