Hidrolik Orta Kol Lifti

Ben de bikac ay once hidrotelli marka kaynaksiz orta kol lifti aldim.Ozellikle pulluk ayarinda ve ekipmanlari takip çıkarmada buyuk kolaylik sagliyor.Ben su ana kadar sadece rotavatorde kullandim.Rotavatorde kendi kendine uzunlugu 3-4 cm kadar artip azaldi islem sirasinda.Ama bu traktorun yag basincindaki bi arizadan mi yoksa orta koldaki bi sorundanmi onu bilmiyorum.

İki şekil öğrenebilirsiniz eğer hafıf işlerdede uzayıp kısalıyor sa lifte sorun olabilir anlamanın en iyi yolu başka bir traktörde denemek olur. O zamn. Traktörde yada lifte olduğuna emin olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: iharun23 ve üsame
Ben de piyasada hidro telli markasını duydum. Bir ara almayı düşündüm.
Bazı arkadaşlar randıman alamazsın dediler.
bir de traktörün orta kolunun bağlandığı yerin arkası yaylı sistem ise, siz de hidrolik orta kol yükteyken indirip kaldırırsanız oradaki yayın kırılma ihtimali varmış.

• Beğen
Tepkiler: üsame
bir de traktörün orta kolunun bağlandığı yerin arkası yaylı sistem ise, siz de hidrolik orta kol yükteyken indirip kaldırırsanız oradaki yayın kırılma ihtimali varmış.

Bende Hidrotelli aldımda sadece takıp denedim. O yay bizimkinde kırıldı sebebi kol en alt takılyken yolda ekipman çırpasından.

• Beğen
Tepkiler: üsame
Sanırım sizin bahsettiğiniz sistem "esnetme" dediğimiz mekanizma,
Bizim traktörün orta kol bağlantı noktası sabit Recep bey [emoji106]

Arkadaşlar bugün Liftli Ortakol'u 350 TL'ye aldım monte ettim şimdilik güzel görünüyor...
Sizinle paylaşmak istedim, Teşekkürler.. IMG_20180324_150818.jpg