2018 Nohut Ekimine Başladık Hayırlısıyla

Evet balta ayaklı buğday ekimi yapmıştım memnundum. Şimdi de iki gündür nohut ekiyorum oldukça iyi bi ekim yapıyor . Istenilen derinlik istenilen kilogram ve istenilen aralıkta ekim yapabiliyorum . Ancak derin ekim biraz yakıta biniyor doğal olarak
Mrb ertaç bey
Ben hem nohut hemde budayda kullanmak için HMS balta ayak aldım budayda deneme fırsatım olmadı bu sene diskli mibzerde bazı sıralar çok derine düştüğü için kayıplar ve zayıf çıkış sıkıntısı yaşadım

Siz bu sene budayda kullandınız çıkışlarda homojen çıkış varmıdır? diskli ye göre nasıl

Bilgi verirseniz çok sevinirim
Saygılarımla

Dostum bereketli olsun o arkadaki yuvakın güncel fiyatını biliyor musun ?
Bizde bu resimdekini yaptırdık eylül ayında 1700 kg ağırlığında 2500 lira 20180112_143544.jpg

• Beğen
Tepkiler: DedoAkdemir

Arkadaşlar yeni aldığımız özdemirler tarım 15li mibzer ve deneme traktörüyle ile ilk fırsatta ekime başladık. Tav biraz ağırdı ama mecbur ekiyoruz yağış geliyor, [emoji4]Ekli dosyayı görüntüle 24364Ekli dosyayı görüntüle 24365Ekli dosyayı görüntüle 24366Ekli dosyayı görüntüle 24367Ekli dosyayı görüntüle 24368Ekli dosyayı görüntüle 24369Ekli dosyayı görüntüle 24370
Bereketli olsun Allah yuzunuzu cebinizi guldursun simdiden hayirli harmanlar

• Beğen
Tepkiler: volkanuzel
Bizde nohut mibzerine yuvak yaptırdık, lakin bu mevsim ekim ayı gibi olmuyor, herzaman yuvakta toprak sarması oluyor. Henüz Ankara Kazan da nohutumuzu ekmedik, bu sene mibzerden yuvağı söküp tapan takmayı düşünüyoruz, zaten bu mibzerlerde orjinalinde kapatma tesisatı yada yuvak yada tapan yok, derine ektiğimizden tohum açıkta kalmıyor, tapan biraz hafif gelir mi yani yeterince düzleyebilir mi terettüd ediyorum, birde bizimkinde basamakta yok yuvağın üzerine basıp tohum ile gübreyi dolduruyoruz

• Beğen
Tepkiler: volkanuzel
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler sagolun
Silindirli ekim güzel oldu tapan küreme yapıp taşları falan ezmiyodu geçenyıl tapanlı ekmiştik ve başlarda kaldırınca toprak yığıyodu. Tav biraz ağırdı fakat çokta çamur değildi 1gün sonrada güzel yağmur yağdı üzerine ilacınıda yapmıştık artık gelişmeleri paylaşırım.
Bereketli olsun gardas .
Bizde iki gündür ekiyoruz güngör ile 0.5 lt / da yakıyor saatte 15 'da yer ekiyor sende durumlar ne bilgilendir bakalım. Kaç cm ye düşüyor tohum [emoji16]
Sağol gardaş Bizde santim mantim yok gardaş 1karışa 3dene düşüyo[emoji23] dün 90 dönüm yer ektim başlarda 3kere ileri geri yapıyoz merdaneden dolayı tek çeyrek kaldı haşmetin depo tarlalar 4 parçaydı

• Beğen
Tepkiler: ertac sahın