Humik asit

Pancar yeri için ne zaman ve nasıl humik asit uygulaması yapılır. Boş tarlaya mı, ekimle beraber mi, önce mı?
Hümik asidin sıvı ve katı formülasyonları var.Çok fazla ürün olduğu için iyi araştırıp almanız gerekir.Yoksa paranız boşa gider desek yeridir.Ben granül formda olan hümik asidi kullanıyorum ve kullandirtiyorum.Az önce çiftçinin biriyle aynı konuyu görüştük.Mısıra kullanmayı düşünüyor.Taban gübresiyle beraber atıyorsunuz.Genel anlamda bakacak olursak %14-15 civarlarında azot ve aynı oranlarda hümik asit içeren ürünlerdir.Taban gübresiyle beraber verildiği için taban gübresinin etkinliğini de arttırır.Biz arpa ve buğdaya kullandık.Çokta güzel fark yarattı.Koyu renkli bitki elde ediyorsunuz.Ambalajları 20 kglik torbalar.Dekara 10 kg atmaniz yeterlidir.Dekar maliyeti 25 tl civarındadır.Ben sizin yerinizde olsam tarlamın tamamına değil bir kismina denerim.Sıvı formülasyonda olan hümik asitler var.Hiç kullanmadım ama en çok oyunun burda olduğunu düşünüyorum.Bundan dolayı dikkat edin aldığınız ürüne.Doğan beyin üretimi ve kömür işletmelerinin ürünü sanırsam en güvenilir ürünlerdendir.Dediğim gibi sıvı hümik asidi kullanmadım pek içime sinmedi karar sizin deneyip görmekte fayda var.Neden deneyim derseniz toprak yapısına göre bitkiden bitkiye göre ürünün çalışması değişebilir.Tarlanızın 3de1 lik kısmına resimini atacağım hümik asidi 3de1 lik kısmına sıvı hümik asidi 3de1lik son kısmı ise boş bırakarak en faydalı olan ürünü bulabilrsiniz.Tavsiye ettiğim ürünün resmi bu şekilde IMG_20170628_181411.jpg

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Hümik asidin sıvı ve katı formülasyonları var.Çok fazla ürün olduğu için iyi araştırıp almanız gerekir.Yoksa paranız boşa gider desek yeridir.Ben granül formda olan hümik asidi kullanıyorum ve kullandirtiyorum.Az önce çiftçinin biriyle aynı konuyu görüştük.Mısıra kullanmayı düşünüyor.Taban gübresiyle beraber atıyorsunuz.Genel anlamda bakacak olursak %14-15 civarlarında azot ve aynı oranlarda hümik asit içeren ürünlerdir.Taban gübresiyle beraber verildiği için taban gübresinin etkinliğini de arttırır.Biz arpa ve buğdaya kullandık.Çokta güzel fark yarattı.Koyu renkli bitki elde ediyorsunuz.Ambalajları 20 kglik torbalar.Dekara 10 kg atmaniz yeterlidir.Dekar maliyeti 25 tl civarındadır.Ben sizin yerinizde olsam tarlamın tamamına değil bir kismina denerim.Sıvı formülasyonda olan hümik asitler var.Hiç kullanmadım ama en çok oyunun burda olduğunu düşünüyorum.Bundan dolayı dikkat edin aldığınız ürüne.Doğan beyin üretimi ve kömür işletmelerinin ürünü sanırsam en güvenilir ürünlerdendir.Dediğim gibi sıvı hümik asidi kullanmadım pek içime sinmedi karar sizin deneyip görmekte fayda var.Neden deneyim derseniz toprak yapısına göre bitkiden bitkiye göre ürünün çalışması değişebilir.Tarlanızın 3de1 lik kısmına resimini atacağım hümik asidi 3de1 lik kısmına sıvı hümik asidi 3de1lik son kısmı ise boş bırakarak en faydalı olan ürünü bulabilrsiniz.Tavsiye ettiğim ürünün resmi bu şekildeEkli dosyayı görüntüle 24470

Granül formuna ulaşabileceğimiz bir yer yada marka onerebilirmisiniz

Granül formuna ulaşabileceğimiz bir yer yada marka onerebilirmisiniz
Sector tarımın aminosec ürünü
http://www.sectortarim.com.tr/index.php?route=modules/products&product_id=28
Ege kimyevi firmasının soil reactor
http://www.egezirai.com/reactor_--TR-17-3.html
Birde bu ürün var http://www.simseklitarim.com/tarim-urunleri/humic-ve-fulvik-asitler/rotacid-20-kg
Soil reaktörü kullandım.Memnun kaldım.Çeşitler dahada arttırılabilir.Belli bir bayiniz varsa bu ürünlerin ayarında bir ürün bulabilirsiniz.Yalnız arazinin tamamına değilde bir kısmına atın.Bakalım sizde nasıl sonuçlar olacak

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı