ETI YULAF TOHUM AYARI YARDIM...!!!(KOPARANLI)

Son zamanlar ne kadar aktif olmazsamda vakit buldukca forumu takip ediyorum, konumuzu gelecek olursak Etinin kendi yulafını bu sene ilk defa ekecegiz mibzer ile ekmeyo dusunuyoruz ama dekara atilcak kg ayarı nesir bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.Mibzer 20 li bozkurt sık sıralıdır.

Dekara 17 - 18 kg atılıyor um ben . mibzer ayar i kaba tabirle şöyle söyleyebilirim.ozdokenin 18 li mibzeriyle 33 diste ektim aynı mibzer arpayı 36 diste eker (dekara 30 kg tohum atar). Bir kaç değişik marka mibzer kullanma imkanım oldu.gectigimiz yıllardan bugüne değin hemen hemen hepsinde az önceki söylediği m arpa aylarından 3 veya 4 diş aşağı aldığımda dekara yulafı 17-18 kg düşür dum. Bu söylediklerim tecrübe ye tabidir çünkü her sene 300 dekar Yulaf ekliyorum [emoji4]☺

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Hepinize tek tek tesekkur ederim mibzerin tablosu asagıda 16-17 kg atmayı dusunuyoruz Arpanın 30 kg ından atsak dedigim rakamdan düşer mi 🤔

Resimler ve ekler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    20.3 KB · Görüntüleme: 271
Tohum temiz olunca ayar tam tutmuyor ölçülü ufak bi tarlada kalibrasyon yapmak en iyisi. Ben tohumluk arpa aldım belirlenen kilodan fazla attı.

Hms tarzı şanzımanlı mibzer kullanın rahat edin Gram şaşmaz kalibrasyon süper [emoji106] bunalmıştım kg ayarlarından her tohumda ayar değişir çünkü en iyisi bu tarz mibzerler ne attığını biliyorsun sonuçta [emoji106]