mf 285-mf 285s

arkadaşlar amcama traktor bakıyoruz. bu mf 285 le 285s arasında ne gibi farklar var.bu 285 in fiyatlarıda uygun ve 4 vitesli bu traktoru düşünüyor amcam.kullananlar yakıt ve traktor hakkında tutulan modeli falanda varsa bilgi verirse sevinirim.

arkadaşlar amcama traktor bakıyoruz. bu mf 285 le 285s arasında ne gibi farklar var.bu 285 in fiyatlarıda uygun ve 4 vitesli bu traktoru düşünüyor amcam.kullananlar yakıt ve traktor hakkında tutulan modeli falanda varsa bilgi verirse sevinirim.

285s ler daha iyi bence s lerdede sanırım 1998 in ikinci yarısından itibaren çıkarılan beyinli rotsuz diye tabir edilen yeni tipleri çok tutuluyor ( sebebini bende bilmiyorum ve merak ediyorum ) . Bu yeni tiplerin fiyatları 4x4 parası ama neden bu kadar abartıldı bende şaşırıyorum bilen biri bizleride aydınlatır.

285s ler daha iyi bence s lerdede sanırım 1998 in ikinci yarısından itibaren çıkarılan beyinli rotsuz diye tabir edilen yeni tipleri çok tutuluyor ( sebebini bende bilmiyorum ve merak ediyorum ) . Bu yeni tiplerin fiyatları 4x4 parası ama neden bu kadar abartıldı bende şaşırıyorum bilen biri bizleride aydınlatır.
Tutulmalarinin en buyuk nedeni motor ve şanzumaninin kalitesi ve dayanikliligi.

285 s ler 285 lere göre daha çok tutuluyor. Buçuklu olması yakıttan ve çekişten avantaj sağlıyor. 98 yukarısı modellerde motor olarak pek fark yok aslında ama daha önceki modellerden farklı olarak beyinli oluyor. Mesela kuyruk mili debriyaja gerek kalmadan kullanılabiliyor.Bir kaç tane daha böyle kullanımı kolaylaştırıcı artı özelliği var. Ama fiyatları biraz tuzludur.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci03
Bizim bu yeni tip 99 model var gercekten de fiyati pahali geliyor bana ama 285 lik sesi yetiyor birde biz kuru tarim yapiyoruz pek de yormuyoruz ama hic ariza yapmiyor ama her sanayiye gittigimde 4 ceker yeni traktorlerden dolu malesef yerli aliyoruz onlarda pek duzenli olmuyor

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using TrakKulüp mobile app

Yok senin söyledğini anladımda ben diğerleriyle karşılaştırmadım rotlu rotsuz farkını sormuştum neden bu kadar fark var diye. Almayı düşünüyoruzda.
Bildigim birkac nedeni:
-285s ler buçuklu vitesiyle yakittan ve cekisten avantaj sagliyor.
-Orjinal kabinlilier sesi daha az iceri aldigindan konfor sagliyor
-Bucuklular model olarak daha yeni bu yüzden motor omurleri genel olarak daha uzun.

Zamanında 285 verip 285 S almıştık ben şahsen 285 S öneririm çok seri ve güzel vites seçeneği bol buçuk her traktörde olması gereken bi vites aslında. Tek sıkıntısı çok nazlı bi traktör zora geldi mi hemen patinaj yapıyor. Ama pullukta yanına yaklaşan yoktu tarlada çok seri

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci03
Zamanında 285 verip 285 S almıştık ben şahsen 285 S öneririm çok seri ve güzel vites seçeneği bol buçuk her traktörde olması gereken bi vites aslında. Tek sıkıntısı çok nazlı bi traktör zora geldi mi hemen patinaj yapıyor. Ama pullukta yanına yaklaşan yoktu tarlada çok seri

ben onları karşılaştırmıyorum. 98 modelden sonraki rotsuz yenitip olanla 98 öncesi buçukluların eski tipin farkını soruyorum ali bey.

O paraya 286 gold alınabilir

85-91 arası 8*2 vites, çift baskı kuyruk mili,yarım hidrolik direksiyon,yağlı fren, debriyaj aşırı sert,
91-95 arası 12*4 vites, yarım beyin damper çıkışı, debriyaj orta sert
96 ilk yarısı bağımsız kuyruk mili, ikinci yarısı normal çift baskı kuyruk mili,
97 bağımsız kuyruk mili,tam beyin direksiyon ve 2 li damper çıkışları. debriyaj yumuşaktır.
Motorlar hepsinde aynı 248 ci; 4087 cc atmosferik 76 hp 300 n.m. dir.Hidrolik kapasite 1650 kg dır.
Turbo takarsanız 325 n.m. motor torku olur.