Anadolu Merinosu

Evet arkadaşlar hastası olduğumuz içinnn bu iş bizim işimiz diyebilirim[emoji14] IMG_0294.JPG

Herkese saygılar bereketli yıllar ✋️

Evet arkadaşlar hastası olduğumuz içinnn bu iş bizim işimiz diyebilirim[emoji14]Ekli dosyayı görüntüle 24401

Herkese saygılar bereketli yıllar [emoji113]️
ustam küçük baş bölümüne zaman zaman koyun fotoları atmaya başladım.

ülkeye sokulan dorper ve romonov gibi ırkların üzerinden atlayacak ırk merinostur benim gözümde.

fotoların devamını bekleriz.
Anadolu merinosunu konusunu canlı tutarsan merak edenlere güzel bir kaynak olur.

Devamini bekliyoruz kucukbasci insanimizin cogu ne yazilli bilgisiz koyunun cinsi ne amca dedigimde koyundur diyor dorper suffolk falan hikaye merinos gibi hayvan yok daha bu topraklarda

İnsanimizin ezeli dustu koyun koyde olup da bir iki bile olsa bakmayan yoktur bereketli hayvandir birde bizi bilgilendiren oldumu daha iyi taniriz koyunu bakan arkadaslara kokay gelsin bereketli olsun koyunları

• Beğen
Tepkiler: sbnkyncu
Maşallah. Ben koyun kuzu işinden hiç anlamam desem yeridir. Ama evimizden de hiç eksik olmaz. 1-2 tane kuzu yada keçi bulunur mutlaka. Çocuklar için yavruyken alırız, muhtemelen de kurbanda keseriz. Ama bu yıl geçen yıldan kalan 2 koyunun yanına 2 tane daha almıştım. Sonrada kız kardeşim 5 tane aldı. Şuan sayımız giderek artıyor

• Beğen

Maşallah bereketli olsun.
Bu sene bende erzurumda biraz denemek istiyorum.
Süt bakımından önemi olmasada çabuk et veren ve büyüyen bir cins araştırıyorum.
Kışa ve hastalıklara daha dayanıklı olsun istiyorum. Bakalım hayırlısı

Ahırınız düzgün yalıtımlı ve Kesinlikle rüzgar almayacak şekilde ise olabilir ben bunu anadolu merinosu projesinde görevli saygıdeğer Mesut hocamıza sordurayım sizin için o en doğrusunu bilir ben tam emin olamadım ve et ırkı istiyorsanız birebir uyarsa ki ben uyacağını düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Ahırınız düzgün yalıtımlı ve Kesinlikle rüzgar almayacak şekilde ise olabilir ben bunu anadolu merinosu projesinde görevli saygıdeğer Mesut hocamıza sordurayım sizin için o en doğrusunu bilir ben tam emin olamadım ve et ırkı istiyorsanız birebir uyarsa ki ben uyacağını düşünüyorum...
Size zahmet ilgi gösterirseniz sevinirim.

• Beğen