Mısır için gübreleme ve yaprak gubresi

Bu yıl 10 dekar için deneme ekimi yapacağım taban gubresi olarak 10.18.12 timac agro 25 kg tim azot atacağım 4-8 Yaprak arası oris sıkacağım salma sulama yapıyorum başka yaprak gubresi önerilerinizi bekliyorum üst gübrelemeyi nasıl yapmalıyım cvb yazan herkese kolay gelsin

Bahsettiginiz gübre timazot degil, eurotim. 25 kg taban yeterli olmaz kanaatindeyim.
Üst gübreleme için en az 30-40 kg azotlu gübre gerekli. Salma sulama yapiyorsan yavaş salinimli üre tavsiye ediliyor, timazot veya süperinci öne çıkanlar.
25 kg taban gübresi ile deneme riskli oldugu kanaatindeyim, 10 dönüm fazla, 3-4 dönüm için deneyin.

1 tonu çok rahat geçmesi lazım yoksa bir anlamı kalmaz
Misir bitkisinde matematik esastir. Ne kadar azot o kadar tane demektir kullandiginiz gubrenin kalitesi alacaginiz dane verimini cok az etkiler. 1000m2 den 2 ton ortalama alabilmek icin 4 litre humik asit 35kg saf azot ve en az 1.5 organik maddeli toprak gerekir. Kullanilacak demir fosfor cinko ve potasyum da cabasi.

Misir bitkisinde matematik esastir. Ne kadar azot o kadar tane demektir kullandiginiz gubrenin kalitesi alacaginiz dane verimini cok az etkiler. 1000m2 den 2 ton ortalama alabilmek icin 4 litre humik asit 35kg saf azot ve en az 1.5 organik maddeli toprak gerekir. Kullanilacak demir fosfor cinko ve potasyum da cabasi.
Sadece mısır bitkisinde değil bütün bitkilerde matematik ve bilim esastır.35 kg kg azota ihtiyaç duyduğunu matematik ve bilim söyler ama 4 litre hümik asit ve 1.5 organik maddeli toprağa ihtiyaç duyulduğunu söylemez.