Sirketlesme..

Arkadaslar meraba. Kendi urettigim urunu pazarlara marketlere kendim satmak istiyorum. Fatura irsaliye vs. Bu turden bir sisitem kurnak istiyirum. Bir tuzel kisiligi olacak. Bu sisitemi kurmak icin nerelerden izin almak lazim .hangi kuruma kayit yapmtirmam lazim. Cevaplarjnjz yorumlarkniz icin tessekkurler..

Sen işi zorlaştırmak istiyorsun, satacağın üründen elde edeceğin gelir, gideri karşılamaz
Şirketleştin yada esnaf oldun, esnaf bağkuru öersin her ay sanırım en azı 585 tl
Her ay defter tuturacağın için muasebecin olacak en az aylık 100 liranı alır, sene sonu defter tastik parası alır en az 300 tl artı vergiler harçlar,
Birde süt ürünleri gibi bişiler satacak olursan tümden yandın, gıda mühendisi bile isterler.

Kestirme yolu gidersin satacağın ürün için üretici belgesi alırsın, ilçe tarım müdürlüklerinden bilgi alabilirsin
İstediğin yere suya sabuna dolunmadan malını satarsın

2018 Defter tastik ücreti 850 tl ödedim
Yıllık 4500 muhasebe ücretim var kdv gelir vergisi hariç :)
Ne iş yapacağınıza bağlı ufkum geniş ben koştururum başarmayı seviyorum kardeşim diyorsanız buyrun bankada vs de oyalamazlar bi imza ile çifçinin 1 ay uğraştığı kredilere ulaşabilirsiniz tabi bu banka ile aranizdaki güvene ve yıllık aylık cironuza bağlı. Ticaret risktir Tarımda toprakla,ticarette ise insanla uğraşırsın. Tercih sizindir.