Hidrolik Orta Kol Lifti

Selam Aleyküm..
Arkadaşlar Tümosan 6580N'e hidrolik lift orta kol almayı düşünüyorum.
Sizlerden ricam;
Kullanışlı olur mu.?
Param boşa gider mi.?
Aldığım Liftli kol iş görür mü.?
Herhangi bi markayı tercih etmelimiyim.?
.... gibi aklıma takılan soruları cevaplamanız.
Teşekkürler..

Merhaba.Kullanışlı olur kaynaksız tercih et. Hidrolik ortakolda dikkat edeceğin nokta arkada ekipman varken tarladan çıkarken kasıntıya gelmemesi.
Çok sağol güzel bilgilerde,
"Hidrolik ortakolda dikkat edeceğin nokta arkada ekipman varken tarladan çıkarken kasıntıya gelmemesi."
Kısmını pek anlayamadım yoksa 'traktörü takozlatmaktan mı bahsediyorsun..

"Hidrolik ortakolda dikkat edeceğin nokta arkada ekipman varken tarladan çıkarken kasıntıya gelmemesi."

Aynen traktörün önü yükseğe gelince ortakola çok yük biner eski traktörde dişleri sıyırttırmıştım. Ben sonbaharda aldımda henüz tarlada kullanmadım.

• Beğen
Tepkiler: KANDIRALI

Aynen traktörün önü yükseğe gelince ortakola çok yük biner eski traktörde dişleri sıyırttırmıştım. Ben sonbaharda aldımda henüz tarlada kullanmadım.

• Beğen
Tepkiler: üsame
tavsiye ederim şimdiye kadar almadığına pişman olursun benim motorda hidrolik dışarıdan motorun arkasından da kumanda edilebiliyor mesela az uzun geldi az kısa kaldı ekipman takıp çıkartır iken motora in pin yapmıyorum diğer arkadaşlar bu sebepten şikayetçi bilginiz olsun

• Beğen

tavsiye ederim şimdiye kadar almadığına pişman olursun benim motorda hidrolik dışarıdan motorun arkasından da kumanda edilebiliyor mesela az uzun geldi az kısa kaldı ekipman takıp çıkartır iken motora in pin yapmıyorum diğer arkadaşlar bu sebepten şikayetçi bilginiz olsun

Bende bu sebepten pek sıcak bakmıyordum aynı dert bendede var. :)

• Beğen
Kabinin arkasında yan askı kolları indirip-kaldıran bir levye var.
Yan kollar ile ayarlamak için yeterli olmaz mı.?

Selam Aleyküm..
Arkadaşlar Tümosan 6580N'e hidrolik lift orta kol almayı düşünüyorum.
Sizlerden ricam;
Kullanışlı olur mu.?
Param boşa gider mi.?
Aldığım Liftli kol iş görür mü.?
Herhangi bi markayı tercih etmelimiyim.?
.... gibi aklıma takılan soruları cevaplamanız.
Teşekkürler..
Çok rahatlık tarlaya gidince hiç aşşağı inmiyorsun mesela pulluk gecmedimi hemen biraz kisalt devam ağır ekipman için çok ideal

• Beğen
Tepkiler: üsame ve Gurcan
Lif te traktörünüze göre almanız gerekir uzun gelirse ekipman ayarında sorun yaşarsınız ,loşa olursa dalgınlıkla falan sona çektiğinizde motora binebilir ekipman çamurlukları falan kırarsınız . Alacaksanız birde kilitli sistem olandan alın iki şekil satılıyor kilitli olanlar ağır işte kendi kendine uzamayı engelliyor. Ve marka olarak ta İngiliz kilit markalı birşey önerebilirim köyde bir arkadaşım aldı bir defa koptu ve sürekli ağır ekipmanda kendini salıyordu .İngiliz marka aldı 3 senedir kullanıyor arada fazla fark yoktu 50 lira falan vardı [emoji106]

• Beğen
Lif te traktörünüze göre almanız gerekir uzun gelirse ekipman ayarında sorun yaşarsınız ,loşa olursa dalgınlıkla falan sona çektiğinizde motora binebilir ekipman çamurlukları falan kırarsınız . Alacaksanız birde kilitli sistem olandan alın iki şekil satılıyor kilitli olanlar ağır işte kendi kendine uzamayı engelliyor. Ve marka olarak ta İngiliz kilit markalı birşey önerebilirim köyde bir arkadaşım aldı bir defa koptu ve sürekli ağır ekipmanda kendini salıyordu .İngiliz marka aldı 3 senedir kullanıyor arada fazla fark yoktu 50 lira falan vardı [emoji106]
Bilgilendirdiğiniz için Teşekkür ederim.
Kilit sistemini ilk olarak sizden duydum.
Boy konusu ise; Kullandığım traktörünün kendi kılavuzlu kolunu ölçü olarak almayı düşünüyorum.. [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Yasirgungor

Ben de bikac ay once hidrotelli marka kaynaksiz orta kol lifti aldim.Ozellikle pulluk ayarinda ve ekipmanlari takip çıkarmada buyuk kolaylik sagliyor.Ben su ana kadar sadece rotavatorde kullandim.Rotavatorde kendi kendine uzunlugu 3-4 cm kadar artip azaldi islem sirasinda.Ama bu traktorun yag basincindaki bi arizadan mi yoksa orta koldaki bi sorundanmi onu bilmiyorum.

• Beğen
Bilgilendirdiğiniz için Teşekkür ederim.
Kilit sistemini ilk olarak sizden duydum.
Boy konusu ise; Kullandığım traktörünün kendi kılavuzlu kolunu ölçü olarak almayı düşünüyorum.. [emoji106]

Boy ölçüsünü alırken kol tam sıkılı vaziyette ölç ortakol deliğin bi tarafı küçükse ona göre sipariş et.

• Beğen
Tepkiler: _sefa_ ve üsame