Hexaferm kullanan arkadaslar var mı acaba? Iyimidir kotumudur.

Önerileriniz bekliyorum 6-16-6_3d-367402_1.jpg

evet ben de merak ediyorum kullanan arkadaslar
forumda önceki konulardaan aklımda kalan bunun yerine dap +sülfat kullananlar daha memmumdu iri taneli oldugu için mibzerle iyi akmıyordu fırfırla kullanılıyordu seklin de yorumlar aklım da kalan lar
bizzat kendi kullanan arkadaşlar varsa onların yorumları önemli .......

Konu açılmışken bende sorayım bu yıl Konya şeker taban gübresi olarak Hexaferm 8-18-12 gönderdi. Daha önce pancarda kullanılmadı Hexaferm sitesinde ürünlerin içerisinde böyle bir ürün yok, kullanan tecrübe eden arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirimIMG_20180314_180918.jpg

Benzer ürün olan nativa kullandım buğday ekiminde . Nativa 12 22 0 . 20 kg civarı attim dekara . Çıkış ve renk olarak şimdilik güzel bundan sonrası zaten üst gübreleme ile alakalı. Bence nativa görevini yaptı. Birde mibzerle atılırken sorun olurmu diye kafalarda soru oluyor . Ben sıkıntısız attım mibzerle 20171112_125254.jpg

Benzer ürün olan nativa kullandım buğday ekiminde . Nativa 12 22 0 . 20 kg civarı attim dekara . Çıkış ve renk olarak şimdilik güzel bundan sonrası zaten üst gübreleme ile alakalı. Bence nativa görevini yaptı. Birde mibzerle atılırken sorun olurmu diye kafalarda soru oluyor . Ben sıkıntısız attım mibzerle Ekli dosyayı görüntüle 24532

Topraklarınıza göre uygun galiba sitesinde ürün yok bn bu sene tavsiye üzerine slajlık mısıra dekara 40 kg 12 15 5 atıcam duyduğunuz varmı mısıra kullanan bizim topraklar kireçli ph lı kumsal gibi beyaz topraklı

Konu açılmışken bende sorayım bu yıl Konya şeker taban gübresi olarak Hexaferm 8-18-12 gönderdi. Daha önce pancarda kullanılmadı Hexaferm sitesinde ürünlerin içerisinde böyle bir ürün yok, kullanan tecrübe eden arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirimEkli dosyayı görüntüle 24530

Bnce pancara dap dan daha iyi gelicek çıkış için dene ve gör derim ama dekara en az 35 kg at az olursa göremezsin gibi geliyor

Buğdayda 8.21 kullandım. Azot oranı az olduğu için buğdaylarda bariz azot eksikliği oluştu. Erken dönemde as verip durumu toparladım ama verim ne olacak henüz belli değil. Bu nedenle iyidir kötüdür diyemem. Sadece diğer gübrelere göre oranı iyi ayarlayıp gerekirse fazla kullanılmalı. Mesela buğdayda tekrar kullanırsam dönüme 40 kg den az vermem. Mibzerde bir sıkıntı olmalı, akıp gitti...

Fiyatı da önemli tabiki bide içindeki hümik asidin çözünme hızı,kaliteside önemlidir.Direk Leonardit ilemi kapladılar yoksa işlenmiş olup toprakta çabucak çalışacak hümik asitlemi kapladılar bilmiyorum.