Bayraktar buğday

Zaten bu boyda üre atılsa çok geç kalırdı toprakta amonyum ve nitrata dönüşme süresi açısından. Can atılması isabet olmuş zaten hafiftende azot noksanlığı başlamış.
Teşekkür ederm içimi rahatlattınız korkuyorum tarımda 2.yılım bilgim fazla olmadıgı için yanlıs yaparım diye hep tedirginim
Bu arada dekara 30kg kullandım 26lık bundan sonra nasıl bi prosedür uygulamalıyım üst gübre ve yaprak gübresi olarak yada gerek varmı
Ayrıca yabancı ot ilacı kullanma dediler ekinler güzel oldugu için riske atmamam gerektiği söylendi sizce ne kadar dogru

Teşekkür ederm içimi rahatlattınız korkuyorum tarımda 2.yılım bilgim fazla olmadıgı için yanlıs yaparım diye hep tedirginim
Bu arada dekara 30kg kullandım 26lık bundan sonra nasıl bi prosedür uygulamalıyım üst gübre ve yaprak gübresi olarak yada gerek varmı
Ayrıca yabancı ot ilacı kullanma dediler ekinler güzel oldugu için riske atmamam gerektiği söylendi sizce ne kadar dogru
Gübreleme konusu tamamen yağış miktarına bağlı bir durum bölgenizi bilmiyorum birşey diyemem ama iz elementli özelliklede çinkolu yaprak gübresinin faydası olur her türlü.

Ot ilacı işine gelirsek bence boy fazla değil biz hep bu boyda atarız hatta geçen sene iklimden dolayı başak çıkarmaya yakın atanlar oldu buğdaya zararı olmadı. Tabi bu atılan ilaçlada ilgili biz ester attık 120 ml dozunda. İlaç bayisine danışabilirsiniz bölgenizdeki.

Ot varsa muhakkak kullanmalısınız.Yabancı otlar bitkinizi az çok baskılar.Suyuna ve besin maddesine ortak olduğu için bitkiniz gelişemez verim kaybı ortaya çıkar.Ot ilacının yakıcı etkisinden korkuyorsanız korkmanıza gerek yok.Esterin dozunu iyi ayarlayamazsanız biraz sarsabilir.Onun için esterin yerine mustang ve muadillerini rahatca kullanabilirsiniz.Herhangi bir yanma yakma durumu olmaz.Bu sene mustang fiyatıda çok hesaplı 5 litresi 150-160 civarında ve yaklaşık 70 dekar araziye atabilirsiniz.İçine başta çinko ve azot içeren yaprak gübreleride katabilirsiniz

Ot varsa muhakkak kullanmalısınız.Yabancı otlar bitkinizi az çok baskılar.Suyuna ve besin maddesine ortak olduğu için bitkiniz gelişemez verim kaybı ortaya çıkar.Ot ilacının yakıcı etkisinden korkuyorsanız korkmanıza gerek yok.Esterin dozunu iyi ayarlayamazsanız biraz sarsabilir.Onun için esterin yerine mustang ve muadillerini rahatca kullanabilirsiniz.Herhangi bir yanma yakma durumu olmaz.Bu sene mustang fiyatıda çok hesaplı 5 litresi 150-160 civarında ve yaklaşık 70 dekar araziye atabilirsiniz.İçine başta çinko ve azot içeren yaprak gübreleride katabilirsiniz

Evet korkum yakmasıydı bizim burda hep ester kullanıyorlar dediğiniz ilacı arastırıcam yakıcı özlliğide yokmus artı olarak ilave beraberinde yaprak gübresi kullanabiliyorsak çok çok iyi 👍 teşekkürler

Sormak istediğim bir şey daha var ot ilacı yapıldıktan sonra yağıs olup olmaması önemlimi yani günre gibi yağmur yemesi lazımmı etki olarak nasıl olur

İlactan ilaca değişir o kimisine 2 saat yeterli daha önrmlisi ilacı ne zaman attığınız yabancı otların genelinin 4 yaprak olduğu zaman atmalısınız ben geçen yıl geç kaldım atmadığım yerlerde verim daha iyiydi ben atarken buğdaylar başağa gidiyordu