100 dönüm tarla silajlık mısır

Tarlann yanindan cay geciyor suda sıkıntı yok abi ama satışı nasıl yaparm ne kâr bırakır
Kira yok ise 300 tl maliyet olur ortalama... 4000/7000 kg/da verim aralığınız... Müşteri bulursanız tarlada 120/130 tl/ton gitti geçen yıl...

Dekar veriminizd bağlı olarak 500/800 arası dekar gelirimiz olur...

Net karınız 200/500 tl/da olur...

Kabaca hesap bu

Su varmis madem yonca ek isine gelmezse bugday ek ikinci urun silajlik misir ek tek sezona takili kalma gerekirse bugdayini yesil bic balye yap bugday otu tercih edilen kaba yemdir o sekilde sat misirinida silajda sat guzel bir rakam 100 donum

Arkadaşlar buğday mısır kombinasyonundan bahsetmiş bi yılda çift ürün alabiliyorsanız çok güzel olur su sıkıntınız yoksa iyi para kazanırsınız ama ben olsam kendim için konuşuyorum tane mısır ekerim 1900 2000 kg aşabilirseniz(toprak yapısı,makine ekipman çok önemli) daha karlı bir ürün yok

Arkadaşlar buğday mısır kombinasyonundan bahsetmiş bi yılda çift ürün alabiliyorsanız çok güzel olur su sıkıntınız yoksa iyi para kazanırsınız ama ben olsam kendim için konuşuyorum tane mısır ekerim 1900 2000 kg aşabilirseniz(toprak yapısı,makine ekipman çok önemli) daha karlı bir ürün yok

Tane mısır için biçer lazım...Bölgede yoksa makina sıkıntı