15 sonuçtan 1 ile 15 arası gösteriliyor

Bugdaya ust gubre atimi ve arpa tarlasi kontrolu.

Bugun bugdaylar 10kg gelecek sekilde ure ust gubreleri attim. Gunre atarkende 30 donum.arpa tarlam vardi onu kontrole gittim.

Subat 20 sinde ektigim arpa tarlasi cikis cok guzel.Arpada 20 ile 25 kilo arasinda 20.20.zn kullandim tohum 30kg ayarlamistik ama 30 ile 40 kilo arasinda takilmis kafasina gore. Ozdoken diskli cekili mibzer artik balta ayak almanin zamani geldi gibi.
    Sizce nasil bi gubreleme onerirsiniz ust gubreyi atayimmi yoksa biraz daha bekleyeyim mi.

Bu tarlada tanidiga ektigim tarla. Taban gubresi super ekin 15kg ve ayni miktarda tohum kullandik ama cikista cok farklilik var sebebi.nedir bilemedim ayni gun ekilmesine ragmen.

Maşallah . bereketi bol hasatlar olur inşallah.
    Memleket nere acaba bu derece kısa sürede cıkış yapması iklimin ve toprağın uygun olduğunu gösteriyor.
    Diger tarladaki farklardan biri işcilik sizinkinde daha iyi olmuş ,gübre etkiside olunca cıkış sizinkinde daha güzel olmuş.

Alıntı Hacı Mehmet COŞKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah . bereketi bol hasatlar olur inşallah.
    Memleket nere acaba bu derece kısa sürede cıkış yapması iklimin ve toprağın uygun olduğunu gösteriyor.
    Diger tarladaki farklardan biri işcilik sizinkinde daha iyi olmuş ,gübre etkiside olunca cıkış sizinkinde daha güzel olmuş.
    Sivas 1400 rakimli yerde yasiyoruz.Bizim buralarda mart 20 den once ekemezdik kar ve soguktan ama bu sene hem erken ektik hemde cok kisa surede cikis sagladik.

zilelialievren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bereketli olsun

Alıntı hpeker58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun bugdaylar 10kg gelecek sekilde ure ust gubreleri attim. Gunre atarkende 30 donum.arpa tarlam vardi onu kontrole gittim.

Subat 20 sinde ektigim arpa tarlasi cikis cok guzel.Arpada 20 ile 25 kilo arasinda 20.20.zn kullandim tohum 30kg ayarlamistik ama 30 ile 40 kilo arasinda takilmis kafasina gore. Ozdoken diskli cekili mibzer artik balta ayak almanin zamani geldi gibi.
    Sizce nasil bi gubreleme onerirsiniz ust gubreyi atayimmi yoksa biraz daha bekleyeyim mi.

Bu tarlada tanidiga ektigim tarla. Taban gubresi super ekin 15kg ve ayni miktarda tohum kullandik ama cikista cok farklilik var sebebi.nedir bilemedim ayni gun ekilmesine ragmen.

Maşallah hepimiz için bu sene bereketli olur inş.bende bahar arpası ekmiştim ayın 15 inde benimkilerde sırayı düzmüş seninki gibi.gübre için bence daha erken zaten 20 kilo Gübre atmışsın tabana o bi süre daha yeter

DedoAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı zilelialievren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bereketli olsun
    Bereketli olsun hemşerim ben daha gübreleri atamadım mart 20 yi bulacak herhalde

Üst gübresi için kardeşlenme başlangıcı iyi olabilir.Ama yağmuru yakalamak lazım

Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bereketli olsun

Arpada son durum.

Bunlarda arpa yulaf karisimlari
    Yesile bicecegim.

MehmetGngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

maşallah bereketli olsun

Yesile bicecegim yulaflar hayvan gubresi cok.olan yerler yatmaya baslamis yagmurlar gittikten sonra en kiza surede bicmek gerek.

MehmetGngr, YUSUFTUYLUOGLU teşekkür etti.

Yesile bicecegim yulaflar hayvan gubresi cok.olan yerler yatmaya baslamis yagmurlar gittikten sonra en kiza surede bicmek gerek.
    Daneye bicmektense yeşil biçmek ekonomik olarak dahami avantajli oluyor.Tahminen dekara ne kadar ot verimi var

MehmetGngr teşekkür etti.

Alıntı Mehmet SAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daneye bicmektense yeşil biçmek ekonomik olarak dahami avantajli oluyor.Tahminen dekara ne kadar ot verimi var
    Benim icin yesil.ot onemlo yulaf balyasini hayvanlar yonca balyasi gibi yiyorlar. Burda 30 balya rahay cikar donume.

Benim icin yesil.ot onemlo yulaf balyasini hayvanlar yonca balyasi gibi yiyorlar. Burda 30 balya rahay cikar donume.
    Anladım kolay gelsin

YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bereketli olsun.
    maşallah çok güzel ekim olmuş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)