2018 kurbanlık dana fiyatları

Valla bu sene cok pahalı olacağa benziyor.Ben geçen perşembe Ankara Çubuk pazarından dana almaya gittim ama eli boş döndüm.6.500 tl dip fiyat Kasım ayında 4000 lik hayvan 7.000 olmuş bu haftada bakacağız hayırlısı bakalım.

IMG_1533.JPGIMG_1527.JPGIMG_1516.JPGIMG_1521.JPG kurbanlıklarımızı aldık çok şükür bugün çubuk pazarından

Teşekkürler ustalarım 7 tane aldık hepsi toplamda 54 bine geldi.Yaşları baxıları tam bazılarıda kurbana kadar dolduruyo yaşını
Maşallah güzel hayvanlar ama bu fiyatta size kar bırakma durumu nsl olacak ,kurbana kadar bakım vs eklenince.
Doğuda daha uygun değilmi fiyatlar ordan neden almadınız.

Yani bu sene bizde ilk defa dana keseceğiz daha önce 2 sene düve kestik çok şükür emeğimizi korudu.Mallar biraz büyük ve fiyatları biraz yüksek ama biz ayaktan mal satmıyoruz kurbanda bir nevi hisse satıyoruz insanlara bahçemizde kesip parçalayıp hisse olarak teslim ediyoruz.Şöyle bir hesap yaptım mallar kurbanda karkas olarak 310 ile 380 kilo karkas aralığında gelirse 11.000 ile 13.000 arasında satma imkanımız olur inş.Artık o zamana gelirsek sağ salim göreceğiz bizim içinde bi tecrübe olacak

Arkadaaşlar bu karstan aldığım yerli ırk hayvanların karkas oranı 550 kiloluk danadan kaç kilo et çıkar ortalama olarak 300 çıkar mı sonucta bir simental olarak kemik oranı büyük hayvanlar değil kemiği küçük hayvanlar sizce ne kadar çıkarr

Arkadaaşlar bu karstan aldığım yerli ırk hayvanların karkas oranı 550 kiloluk danadan kaç kilo et çıkar ortalama olarak 300 çıkar mı sonucta bir simental olarak kemik oranı büyük hayvanlar değil kemiği küçük hayvanlar sizce ne kadar çıkarr

Hocam 300 çıkması demek %55 randıman demek buda bu hayvan kemik yığınıdır demektir. 550 kiloluk bir hayvan ( hayvana göre değişir. ) %60-65 arası randıman yapar. %60 randımanda bile 330 kilo yapar karkas et olarak.

• Beğen
Tepkiler: kurt4206
Hepinize merhaba arkadaşlar mart ayında aldığımız kurbanların tartımını yaptık gelişim güzel çokta yüklenmedik hayvanlara sonuç olarak 3 tanesi 530 kilo 4 tanesi 610 ile 650 kilo arası geldi.Kurbana kadar vaktimiz var ve üzerlerine max 50 kilo daha koyuyoruz tahmini olarak 300 ile 360 arası karkas alacak gibiyiz hisse fiyatlarıda 1800 ve 2000 tl olarak fiyat veriyoruz herkese hayırlı işler