Mısır ekim makinesi de geldi bir kaç değişiklik yaptık

IMG_7279.JPGIMG_7278.JPGIMG_7277.JPG

Öncelikle hayırlı ve bereketli olsun, ben de mibzer alacağım için birkaç sorum olacak,

Çukurovada genellikle Şakalak, Gaspardo, Cansa gibi markalar kullanılıyor. Özduman mibzeri açıkcası bilmiyordum ve ben fotoğraflardan kalite olarak bir fark göremedim, diğer firmaları araştırdıysanız ne gibi farkları var? Fiyat? Kalite?

Ne gibi bir değişiklik yaptınız, hangi traktörde kulanacaksınız?

Microgranül gübre tertibatı herhalde yok almamanızın özel bir sebebi var mı?

Tohum akış sensörü var mı gece ekim yapıyor musunuz?

Eğer sizin için özel değilse fiyatı kaça geldi?

• Beğen
Tepkiler: abdullahnazli
Öncelikle hayırlı ve bereketli olsun, ben de mibzer alacağım için birkaç sorum olacak,

Çukurovada genellikle Şakalak, Gaspardo, Cansa gibi markalar kullanılıyor. Özduman mibzeri açıkcası bilmiyordum ve ben fotoğraflardan kalite olarak bir fark göremedim, diğer firmaları araştırdıysanız ne gibi farkları var? Fiyat? Kalite?

Ne gibi bir değişiklik yaptınız, hangi traktörde kulanacaksınız?

Microgranül gübre tertibatı herhalde yok almamanızın özel bir sebebi var mı?

Tohum akış sensörü var mı gece ekim yapıyor musunuz?

Eğer sizin için özel değilse fiyatı kaça geldi?

Özduman makineden memnunuz diğer markalarla denemeler yaptık arkadaş çevresi ile dayanmıyor taşlı tarlalarda ya diskleri ayrılıyor ya gübrelikler ayrılıyor şaşede bile oynamalar oluyor bizim için sağlam geldi 6 lı vardı bir de bunu aldık
Ne gibi değişikler yaptık sadece çeki koluna takılıyor bu teker en arkada tek tekerdi ve mesafe uzun olunca makine sallanıyordu aşırı esneme ye sekme vardı şaşe esniyordu resmen tekerleği ikiye çıkarıp ortaya aldık göründüğü gibi
Tohum sensörü var gece ekim yapabiliyoruz tam net olarak gösteriyor ekimler başlayınca video atarım çok hoşumuza gitti baya hızlı iş bitiyor
Massey 5430 case maxxum 110 var ikisinede takarız
[emoji4]

Yapıcaz abi onları

Acı durumları yakın akraba ve arkadaşlarımızda maalesef çok gördüm.Traktörü boşa atıp rampa aşağı gitmekten traktör devrildi, iki ilk okul sınıf arkadaşımı kaybettim.Traktör arkasında balye makinesine kamyon çarptı, traktöre beton mikseri çarptı, açık traktöre taksi çarptı, kurtulan olmadı.Biçerdöver uçurumdan yuvarlandı, kamyon çarptı, tren istasyonunda vagon üstünde makineye üzerine çıkan arkadaşa yüksek gerilim çarptı, daha kötüsü şoför tablaya kapılmış, balaban içinden çıkarıldı.Allah gani gani rahmet eylesin.

• Beğen
Tepkiler: abdullahnazli
Acı durumları yakın akraba ve arkadaşlarımızda maalesef çok gördüm.Traktörü boşa atıp rampa aşağı gitmekten traktör devrildi, iki ilk okul sınıf arkadaşımı kaybettim.Traktör arkasında balye makinesine kamyon çarptı, traktöre beton mikseri çarptı, açık traktöre taksi çarptı, kurtulan olmadı.Biçerdöver uçurumdan yuvarlandı, kamyon çarptı, tren istasyonunda vagon üstünde makineye üzerine çıkan arkadaşa yüksek gerilim çarptı, daha kötüsü şoför tablaya kapılmış, balaban içinden çıkarıldı.Allah gani gani rahmet eylesin.

Evet abi haklısın doğru yani bnde çok şahit oldum